عرضه ۹۲۰ میلیون موبایل بهره مند از حسگر اثر انگشت در ۲۰۱۷

عرضه ۹۲۰ میلیون موبایل بهره مند از حسگر اثر انگشت در ۲۰۱۷

پر واضح است که؛حسگر اثر انگشت تنها یکی دو سال پس از این که اپل در آیفون ۵s برای اولین بار «تاچ آیدی» را معرفی کرد،روی کار آمد.
با معرفی سنسورهای اثرانگشت در اسمارتفون‌ها، امنیت موبایل‌ها به عرصه جدیدی وارد شد و استفاده از این سنسور به یکی از اولویت‌های شرکت‌های سازنده تبدیل شده و اکثر مدل‌های متوسط رو به بالای بازار در سال‌های آینده به این سنسور مجهز خواهند شد. آنچه که شواهد نشان می دهند حاکی از آنند که؛حسگر اثر انگشت این روزها دیگر قابلیتی نیست که تنها در پرچم‌داران یافت شود، ممکن است حتی گوشی میان‌رده شما با قیمتی معقول نیز به چنین ابزاری مجهز باشد.

شایان ذکر است که؛تکنولوژی حسگرها نیز از روزهای ابتدایی تا الان تغییرات بسیاری کرده است.طبق اخرین گزارش شرکت تحقیقات تأمین کنندگان بازار «Digitimes Research»، در سال ۲۰۱۷ به تعداد ۹۲۰ میلیون موبایل بهره مند از حسگرهای اثر انگشت در سراسر جهان به بازار عرضه شده اند.گفتنی است که؛پیش بینی می شود این میزان در سال ۲۰۱۸ به بیش از یک میلیارد دستگاه افزایش یابد.این عدد نشان می دهد که بیشتر تلفن های هوشمندی که در سال ۲۰۱۷ روانه بازار شده اند، دارای حسگر اثر انگشت بوده اند. به عبارت دیگر در حدود ۶۴ درصد از موبایل های عرضه شده (در حدود دو سوم) دارای این حسگر بوده اند.

 

حسگر اثر انگشت

همانطور که در اخبار اخیر اشاره شد،کمپانی چینی ویوو در رویداد CES 2018 خبر از ساخت اولین تلفن هوشمند بهره مند از حسگر اثر انگشت تعبیه شده زیر نمایشگر داد. البته هنوز هیچ اطلاعاتی از این موبایل منتشر نشده. حسگر یاد شده در این تلفن هوشمند توسط کمپانی سیناپتیکس توسعه داده شده است.البته همه حسگرهای اثر انگشتی که روی موبایل های قرار می گیرند نیز مشابه نیستند. در حالی که بیشتر آنها به صورت جدا از نمایشگر تعبیه می شوند، ولی چند روز پیش در رویداد CES 2018 کمپانی چینی ویوو از ساخت اولین موبایل با حسگر اثر انگشت زیر نمایشگر خبر داد.

در انتهای خبر باید افزود که؛انتظار می رود در سال جاری میلادی استفاده از حسگرهای اثر انگشت تعبیه شده زیر نمایشگر در بین تولید کنندگان رواج پیدا کند.کمپانی Digitimes Research اعلام کرده تا سال ۲۰۲۰ میزان فروش موبایل های بهره مند از حسگر اثر انگشت تا ۱٫۲۵ میلیارد دستگاه افزایش خواهد یافت. همچنین پیش بینی شده که در این سال سهم موبایل های دارای این حسگر تا سال ۲۰۲۰ به میزان ۷۵ درصد افزایش خواهد یافت. بدین ترتیب به نظر می رسد در آینده تقاضای بازار نسبت به این سنسورها افزایش خواهد یافت.حال نظر شما در اینباره چیست؟ این تغییر مثبت را چگونه ارزیابی می نمایید؟

 

منبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.