کاهش هوشمند مصرف داده های اینترنتی توسط سیستم عامل اندورید ۷٫۰

کاهش هوشمند مصرف داده های اینترنتی توسط سیستم عامل اندورید ۷٫۰

شاید شما نیز یکی از طرفداران سیستم عامل اندورید می باشید چرا که تلفن همراه شما ،نیازهای بسیاری را برطرف می سازد،به ویژه در مورد اتصال به اینترنت از طریق گوشی همراه خود .پرواضح است که، اندروید ۷٫۰ نوقا (به انگلیسی: Android Nougat) نسخه‌ای دیگر از سیستم عامل اندروید است. این نسخه قبلاً با اسم رمز اندروید N شناخته می‌شد. همچنین این بروزرسانی برای دارندگان دستگاه‌های نکسوس که در “برنامه اندروید بتا (آزمایشی)” بودند نیز منتشر شد که به آن‌ها اجازه می‌داد دستگاهشان را مستقیماً از طریق بروزرسانی بدون سیم (OTA)بروز کنند.

همچنین شایان ذکر است که،قابلیت «Data Saver» در اندروید ۷٫۰ نوقا چیز جدیدی نیست و پیش تر در اندروید ۶٫۰ مارشملو با آن آشنا بودیم، اما این ویژگی در آخرین نسخه پلتفرم موبایلی گوگل بهینه تر و مؤثر تر عمل می کند و برای افراد زیادی که طرح داده نامحدود ندارند، بسیار سودمند خواهد بود.همان طور که می دانید در نسخه های قبلی اندروید، زمانی که کاربر به مرز مشخصی از مصرف داده برسد، قابلیت Data Saver فعال شده و تمامی اتصالات اینترنتی قطع می گردد.

کاهش هوشمند مصرف داده های اینترنتی توسط سیستم عامل اندورید 7.0

در حال حاضر، سیستم عامل مورد بحث به صورت هوشمندتری عمل کرده و ابتدا به بررسی این موضوع می پردازد که آیا موبایل شما روی پلن ارتباطی محدود قرار دارد یا خیر.در ادامه مطلوب است عنوان کنیم، اگر سیستم عامل اندروید تشخیص دهد که ارتباط اینترنتی شما از نوع محدود است، مقدار داده مصرفی و فواصل دسترسی به شبکه توسط اپلیکیشن ها را محدود می سازد، هرچند کاربر می تواند برخی برنامه های مورد نظرش را در لیست سفید قرار داده تا همیشه به صورت کامل به اینترنت دسترسی داشته باشند.

خالی از لطف نیست که اذعان کنیم، که برخی از برنامه ها (مثلاً اپلیکیشن های پیام رسان) در صورت محدودیت دسترسی به اینترنت به درستی عمل نمی کنند. بدین منظور توسعه دهندگان این اَپ ها می توانند با ارائه توضیحات مناسب از کاربر درخواست نمایند آنها را در لیست سفید قرار دهد.در هر صورت قابلیت Data Saver یکی از بی شمار ویژگی های جذاب سیستمی در اندروید نوقا به شمار می رود، و در مجموع می توان امیدوار بود نسخه ۷٫۰ سیستم عامل موبایلی گوگل یکی از کامل ترین پلتفرم های تلفن همراه باشد.

 

منبع

این نوشته تا چه حد مفید بود؟
[Total: 0 Average: 0]

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.