روش‌های حذف موهای زاید بدن

موهای زاید بدن در حالی که هیچ‌گونه خطری برای سلامتی ندارند، اما می‌توانند برای مردان و زنان بسیار آزاردهنده و غیرقابل تحمل باشند. خوشبختانه با وجود انواع روش‌های حذف موهای زاید بدن و صورت، آرزوی داشتن پوستی صاف و بدون مو به واقعیت تبدیل شده است.

روش‌های حذف موهای زاید بدن

در میان روش‌های حذف موهای زاید بدن و صورت برخی از روش‌ها مانند استفاده از ژیلت و کرم‌های موبر به مدت یک الی دو روز شما را از شر موهای زاید خلاص می‌کنند. برخی روش‌ها هم مانند استفاده از موم واپیلاسیون در حالی که دردناک هستند، برای مدت زمان طولانی‌تری مانع از رشد موهای زاید می‌شوند. حذف موهای زاید با لیرز یکی از رایج‌ترین روش‌ها است که در کنار هزینه زیاد به طور دائم تقریباً ۹۰ درصد موهای زائد را از بین می‌برد. استفاده از روش‌های خانگی مانند حذف موهای زائد با زردچوبه بدون وارد کردن هیچ‌گونه آسیبی به پوست می‌تواند برای افراد جالب توجه باشد.

ده روش حذف موهای زاید

ما در این مقاله قصد داریم انواع روش‌های حذف موهای زاید بدن و صوررت را به شما معرفی کنیم، البته انتخاب بهترین روش بسته به حساسیت پوست، در نظر گرفتن مزایا و معایب آنها و در نهایت خواسته شما متفاوت خواهد بود.

۱- ژیلت

روش‌های حذف موهای زاید بدناگر می‌خواهید خیلی سریع از شر موهای زائد بدنتان راحت شوید، اصلاح موها با ژیلت بهترین راهکار است. استفاده از ژیلت برای حذف موهای زائد صورت و بدن یکی از معمول‌ترین روش‌ها است. با استفاده از ژیلت می‌توان موهای زاید را در هر مرحله از رشد به راحتی اصلاح کرد. در این روش از مواد شیمیایی برای حذف موهای زائد استفاده نمی‌شود، بنابراین هیچ گونه اثر بدی بر روی پوست ندارد. استفاده از ژیلت برای خلاص شدن از شر موهای زائد آزاردهنده، یک روش ارزان و بدون درد است. یکی از معایب بزرگ این روش، رشد سریع موها و ضخیم شدن آنها بعد از اصلاح است.

۲- وکس

روش‌های حذف موهای زاید بدن
روش‌های حذف موهای زاید بدن

استفاده از وکس یکی از قدیمی‌ترین روش‌های حذف موهای زائد بدن است. در این روش باید مقداری از وکس گرم شده را بر روی پوست خود بمالید و سپس با یک تکه پارچه یا کاغذ به طور همزمان وکس و موهای زائد را از روی پوست خود جدا کنید. استفاده از وکس باعث می‌شود که موهای زائد را برای مدت زمان طولانی‌تری ۲ الی ۳ هفته از روی پوست خود حذف نمایید. زیرا در این روش موهای زائد به طور مستقیم از ریشه حذف می‌شوند. علاوه‌بر این، وکس می‌تواند باعث نرمی و لطافت پوست شود. توجه داشته باشید برای حذف موهای زائد از طریق وکس اندازه موها باید به حد خاصی برسد. از معایب این روش می‌توان به قرمز و کبود شدن پوست و دردناک بودن آن اشاره کرد.

۳- کرم‌های موبر

با استفاده از کرم‌های موبر به راحتی می‌توان از شر موهای زائد خلاص شد. در این روش بعد از مالیدن کرم موبر بر روی پوست، ۵ الی ۱۰ دقیقه باید صبر کرد و سپس کرم را از روی پوست پاک نمود. مشخص است که حذف موهای زائد با استفاده از کرم‌های موبر هیچ‌گونه دردی به همراه ندارد. توجه داشته باشید که در این روش در عرض کمتر از یک هفته شاهد رشد موهای زائد خواهید  بود. با توجه به شیمیایی بودن کرم‌های موبر انتظار خارش، سوختگی و تحریک پوست وجود دارد؛ پس اگر پوست حساسی دارید بهتر است در ناحیه کوچکی از پوست خود آن را امتحان کنید.

