برنامه های GO Keyboard می توانند بیش از ۲۰۰ میلیون کاربر آندروید را جاسوسی کنند

برنامه های GO Keyboard می توانند بیش از ۲۰۰ میلیون کاربر آندروید را جاسوسی کنند

همانطور که میدانید شما روزانه از اپلیکشن های های متعددی استفاده میکنید،چرا که بسیاری از کارهای روزمره شما به آنها بستگی داردو نقش مهمی در تلفن همراه شما بازی میکنند.بی شک نام اپلیکشن GO Keyboard را به تعدد شنیده اید.براساس آخرین اخبار رسیده، دو اپلیکیشن کیبوردی که در گوگل پلی با نام GO Keyboard منتشر شده اند ممکن است همین حالا مشغول جاسوسی از شما باشند.

باید به این مهم اشاره کرد که؛به گزارش AdGuard، دو اپلیکیشن گو کیبورد مستقیما با چندین شبکه تبلیغاتی و ترکرهای شخص ثالث در تعامل هستند.به گزارش AdGuard، دو اپلیکیشن گو کیبورد که در مجموع بیش از ۲۰۰ میلیون کاربر دارند مستقیما با چندین شبکه تبلیغاتی و ترکرهای شخص ثالث در تعامل هستند. پس زمانیکه یکی از این دو اپلیکیشن را نصب می کنید، بخش زیادی از اطلاعات شخصی شما بین این شبکه ها رد و بدل می شوند. این در حالیست که در کمال تعجب گو کیبورد در ۲۰ کشور دنیا به عنوان بهترین اپلیکیشن سال ۲۰۱۶ انتخاب شده است.اما براستی علت اینهمه تضاد چیست؟

 

GO Keyboard

در ادامه گزارش می خوانیم که اپلیکیشن های GO می توانند اطلاعاتی مثل حساب کاربری جیمیل، ابعاد نمایشگر، نسخه اندروید، بیلد نرم افزاری و مدل دستگاه را به سرورهای خود بفرستند. در این صورت صاحب سرور به راحتی می تواند اطلاعات مورد نیازش را از کاربران گو کیبورد جمع آوری کرده و به شبکه های تبلیغاتی بفروشد.
خوشبختانه تا این لحظه گوگل از اهداف جاسوسی اپلیکیشن های GO Keyboard مطلع شده، اما تا زمانی که تصمیمی در خصوص آن ها اتخاذ نکرده شاید بهتر باشد که هر دوی این اپلیکیشن ها را هر چه سریع تر از دیوایس تان پاک کنید.

این دو اپلیکیشن در گوگل پلی با نام “GO Keyboard-Emoji keyboard, Swipe input, GIFs” و “GO Keyboard-Emoticon keyboard, Free Theme, GIF.” منتشر شده اند که هر دو رایگان با پرداخت درون برنامه ای هستند.به گزارش Adguard، این روزها از هر ۱۰ اپلیکیشن حداقل ۷ مورد از آن ها اطلاعات شما را با سرویس های شخص ثالث به اشتراک می گذارند. اما نکته مسلم اینجاست که گو کیبورد با این اقدام پایش را از خط قرمزها فراتر گذاشته و به وضوح از قوانین گوگل پلی تخطی کرده است.

 

منبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.