دکوراسیون اتاق خواب دخترانه ؛ 16 ایده جذاب و خلاقانه

بی‌شک اتاق‌خواب یکی از مهم‌ترین بخش‌های خانه می‌باشد؛ زیرا به نوعی پناهگاه و مکان امنی برای استراحت و آرامش به شمار می‌رود. به این خاطر دکوراسیون و طراحی اتاق‌ خواب از اهمیت زیادی برخورددار است تا بتوانیم آرامش بیشتری از آن بگیریم. اما دکوراسیون اتاق خواب دخترانه شاید کمی سخت باشد و ما را سردرگم کند، زیرا دختران  یا ایده‌های بسیاری در سر دارند و نمی‌دانند چگونه این ایده‌ها را پیاده کنند و یا اصلا هیچ ایده‌ای ندارند و در نوع دکوراسیون اتاق خواب و دیزاین آن مانده اند و به مشکل برمی‌خورند.

اما ما در این مقاله سعی کرده‌ایم نکات و ایده‌های مهم و کارامدی برای شما جمع‌آوری کنیم تا در دکوراسیون اتاق دخترانه به شما کمک کند. در این مقاله با ایده‌های متنوعی برای دکوراسیون اتاق خواب دخترانه ساده  ولی در عین حال شیک و به روز روبه‌رو خواهید شد.

۱ – در انتخاب رنگ خلاق باشید

خلاقیت در اتاق خواب دخترانه

اگر در انتخاب رنگ اتاق خود مانده‌اید و دوست دارید اتاق خواب شما هم شیک و زیبا باشد و هم رنگارنگ، که بچگانه به نظر نرسد؛ ما به شما رنگ مرجانی و سفید را پیشنهاد می‌کنیم. رنگ مرجانی روشن باعث ایجاد انرژی در اتاق خواب شما میشود. این رنگ ممکن است به سحرخیزی شما کمک کند؛ چون انرژی و سرزندگی مطبوعی ساتع می‌کند.

رنگ مرجانی و سفید با هم تضاد زیبا و چشم نوازی را ایجاد می‌کنند و ظاهر خیلی خوبی به اتاق‌خواب می‌بخشند. اگر به تصویر نگاه کنید می‌بینید که این دو رنگ نه تنها باعث زیبایی اتاق شده‌اند بلکه حتی اتاق‌خواب را بزرگتر نیز نشان می‌دهند. در کنار همه زیبایی که این دو رنگ برای اتاق‌خواب شما به ارمغان می‌اورند؛ آرامش قشنگی نیز در کنار خود دارند.

۲ – رنگ صورتی را فراموش نکنید

اتاق خواب صورتی برای دختران

همه می‌دانند که رنگ صورتی چقدر بین دختر خانم‌ها طرفداران زیادی دارد. شاید می‌توان تخمین زد که نصف دکوراسیون اتاق دخترانه به رنگ صورتیست. اصلا رنگ صورتی جذابیت بی‌پایانی دارد که برای هیچ دختری خسته کننده نمی‌شود. خواه دختر شما چهارده ساله باشد یا هیجده‌ساله یا هم بیست ساله. اما اگر شما بین انتخاب رنگ صورتی مانده اید و نمی‌دانید آیا انتخاب کنید یا نه! یا مثلا فکر می‌کنید رنگ صورتی شاید برای سن شما بچگانه بنظر برسد؛ اما از یک طرف هم رنگ صورتی رنگ موردعلاقه شماست ما پیشنهاد می‌کنیم از رنگ صورتی استفاده کنید.

ما تُن صورتی های زیادی داریم. پیشنهاد می‌کنیم تن تیره صورتی را انتخاب کنید. مثلا کاغذدیواری های صورتی برای اتاق‌خواب انتخاب کنید. اما دیوارها را ساده رها نکنید. به دیوار خود آینه‌های دکوری زیبا، قاب‎عکس، قفسه کتاب اضافه کنید. اینگونه زیبایی خیره کننده‌ای به اتاق خود می‌بخشید. هم اینگونه رنگ صورتی توی ذوق نمیخورد و هم پس‌زمینه قشنگی برای اتاق شما می‌شود.

۳ – از سفرهای خود در دکور اتاق خواب استفاده کنید

تزئین اتاق خواب با نقشه سفر

اگر عاشق سفر کردن هستید و همیشه به سفر می‌روید پیشنهاد می‌کنیم تا یک نقشه بزرگ به دیوار کنار تخت‌خواب یا میز درس یا کمد لباس خود بزنید. سپس به مکان‌هایی که رفته‌اید و عکس‌هایی که از آنجا گرفته‌اید را چاپ کنید و به نقشه بچسبانید. این ایده خلاقانه می‌تواند جذابیت خاصی به اتاق‌خواب شما ببخشد.