۴- لیزر

حذف موهای زائد با لیزر را می‌توان یک روش بلندمدت در نظر گرفت. در بسیاری از آگهی‌ها با عنوان «با لیزر برای همیشه از شر موهای زائد خلاص شوید» روبه‌رو می‌شوید. ما در این مطلب به شما می‌گوییم که لیزر یک روش دائمی برای حذف موهای اضافی بدن نیست. بلکه با این روش حجم بسیاری از موهای زائد بدن برای همیشه از بین می‌روند. استفاده از لیزر برای حذف موهای زائد یک روش بسیار تخصصی است. بنابراین اطمینان حاصل کنید که به کلینک بسیار معتبر بروید. استفاده از لیزر یک بار در ماه توصیه می‌شود. به طور متوسط ۸ الی ۱۲ جلسه برای کاهش موهای زائد بدن با لیزر کافی است. در میان روش‌های حذف موهای زائد، لیزر هزینه گران‌تری دارد.روش‌های حذف موهای زاید بدن

۵- روش IPL

روش دستگاه آی‌پی‌ال (intense pulse light) برای حذف موهای‌ زائد تا حدی شبیه به لیزر است.  البته نسبت به لیزر هزینه ارزان‌تر و عوارض کمتری دارد. در این روش با استفاده از یک لامپ کوچک که قادر به تولید طول موج‌های مختلف می‌باشد، بر روی فولیکول‌های مو تمرکز می‌شود. روش ‌IPL به آرامی و بدون هیچ‌گونه آسیب به پوست، موهای اضافی بدن را کاهش می‌دهد. در این روش بعد از ۶ الی ۸ جلسه به نتیجه مطلوب دست خواهید یافت. در ضمن استفاده از روش آی‌پی‌ال یک بار در ماه توصیه می‌شود.

۶- اپی‌لیدی

اپی‌لیدی یک دستگاه الکتریکی است که با استفاده از موچین‌های چرخشی موهای زائد را از ریشه حذف می‌کند. از این روش می‌توان برای تمام نواحی بدن استفاده کرد. اپی‌لیدی به دلیل کندن  موها از ریشه، علاوه‌بر حذف کردن موهای زاید به مدت طولانی، باعث نازک‌تر و نرم‌تر شدن آنها نیز می‌شود. در این روش ممکن است پوست شما برای چند ساعت قرمز و متورم شود.روش‌های حذف موهای زاید بدن

۷- موچین

استفاده از موچین برای حذف موهای زائد صورت رایج است. البته به خاطر وقت‌گیر بودن آن بیشتر برای کندن موهای ناحیه ابرو از آنها استفاده می‌شود. موچین موها را از ریشه حذف می‌کند، به همین خاطر ممکن است کمی احساس سوزش موقت ایجاد نماید.

۸- الکترولیز کردن

اساس کار روش الکترولیز برای حذف موهای زائد بدن، جریان الکتریکی است. در واقع یک سوزن با وارد شدن در فولیکول مو جریان الکتریکی را برای حذف ریشه اعمال می‌کند. به خاطر از بین رفتن سلول‌های مو، جلوی رشد موها در این روش گرفته می‌شود. میزان تعداد جلسات الکترولیز برای حذف موهای زائد به تراکم موها و ضخامت آنها بستگی دارد. در این روش مانند لیزر علاوه بر احساس درد خفیف، ممکن است مقداری سوزش نیز ایجاد شود.روش‌های حذف موهای زاید بدن

۹- بند انداختن

بند انداختن از قدیمی‌ترین روش‌های حذف موهای اضافی محسوب می‌شود. ارزان‌ترین و سریع‌ترین روش برای حذف موهای زائد صورت است که فقط نیاز به نخ اصلاح دارد. بند انداختن یک روش تقریباً وقت‌گیر است. در این روش به خاطر کنده شدن موها از ریشه، درد زیادی احساس می‌شود.

