مناطق گردشگری

مناطق مختلف گردشگری

یکی از مناطقی که در بین شهرهای ایران بسیار پر بازدید است و اکثر مردم به محض شروع تعطیلات به آنجا سفر می کنند به زبان عامیانه شمال هست که شامل چند شهر می شود.

شاید این سوال برای مسافران پیش بیاید که مناطق دیدنی این شهر ها کجاست؟

این مناطق دیدنی مخصوص کدام شهر است؟

آیا این مناطق قابل اقامت هستند؟

تمامی این اطلاعات در این مقاله در اختیار مسافران قرار خواهد گرفت.

روستای لاویج

روستای لاویج یکی از شهرهای چمستان نور واقع در استان مازندران می باشد که برای مسافرت در فصل بهار و تابستان به دلیل اب و هوای مطبوع بسیار مناسب می باشد.

این دهستان از ۹ روستای کوچک در دامنه کوه های البرز تشکیل شده است. مناطق گردشگری در این دهستان و روستاهای اطراف آن شامل موارد زیر است:

۱.پارک جنگلی کشپل ۲.آبشار حرام او ۳.جاده های جنگلی ۴.آبگرم معدنی لاویج ۵.سوردار ۶.جنگل اسیونگ ۷.مراتع و چمنزارهای نومه ۸. چشمه ها و رودخانه های پر آب و خروشان ۹.ییلاق زیبای ایزوا ۱۰.منطقه ییلاقی میر خمند و کوههای پوشیده از انبوه درختان و جنگلهای وسیع و بکر

این روستای زیبا را حصار باندی از کوه های زیبای البرز فرا گرفته که باعث خلق مناظر زیبایی شده است. این روستای کهن برای اقامت مسافران سه مسافرخانه در کنار آبگرم لاویج قرار دارد و صدها خانه اجاره ای که با توجه به موج عظیم مسافران درفصل بهار و تابستان ظرفیت پذیرایی از همه مهمانان را ندارد. یکی از جلوه‌های جذاب طبیعت لاویج، جنگل‌های انبوه و متراکم آن تا ارتفاع ۲۵۰۰ متری از سطح دریا است و به خصوص  آنکه درختان راش یادگاری از دوره‌های گذشته جنگل‌های هیرکانی در میلیون‌ها سال قبل است.

از آبگرم های معروف و پر بازدید در این مطقه می توان به بیبنو و شفل اشاره کرد .

مسیر دسترسی: پس از آنکه از سمت غرب به چمستان وارد شدید، در کیلومتر ۳ چمستان به نور از مسیری فرعی زیبا و آسفالته که به سمت جنوب از جاده اصلی جدا شده، از پارک جنگلی کشپل عبور کنید تا نهایتا به لاویج برسید. این روستا که از دهستان های شهر چمستان شهرستان نور می باشد، در۱۷ کیلومتری جنوب چمستان واقع شده است.

مناطق گردشگری

جنگل های دوهزار و سه هزار تنکابن

را ه رسیدن به این جنگل زیبا رفتن از جاده چالوس و بعد هم شهر تنکابن (شهسوار) است. می‌توانید با سه وسیله و بعد از طی ۲۷۵ کیلومتر به تنکابن برسید، اتوبوس، تاکسی و خودروهای شخصی

از مناطقی که در این سفر از آن ها می توان بازدید کرد عبارتند از: دریاسر، هرسنگ، وینی، سیالان

جنگل‌های دوهزار و سه هزار تنکابن از معدود مناطق جنگلی ایران است که حتما باید سراغشان رفت. مناسب ترین فصل برای رفتن به این جنگل ها دربهار و تابستان و تا اواسط پاییز است. در این فصل دما و رطوبت داخل جنگل کم شده است و به همین دلیل می توان در آن پیاده‌روی کرد و از صدای پرندگان لذت برد.

مناطق گردشگری

غار آبی دانیال

و رسیدیم به یکی از هیجانی ترین قسمت های زیبا غار آبی دانیال در دو کیلومتری روستای دانیال، در ۵ کیلومتری جنوب سلمان شهر(متل قو) در استان مازندران قرار دارد. این غار بعد از غار قوری قلعه پاوه واقع در استان کرمانشاه بزرگ ترین رودخانه می باشد.