۴ – از طرح‌های سنگین و شلوغ خودداری کنید

اتاق خواب دخترانه ساده

از استفاده از مبلمان‌های سنگین و شلوغ برای دیزاین اتاق خود حتما خودداری کنید. این طرح‌ها اصلا مناسب اتاق خواب دخترانه نمی‌باشند. سعی کنید از اشیاء و وسایل ظریف  و خوش رنگ برای دیزاین اتاق استفاده کنید. در عکسی که مشاهده می‌کنید؛ می‌بیند صندلی ساده و خوش رنگ، میز چندکاره کوچک یا میز کاری که وجود دارند؛ چه ظاهر زیبایی به اتاق بخشیده‌اند. اینگونه هم خرج زیادی برای دیزاین به کارنبرده‌اید و هم یک دکوراسیون اتاق خواب دخترانه‌ای ساده و شیک دارید.

۵ – از ایده‌های هنری استفاده کنید

ایده های هنری برای اتاق خواب

اگر اهل هنر هستید و دوست دارید سلیقه هنری خود را در اتاق‌خوابتان به کار ببرید؛ ما به شما آفرین می‌گوییم. ایده‌های جذاب و زیادی وجود دارند که می‌توانید در دیزایین اتاق خود استفاده کنید. مثلا در همین عکسی که مشاهده میکنید. پایه‌های چوبی رنگی که به دیوار کنار تخت‌خواب متصل شد‌ه‌اند؛ میزبان خوبی برای قاب‌های نقاشی و یا عکاسی شما می‌باشد. با تطبیق دادن چند رنگ متفاوت ولی زیبا، ظاهری خیلی خاص و جذاب به اتاق‌خواب خود بدهید؛ بی شک اتاق آنقدر زیبا می‌شود که حتی خود شما هم نمی‌توانید از آن دل بکنید.

۶ – از رنگ تیره نترسید

اتاق خواب دخترانه تیره

همه ما می‌دانیم که سلیقه ها متفاوت‌اند. برخی عاشق رنگ روشن هستند اما برخی نیز دوست دارند از رنگ تیره برای دکور اتاق خود استفاده کنند. اما چگونه باید اتاق‌خوابی زیبا و شیک داشته باشند؟ در وهله اول باید بدانید؛ نباید آنقدر از رنگ تیره استفاده کنید که اتاق خواب شما شبیه غار خفاش‌‍‌ها شود. باید انتخاب دقیق و خلاقانه و به جایی داشته باشید اما چگونه؟

ما پیشنهاد میکنیم دیوارهای اتاق خود را به رنگ خاکستری تیره درآورید و از اشیاء و وسایلی به رنگ خاکستری روشن یا سفید برای تزیین دیوار استفاده کنید. این یک پیشنهاد خلاقانه و هوشمند می‌باشد؛ زیرا رنگ تیره‌ی پس زمینه و رنگ روشنی که به به عنوان تزیین استفاده می‌شود تضاد ایجاد می‌کند که هم بار منفی و سنگنین را خنثی می‌کند و هم ظاهری بسیار شیک به اتاق خواب شما می‌بخشد.  مثلا به روی تختخواب تیره‌ای که دارید رو تختی خوش‌رنگی بگذارید تا اینگونه رنگ‌ها خنثی شوند و زیبایی خود را به بهترین شکل نشان دهند.

۷ – میز مطالعه را فراموش نکنید

خلاقیت در دکوراسیون اتاق خواب

اگر میز مطالعه در اتاق خود دارید آن را ساده رها نکنید. صرفا چون فقط میز مطالعه است و بر روی آن تکالیف مدرسه را انجام می‌دهید به این خاطر آن‌را به صورت کسل کننده‌ای دیزایین نکنید! میز مطالعه نیز به عنوان بخشی از اتاق خواب شما می‌باشد که با دیزایین آن می‌توانید ظاهر مطبوع و قشنگی به اتاق ببخشید. چون نصف وقت شما آنجا میگذرد باید فضایی پر از ارامش ایجاد کنید و از شلوغی و هرج ‌و مرج خودداری کنید.

ما به شما پیشنهاد می‌کنیم بالای میز خود قفسه کتاب شناور وصل کنید و کتاب یا قاب عکس‌های مورد علاقه خود را قرار دهید. با خلاقیت خودتان میز خود را تزیین کنید. مثلا جامدادی‌ها را تزیین کنید یا چراغ مطالعه را درست کنید. سعی کنید صندلی راحتی برای خود انتخاب کنید اگر هم صندلی راحتی ندارید با دو عدد کوسن خوش رنگ صندلی خود را زیبا کنید.