۱۰- پودر موبر

پودر موبر یک روش شیمیایی و بی‌درد محسوب می‌شود. مدت زمان تاثیر آن در حذف موها از تیغ و ژیلت بیشتر است. تاثیر مواد شیمیایی بر روی پوست باعث نرمی و لطافت آن می‌شود. در هنگام استفاده از پودر موبر لازم است آن را با مقداری آب مخلوط کرده و به صورت خمیر بر روی پوست خشک بمالید. سپس بعد از ۱۵ دقیقه آن را از با آب بشویید.

بهترین روش‌های خانگی برای حذف موهای زائد بدن

حذف موهای زاید با زردچوبه

حذف موهای زاید با زردچوبه یکی از محبوب‌ترین روش‌های طبیعی برای خلاص شدن از موهای اضافی است. شاید باور اینکه با زردچوبه می‌توان موهای زائد بدن را از بین برد، برایتان سخت باشد؛ اما با امتحان کردن آن حتماً نظرتان عوض خواهد شد. در این روش زردچوبه را با مقدار کمی آب مخلوط کنید، تا یک خمیر نازک حاصل شود. خمیر را به آرامی بر روی موهای زائد بمالید و کمی صبر کنید تا خشک شود. سپس با دست یا یک دستمال به آرامی آن را از روی پوست خود پاک کنید. برای کسب نتیجه بهتر می‌توانید ۲ قسمت جوش‌شیرین را با یک قسمت زردچوبه مخلوط نمایید.روش‌های حذف موهای زاید بدن

حذف موهای زاید با مخلوط لیمو و شکر

برای حذف موهای زائد با استفاده از لیمو و شکر لازم است ۲ قاشق غذاخوری شکر و آب‌لیمو را همراه با ۸ قاشق غذاخوری آب مخلوط کنید. سپس مخلوط حاصل را بر روی حرارت قرار دهید تا زمانی که حباب تشکیل شود. بعد از این که مخلوط لیمو و شکر سرد شد، مقداری از آن روی موهای زائد بمالید. ۲۰ الی ۲۵ دقیقه صبر کنید، سپس به صورت دایره‌ای مالش دهید و با آب سرد بشویید. در مورد چگونگی تاثیر این روش در حذف کردن موهای اضافی بدن باید بگوییم که شکر یک لایه‌بردار طبیعی است که در صورت حرارت دیدن باعث حذف موها می‌شود. لیمو هم علاوه‌بر خاصیت روشن‌کنندگی پوست، در تسکین آن موثر است. با این مخلوط می‌توانید از اپیلاسیون‌های دردناک برای همیشه خدافظی کنید.روش‌های حذف موهای زاید بدن

مخلوط لیمو عسل

از ترکیب دو قاشق غذاخوری شکر، مقداری آب‌لیمو و یک قاشق غذاخوری عسل می‌توانید یک موم خانگی برای حذف موهای زائد بدن به دست آورید. برای تاثیر بیشتر، به این ترکیب کمی آب اضافه نمایید و به مدت سه دقیقه روی حرارت بگذارید. بعد از سرد شدن، مخلوط حاصل را روی قسمتی از بدن که می‌خواهید موهای اضافی آن را حذف کنید، قرار دهید. سپس مانند روش حذف کردن موهای زائد با وکس، روی آن ناحیه یک تکه کاغذ یا پارچه قرار دهید و در جهت خلاف رشد موها آن را بکشید.

سفیده تخم‌مرغ

تعجب نکنید،‌ استفاده از سفید تخم‌مرغ به طور مداوم می‌تواند تاثیر زیادی در حذف موهای زائد داشته باشد. در این روش سفیده تخم‌مرغ را با مقداری شکر و آرد ذرت ترکیب کرده تا خمیر نسبتاً روانی حاصل شود. خمیر را به آرامی روی پوست خود بمالید و کمی به آن زمان دهید تا خشک شود؛ سپس با آب بشویید. توجه داشته باشید این روش را هر دو هفته یک بار تکرار کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.