نرمش‌های ساده برای بهبود کمر درد

ممکن است برای شما هم پیش آمده باشد که صبح، هنگام بیدار شدن از خواب دچار کمر درد یا گرفتگی عضلات کمر شوید. یکی از دلایل این مشکل می تواند ضعف در عضلات کمر و ستون فقرات باشد. در این مطلب تعدادی از نرمش‌های ساده برای بهبود کمر درد را معرفی و بیان می کنیم.

نرمش های مناسب درمان کمر درد

متخصصان فیزیوتراپی حرکات ورزشی و نرمش‌های ساده برای بهبود کمر درد را توصیه می کنند که می تواند به کاهش درد در این قسمت کمک بسیاری بکند. وقتی افراد در دوران کودکی و یا نوجوانی به ورزش های مرتب و منظم روی می آورند، در واقع از بروز مشکل کمر درد در دوران بزرگسالی و میانسالی خود جلوگیری کرده اند.

انجام برخی حرکات ورزشی مناسب به صورت مرتب می تواند باعث تقویت عضلات کمر و ستون فقرات و شکم شود. این عضلات مانند کمربندی عضلانی به دور کمر هستند که می توانند به کاهش و تعویق افتادن آسیب های ستون فقرات به ویژه در زمان انجام کار روزانه و مداوم کمک بکنند. البته همه ی این حرکات و ورزش ها را باید زمانی انجام داد که منع پزشکی نداشته باشید.

۱- تقویت عضلات پشت و کمر با بغل کردن پا

به روی کمر خوابیده و زانو ها را خم کنید و کف پایتان را بر روی زمین کنار همدیگر جفت کنید. سپس یکی از زانو ها را به سمت بدن و شکم جمع کنید و دستها را پشت زانو ببرید و چند ثانیه پا را به همان حالت نگه دارید.. این حرکت را به ترتیب با زانوی چپ و راست هرکدام ۱۰ مرتبه انجام دهید.

نرمش‌های ساده برای بهبود کمر درد


۲- تقویت عضلات کمر و لگن با جدا شدن از زمین در حالت دراز کش

به روی کمر خوابیده و زانو ها را خم کنید و کف پایتان را بر روی زمین کنار همدیگر جفت کنید و دست ها را در راستای بدن دراز کنید. سپس باسن را از زمین جدا کرده و به سمت بالا برده و در همین حالت چند ثانیه نگه دارید. دقت کنید که بدن شما از زانو تا شانه ها در یک راستا و شیب یکدست بماند.

نرمش‌های ساده برای بهبود کمر درد


۳- تقویت عضلات پشت و کمر با حرکت گربه ای

در حالت چهار دست و پا قرار بگیرید و کمر را صاف و بدون قوس و در موازات زمین نگه دارید. سپس عضلات شکم را منقبظ کرده و کمر را مانند کوهان شتر به بالا ببرید و به کمر قوس بدهید. این حرکت را ۱۰ مرتبه و هر بار تا پنج ثانیه انجام دهید.
نرمش‌های ساده برای بهبود کمر درد


۴- تقویت عضلات کمر و لگن با کشیدن دست و پا

در حالت چهار دست و پا قرار بگیرید. سپس دست راست را در راستای بدنتان به روبرو بکشید و همزمان پای مخالف (پای چپ) را به همین روش به عقب بکشید. به طوری که گویی از دست و پا شما را می کشند. این حرکت را با دست و پای مخالف نیز انجام دهید. هر مرتبه ۱۰ با و هر بار پنج ثانیه تکرار کنید.
نرمش‌های ساده برای بهبود کمر درد

ویدیوی آموزش نرمش های تقویت عضلات کمر و ستون فقرات


 

۸ نکته برای درمان خانگی کمر درد

این نوشته تا چه حد مفید بود؟
[Total: 0 Average: 0]

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.