احتمال استفاده از منیزیم در بدنه پرچمدارهای بعدی سامسونگ

احتمال استفاده از منیزیم در بدنه پرچمدارهای بعدی سامسونگ

واضح است که پیش از اینکه پرچمداری توسط کمپانی های به نام عرضه شود،شایعات و احتمالات بسیاری دز آن زمینه در اخبارهای مختلف منتشر می شود،کمپانی سامسونگ نیز از این قاعده مثتثنی نیست.با نزدیک شدن به زمان معرفی گلکسی S9 و S9 پلاس هر خبری که کوچکترین ارتباطی با این اسمارت فون ها داشته باشند به سرعت مورد توجه علاقمندان فناوری قرار می گیرند. تاکنون حجم عظیمی از اطلاعات منتسب به پرچمدارهای بعدی کمپانی کره ای منتشر شده و در آخرین مورد با جنس بدنه آنها مواجه هستیم.

با فلز منیزیم آشنایی دارید،منیزیم فلزی است به رنگ سفید یا نقره‌ای با نماد Mg، عدد اتمی ۱۲، وزن اتمی ۲۴٫۳۰۵۰ و ساختار بلور آن شش گوش یا هگزاگونال متراکم است.منیزیم به عنوان سبک‌ترین فلز صنعتی با ویژگی‌های منحصر به فرد متالورژیکی، کاربردهای وسیعی در صنایع مختلف یافته‌است. علی‌رغم وجود محدودیت‌های ذاتی در تولید و استفاده از منیزیم به دلیل این ویژگی‌ها روز به روز به کاربرد این فلز در صنایع مختلف افزوده می‌شود.

همچنین گفتنی است که؛منیزیم فلزی قلیایی خاکیست که حالتی شفاف و معمولا نقره ای رنگ دارد و نسبت به آلومینیوم که در حال حاضر در بدنه گجت ها به وفور استفاده می شود سبک تر و درعین حال مقاوم تر است.چگالی این فلز ۳۰ درصد کمتر از آلومینیوم کمتر و تنها ۲۰ درصد چگالی آهن است و در واقع سبک‌ترین فلز با قابلیت تولید قطعات صنعتی می‌باشد. این ویژگی های خاص باعث شده از منیزیم که دوازدهمین عنصر از جدول تناوبی است به عنوان «فلز آینده» نام برده شود.

شایان ذکر است که؛اگر به یاد داشته باشید سامسونگ در ماه های گذشته از جدیدترین لپ تاپ های سری Notebook 9 رونمایی کرد که در بدنه آنها آلیاژی سبک و مقاوم از منیزیم و آلومینیوم به کار رفته بود.این آلیاژ که Metal 12 نام دارد به صورت اختصاصی توسط کمپانی کره ای توسعه داده شده و حالا خبر رسیده که آنها به دنبال ثبت نشان تجاری آن در اروپا هستند.اسنادی که سامسونگ برای ثبت این نشان ارائه کرده حاکی از احتمال استفاده از آلیاژ مذکور در پرچمدارهای آتی این کمپانی و ساعت هوشمند گلکسی Gear S4 است.

 

سامسونگ

در انتهای خبر باید اذعان کرد که؛با این حال به علت ویژگی های شیمیایی نسبت به آلومینیوم سرعت زنگ زدگی بالاتری دارد و به همین علت همراه با فلزات دیگر و به صورت آلیاژ به کار برده می شود.سامسونگ که به پیاده سازی آزمایشی فناوری های جدید در مقیاس محدود علاقه خاصی دارد، پیش از این نمونه ای مفهومی از گلکسی S7 منیزیمی را توسعه داده بود اما آن را روانه بازار نکرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.