رونمایی از مودم اگزینوس ۵G سامسونگ در CES 2018 پشت درهای بسته

رونمایی از مودم اگزینوس ۵G سامسونگ در CES 2018 پشت درهای بسته

واضح است که در عصر ارتباطات،مودم یک وسیله مهم وکاربردی محسوب می شود.مودم یکی از ابزارهای رایانه‌ای است که برای اتصال دو رایانه به یکدیگر از راه خطوط گوناگون مخابراتی استفاده می‌شود. البته هر یک از این دو کامپیوتر می‌توانند راهی به یک شبکه رایانه‌ای باشند. نام مودم (Modem) مخفف modulator-demodulator است. یعنی وسیله‌ای که سیگنال‌ها را مدوله(پیمانه‌ای) یا مدوله می‌کند. در همین راستا همانطور که کمپانی های مختلف در رویداد نمایشگاه CES2018 اقدام به رونمایی از محصولات خود پرداختند،کمپانی سامسونگ نیز از این قاعده مثتثنی نبوده است.

کمپانی سامسونگ در رویداد CES 2018 پشت درهای بسته از نمونه اولیه ای از مودم اگزینوس ۵G دارند.بر اساس گزارش ها قرار است مودم ۵G مذکور به طور رسمی در سال جاری میلادی معرفی شود. همچنین انتظار می رود این کمپانی در نیمه دوم سال جاری میلادی نمونه های اولیه این مودم را برای بخش کسب و کار سامسونگ الکترونیکز ارسال کند. سامسونگ همچنین با همکاری اپراتورهای مخابراتی این مودم ها را آزمایش خواهد کرد.این مودم می تواند حداکثر سرعت دانلود ۵ گیگابیت در ثانیه را ارائه دهد. بدین ترتیب در حدود ۵ برابر سریع تر از پرسرعت ترین مودم ۴G فعلی خواهد بود.

 

در ادامه خبر گفتنی است که؛مودم اگزینوس ۵G از هر دو باند فرکانسی زیر ۶ گیگاهرتز و نیز فرکانس های بالا به نام موج های میلیمتری (mmWAVEs) با فرکانس ۲۸ و ۳۹ گیگاهرتز پشتیبانی می کند.این مودم همچنین با فناوری های قدیمی تر ۳G، ۲G و نیز ۴G سازگار است. کمپانی کره ای قصد دارد اولین موبایل های بهره مند از این چیپست را در سال ۲۰۱۹ به بازار عرضه کند؛ زمانی که در برخی از مناطق تجهیزات مخابراتی مورد نیاز برای این فناوری نصب شده باشند.

همچنین شایان ذکر است که؛کوالکام در مهر ماه سال جاری خبر از نخستین آزمایش موفق برقراری ارتباط ۵G روی یک دستگاه تلفن هوشمند داده بود که روی مودم X50 انجام شده بود. از آنجایی که ایرانسل نیز در زمینه آزمایش فناوری مخابراتی ۵G مصمم است، انتظار می رود موبایل های بهره مند از این مودم ها، پس از عرضه به بازارهای جهانی در ایران نیز قابل استفاده باشند.در نهایت پس از عرضه چیپست های دارای مودم اگزینوس ۵G سامسونگ به بازار، انتظار می رود حکمرانی کوالکام بر بازار این مودم ها پایان یابد. البته باید اشاره کنیم که اینتل نیز به سرعت در حال تعقیب کوالکام در زمینه مودم های ۵G است.

 

منبع

این نوشته تا چه حد مفید بود؟
[Total: 0 Average: 0]

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.