این رودخانه از چندین حوضچه تشکیل شده است که زمانی که وارد غار می شوید با آن ها روبه رو می شوید. بعد از گذشت از دهانه اصلی وارد قسمتی می شوید که به تالار خفاش مشهور است.

در ادامه چند سینه خیز و پامرغی منتظر شماست، آن هم در جایی که تا مچ در آب سرد هستید. بعد از مقدار کمی پیاده روی به مکان بزرگی می رسید که به تالار ریزان مشهور می باشد. این قسمت از غار بسیار با شکوه می باشد چون سقف آن از استلاکتیت‌های جوان، نازک، بلند و تزئینات آهکی شیری رنگ پوشیده شده است. هر چقدر به جلو حرکت می کنید دمای غار پایین‌تر می‌آید و آب کف غار هم سردتر می‌شود.

مناطق گردشگری

دره ی اسکلیم رود

دره ای زیبا که سرسبز می باشد و برای پیاده روی و گذراندن چند روز در تعطیلات بسیار مناسب است.

مناطق گردشگری

غار یخ مراد

این غار دارای استالاگتیت و استالاگمیت هایی از جنس یخ می باشد که بسیار زیباست.

آدرس: استان البرز، جاده چالوس، گچسر (نرسیده به خروجی دیزین)، روستای کهنه ده

غار یخ مراد

دریاچه الیمالات

این روستا واقع در شهرستان نور می باشد که جزء دریاچه های زیبا و دیدنی این شهر می باشد. دریاچه‌ی سد الیمالات در ۸ کیلومتری مسیر نور به چمستان در جنوب دو راهی منتهی به روستای کارگرکلا قرار دارد.

دریاچه الیمالات

روستای کندلوس

روستایی بالغ بر هزاران سال قدت تاریخی که جزء روستاهای اولیه تارخی است.

آدرس: استان مازندران، ۷۵ کیلومتری جنوب شرقی نوشهر، بخش کجور

مناطق گردشگری

جاده ی اسالم و خلخال

این جاده بسیار زیباست و پر از منظر طبیعی است که سالانه مسافران زیادی را به سمت خود جذب می کند.

مناسب ترین فصل سفر به این منطقه از اوایل اردیبهشت تا اواسط پاییز است.

آدرس: گیلان به اردبیل

مناطق گردشگری

کلبه‌های جنگلی لفور

برای رسیدن به این آبشار زیبا باید از چندین شهر دماوند، فیروزکوه، ورسک، پل سفید، زیرآب، شیرگاه عبور کرد که زیبا هستند. این آبشار از مناطقی است که به همشهریان تهرانی بسیار نزدیک است و برای گذراندن ساعاتی زیبا بسیار عالی است.

مناطق گردشگری

دریاچه چورت

دریاچه چورت در مازندران قرار دارد که بین ساری و کیار است و جایی بسیار عالی برای یک روز پر انرژی خواهد بود.

مناطق گردشگری

دشت النزه

یکی از مهمترین اهداف محور ییلاقی شاندرمن دشت النزه است. این منطقه دشتی سرسبز و پهناور است  که در استان گیلان، ماسال قرار دارد.

مناطق گردشگری

آلاشت

یکی از شهرستان های استان مازندران است که میزان بازدید از آن بسیار کم است اما این روستا بسیار خوش آب و هواست که قدمتی ۳۰۰ ساله داردبا عبور از جاده این روستا می توان به امام زاده این شهر و روستاهای سواد رودبارسر زد.

مناطق گردشگری

مازیچال

مازیچال، منطقه‌ای است ییلاقی و خوش آب و هوا که روستاهای دراسرا، سی بن و کاظم کلا را شامل می‌شود. از جاده ی کلاردشت می توان به این منطقه دست یافت.

مناطق گردشگری

روستای گرسماسر

برای رفتن به مناطق جنگلی گرسمسار، باید از جاده ی تنکابن به رامسر و سپس وارد جاده هریس شوید. برای رسیدن به این روتا از منطق و جنگل های بسیار زیبا و جاده های پر پیچ و خم باید رد شد.

مناطق گردشگری

بِرِنت

برنت، یکی از زیباترین روستاهای قدیمی در سوادکوه می باشد.

قسمت شرقی این روستا سرسبز از جنگل است و قسمت غربی آن پر از کوه های مرتفع و رودخانه های پر آب است.

مناطق گردشگری

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.