۸ – از دیوارها نهایت استفاده را ببرید.

استفاده از دیوارها در دکور اتاق خواب

بدون اینکه به دیوارهای اتاق‌خواب خود آسیبی برسانید؛ می‌توانید از آن به بهترین نحو استفاده کنید. اگر عاشق عکس گرفتن هستید این ایده می‌تواند برای شما بسیار جالب باشد. می‌توانید به دیواری که کنار تختخواب شما میباشد سیم‌ها یا چراغ‌های تزیینی وصل کنید و به آنها هم عکس‌های چاپ شده خود را متصل کنید. اینگونه  اتاق‌ خواب بسیار زیبایی دارید و حتی برای کسایی که وارد اتاق شما می‌شوند این اجازه را می‌دهید که عکس‌های قشنگ شما را ببینند و لذت ببرند.

۹ – برای دیزایین اتاق با وسایل بازی کنید

بازی با وسایل در دکوراسیون

چه کسی گفته اتاق خواب فقط باید دیوارهایش رنگی باشد یا فقط کاغذ رنگی‌های طرح‌دار داشته باشد. شما می‌توانید دیوارهای سفید رنگ و ساده‌ای داشته باشید؛ اما با اشیاء دیگر دیزایینی جذاب به اتاق‌خواب خود ببخشید. مثلا تختخواب رنگی انتخاب کنید، ملافه و بالش‌های خوش رنگ و زیبا برگزینید. با وسایل دکوری که ست رنگ آنها باشد بازی کنید. و تقریبا تمام خلاقیت خود را به کار ببرید. مثلا دکوراسیونی که در عکس مشاهده می‌کنید دیزایینی زیبا برای شاهزاده خانم‌های امروزی مدرن خواهید دید.

۱۰ – سبک بوهو را به اتاق خواب خود وارد کنید

سبک بوهو در دکوراسیون

آیا تا به حال اسم سبک بوهو به گوشتان خورده است؟ اگر نمیدانید سبک بوهو چیست نگران نباشید؛ در اینجا توضیح کوتاهی در مورد سبک بوهو خواهیم داد. سبک بوهو به یک طراحی رنگی روشن اطلاق می‌شود که پر از طرح های مختلف است. به نوعی می‌توان گفت همان سبک هنری خودمان.

سبک بوهو کاملا مقابل سبک مینیمالیسم قرار دارد. اگر شما به این سبک علاقه دارید پس چه عالی! میتوانید از این سبک برای دیزایین اتاق خود استفاده کنید. در این عکسی که مشاهده می‌کنید نیز اتاق خواب به سبک بوهو چیده شده است. سایبانی که برای تخت درست شده طرح‌دار می‌باشد و حتی پرده‌ای که کنار تخت هست نیز طرح خاص خود را دارد. سعی کنید از رنگ‌های زیبا و شیک برای چیدمان اتاق خود استفاده کنید.

۱۱ –  دیزاین شیک و تک رنگ هم انتخاب خوبی است !

دیزاین شیک و تک رنگ برای اتاق خواب دخترانه

در حالی که اگر شما دوست ندارید از رنگ‌های زیاد برای دیزایین اتاق خود استفاده کنید و فقط می‌خواهید از چند رنگ به خصوصی برای دیزایین استفاده کنید و اتاق خوابی با کنتراست بالا و فضای شیک می‌خواهید؛ ما برای شما نیز ایده‌هایی داریم. انتخاب رنگ‌هایی چون مشکی ،سفید و قرمز میتواند ایده جالبی برای شما باشد. انتخاب وسایل و چیدمان آن از اهمیت بالایی برخود دار است به نوعی که ظاهری زشت به اتاق شما ندهد.

۱۲ – اگر اتاق‌خواب کوچکی دارید نگران نباشید

اتاق خواب دخترانه کوچک

دیزایین اتاق‌خواب‌های کوچک خیلی بیشتر از اتاق‌های بزرگ دقت و انرژی می‌خواهد؛ زیرا باید طوری طراحی شوند که اتاق خواب خفه و شلوغ دیده نشود. مثلا اگر اتاق زیرشیروانی به شما رسیده و آنقدرها هم فضای زیادی ندارید؛ با انتخاب هوشمندانه می‌توانید از شلوغی اتاق خود خودداری کنید. اما چگونه؟

انتخاب رنگ دکوراسیون از اهمیت خیلی خیلی زیادی برخود دار است. رنگ‌ها باعث ایجاد خطای دید می‌شوند و می‌توانند فضاهای کوچک را بزرگ و فضای بزرگ را کوچک نشان دهند. انتخاب رنگ‌های روشن بهترین ایده می‌تواند برای شما باشد. رنگ‌های روشن نور را بیشتر و بهتر ساتع می‌کنند و فضا را بزرگتر نشان می‌دهند.

