سامسونگ بزودی قصداستفاده از لوله‌های انتقال گرما در گوشی‌های پرچمدارش دارد

سامسونگ بزودی قصداستفاده از لوله‌های انتقال گرما در گوشی‌های پرچمدارش دارد

پر واضح است که کمپانی به نام سامسونگ همچنان قصد گسترش فعالیت خود در حوزه مخابراتی دارد.این کمپانی کره ای که یکی از بزرگترین شرکت‌های خوشه‌ای در کره جنوبی و یک شرکت چندملیتی است که از تعداد زیادی شرکت تابعه و زیرمجموعه تشکیل شده‌است.. از دهه ۱۹۹۰ سامسونگ فعالیت‌های خود را جهانی کرد که تمرکز اصلی آن را صنایع الکترونیک، گوشی تلفن همراه و نیم‌رساناها تشکیل می‌دادند.

چشم‌انداز ترسیم شده برای آینده شرکت عبارت است از: تبدیل شدن به رهبر بازار دیجیتال جهان. شعار سامسونگ برای تحقق این چشم‌انداز، «شرکت دیجیتال» بودن است.در همین راستا،براساس آخرین گزارشات رسیده حاکی از آن دارند که؛سامسونگ در گوشی‌های پرچم‌دار سال ۲۰۱۸ نیز از فناوری لوله‌های انتقال گرما استفاده می‌کند و سراغ محفظه‌های بخار نخواهد رفت.سامسونگ استفاده از لوله‌های انتقال گرما (Heat pipe) را از گلکسی اس ۷ شروع کرد و از آن پس در پرچم‌دارهای سری اس و نوت به کار برد. به گفته‌ی منابع آگاه، این روند در مدل‌های سال آینده نیز ادامه خواهد داشت.

 

سامسونگ

پرچم‌دارها همیشه به قوی‌ترین سخت‌افزارهای موجود مجهز می‌شوند و منطقی است که بیش از سایر مدل‌ها به سیستم خنک‌کننده نیاز داشته باشند.یک جایگزین برای لوله‌های انتقال گرما وجود دارد و آن محفظه‌ی بخار (Vapor chamber) است. محفظه‌های بخار یکی از بهترین راه‌های انتقال گرما هستند که در پردازنده‌های گرافیکی پیشرفته به کار می‌رود.

اما باید به این مهم اشاره کرد که؛این جایگزین نه‌تنها گران‌تر از لوله‌های گرما است، بلکه نقص بزرگ‌تری نیز دارد؛ محفظه‌های بخار جاگیرتر از لوله‌های بخار هستند. این موضوع با روند حال حاضر گوشی‌ها که به سمت باریک‌تر شدن می‌روند ناسازگار است؛ اما برخی تولیدکنندگان موفق شده‌اند محفظه‌هایی با ضخامت ۰.۴ میلی‌متر بسازند.

شایان ذکر است که؛لوله‌های انتقال گرما قیمت تمام‌شده‌ی دستگاه را بالا می‌برند؛ به همین دلیل معمولا فقط در پرچم‌دارها مورد استفاده قرار می‌گیرد.طبق گزارش‌های منتشرشده، بسیاری از تولیدکنندگان گوشی‌ هوشمند در حال آزمایش محفظه‌های بخار هستند اما تاکنون هیچ‌کدام گوشی مجهز به آن تولید نکرده‌اند.گفتنی است که؛استفاده از محفظه‌های بخار در حال عمومیت پیدا کردن در لپ‌تاپ‌ها استمنابع نزدیک به سامسونگ می‌گویند محفظه‌های بخار به احتمال زیاد در پرچم‌دارهای سال ۲۰۱۹ به کار خواهند رفت.

 

منبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.