دومین کاری که باید بکنید استفاده از وسایل چند منظوره می‌باشد. وسیله‌ای که در آن واحد چند کار را می‌تواند انجام دهد. مثلا در عکس فوق مشاهده می‌کنید که تخت‌خواب دارای کشو می‌باشد. پس هم تخت خواب است و هم کشو. که از استفاده کردن از کشوهای بزرگ و دست و پا گیر جلوگیری میکند. یا استفاده از قفسه‌های شناور نیز باز ایده خیلی خوبی برای شما بشمار می‌رود. می‌توانید روی همین قفسه‌ها خیلی از وسایل خودتان را قرار بدهید و از پخش و پلا شدن و شلوغی اتاق خود جلوگیری کنید.

۱۳ – با گل و گیاه انرژی را به اتاق خود هدیه دهید

گل و گیاه در اتاق خواب دخترانه

به عکس بالا نگاه کنید؛ اتاق خوابی پر از انرژی، زیبا، جذاب و چشم نواز. این اتاق‌خواب دخترانه با دکوراسیون زیبایی که دارد حس خیلی خوبی به آدم می‌دهد. استفاده از رنگ‌های شاد در عین استفاده از گل و گیاه یکی از دقیق ترین انتخاب‌ها می‌تواند باشد. روانشناسان زیادی برای کسانی که افسردگی دارند؛ توصیه می‌کنند تا در مکانی که زندگی می‌کنند؛ حتما گل و گیاه داشته باشند. گل و گیاه آرامش خاصی به آدم می‌بخشد. این حتی در اصول فنگ‌شویی هم رواج دارد. یکی از توصیه‌های ما به شما این است که حتما در اتاق‌خواب خود چندین گل خوشبو و زیبا داشته باشید.

۱۴ – رویای یک طرح زیبا

رویای یک طرح زیبا

شاید کمی خنده‌دار یا جالب باشد؛ اما در عکس بالا اتاق‌ خواب با الهام از رویای شب نیمه تابستان دیزایین شده است(رویای شب نیمه تابستان یک نمایشنامه کمدی از شکسپیر می‌باشد) انتخاب پالت رنگی آبی، طرح‌های طبیعت که روی ملافه و بالش‌ها وجود دارند، سایه‌بان توری خوش رنگی که خیلی هوشمندانه انتخاب شده است، گل خوش رنگ و گلدانی که با رنگ تخت‌خواب ست شده است؛ همه و همه فضا را رویایی و آرامش بخش کرده‌اند و به نوعی فضا کاملا رویایی شده است. مطمئنا خواب خیلی قشنگ و پر از آرامشی دارد. این ایده می‌تواند پیشنهاد خوبی برای شما باشد.

۱۵ – اگر به کاردستی علاقه دارید، سبک خود را پیدا کنید

تزیین اتاق خواب دخترانه با کاردستی

اگر اهل قلاب‌بافی یا همان قلاب‌دوزی هستید می‌توانید با خلاقیت خودتان وسایل اتاق‌خوابتان را درست کنید. در این تصویر الگو ها و ایده‌ها را می‌توانید ببینید. از رنگ‌های گرمی که برای دکور اتاق خود استفاده کرده نیز می‌توانید ایده بگیرید. همه این رنگ‌ها دارای انرژی هستند. اگر اتاق‌خوابی شاد و پر از انرژی و رنگ می‌خواهید، این سبک می‌تواند ایده خوبی برای شما باشد.

۱۶ – با رنگ‌ها مانور بدهید

بازی با رنگ ها در دکوراسیون

اگر کمدی برای لباس‌های خود ندارید، می‌توانید اینگونه با وسایل چوبی برای خود جالباسی تهیه کنید، روسری‌های رنگارنگ خود را آویزان کنید یا کیف‌های خوش‌رنگ خود را آنجا قرار دهید. می‌توانید گوشه ‌ی از اتاق خواب خود را به لباس‌های خود اختصاص دهید. مثلا جالباسی قرار دهید، کنار جالباسی یک آینه قدی و یک صندلی مینی قرار دهید.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code