دکوراسیون اتاق خواب | جدیدترین مدل‌های سال 2020

اتاق خواب‌ها مهم‌ترین مکان در کل خانه می‌باشند، زیرا محلی برای آرامش و استراحت فرد محسوب می‌شوند. به این خاطر باید همیشه راحت، مطابق با میل و سلیقه آدم و جایی باشد که بتواند آرامش ما را  فراهم کند. همبشه ایده و دکوراسیون اتاق خواب باید تماما مطابق با میل و سلیقه فرد باشد و با دکوراسیون جاهای دیگر از خانه هم‌خوانی داشته باشد.

در سال ۲۰۲۰ نیز مدل‌های اتاق خواب‌های شیک بسیاری ترند شده‌اند که در این مقاله سعی کرده‌ایم به همه این مدل‌ها بپردازیم تا بتوانید یک ایده خوب و ایده‌آل را برای اتاق خود برگزینید.

سبک‌های معمولی برای اتاق خواب

امروزه طراحی کلاسیک با ترکیبی از چندین سبک مختلف، ترند ۲۰۲۰ شده است. دکوراسیون داخلی‌ای به سبک‌های یونانی، رنسانس، باروک و ….

عناصر اصلی این طرح از چوب، عتیقه، مخمل، چوب‌های طبیعی، ابریشم، نقوش توری، وسایل کریستالی و پارچه‌هایی با طرح‌های ساده است. همچنین در فضای داخلی اتاق خواب‌های سال ۲۰۲۰ نیز عناصر طلاکاری شده وجود دارند که می‌توان با تقلید از رنگ طلا و برگ واقعی طلا آن‌ها را ساخت. همه‌ی این مبلمان‌ها به بودجه خود شخص بستگی دارد.

در مورد ترکیب رنگ‌ها در فضای داخلی، طراحی کلاسیک از رنگ‌های ساده و آرام استفاده می‌شود. یعنی در این طراحی، خبری از رنگ‌های بسیار زننده و تند نیست و همه چیز در سایه‌های طبیعی‌تری انتخاب می‌شود.

دستگاه‌های نورپردازی نیز  باید از سبک کلاسیک پیروی کنند. یعنی باید چراغ‌هایی با پایه‌های فلزی براق باشند تا به زیبایی داخلی و لوکس بودن اتاق خواب چهره جدیدی ببخشند.

اتاق خواب شیک سال ۲۰۲۰ با طراحی کلاسیک برای افرادی که شخصیتی با اعتماد بنفس و باثبات هستند پیشنهاد می‌شود. افراد زیادی امروزه به این سبک بسیار زیبا گرایش پیدا کرده‌اند. سبک کلاسیک نیز می‌تواند انتخاب درست و عالی‌ای برای شما باشد. منتها باید ببینید که این طراحی و دیزاین مطابق سلیقه شما می‌باشد یا نه!

استفاده از تکنولوژی برای دکوراسیون اتاق خواب

این نوع طراحی مناسب برای افراد جوان و مدرن است که همواره با جدیدترین نوآوری‌ها و تکنولوژی‌ها در زمینه فناوری و همچنین وسایل مختلف سازگار هستند. این دیزاین می‌تواند مورد علاقه هر فرد جوانی با هر سلیقه متفاوتی باشد.

تفاوت اصلی این سبک وجود فضای بسیار زیاد است که در آن لازم نیست چیزهای غیرضروری را بیرون بیاندازید. شما می‌توانید با خیال راحت تمام وسایل موردعلاقه خود را داخل اتاق بچینید.

نقش تکنولوژی در دیزاین اتاق خواب ها

فناوی پیشرفته شامل سطوح بتونی، روکش با کروم، یک معماری داخلی خاص با جدیدترین طراحی‌های امروزه است که به زیبایی این طراحی بسیار کمک کرده است.

رنگ‌های اصلی این سبک از طراحی سیاه و سفید و خاکستری است که تمام توجه این سبک به رنگ‌های خنثی معطوف شده است. تمام این جزئیات ذکر شده باید در این طراحی‌ها رعایت شده باشد. علاوه بر آن راحتی و آسایش فرد را نیز تامین کرده باشد.

اتاق خواب به سبک مینیمالیسم

این سبک نیز تا حدودی شبیه به طراحی قبلی ‌است، اما با این وجود، هنوز هم ویژگی‌های خاص خود را دارد. مانند محدودیت در شکل‌ها، خطوط و معماری، رنگ‌ها و همچنین لاکونیسم. علاوه بر موارد ذکر شده جزئیات داخلی دیگری نیز وجود دارد؛ مانند پنجره‌های بزرگ، مواد طبیعی، پالت رنگی روشن برای طراحی و …

این سبک نشان دهنده نگرش یک فرد به زندگی‌ست و محدود به یک طراحی و دیزاین اتاق خواب نمی‌باشد. دراین نوع دکوراسیون، فلسفه اصلی تعداد کالاهای خانگی نیست؛ بلکه کیفیت و کاربردی بودن آن حرف اول را می‌زند. این سبک طرفدار یک دیزاین ساده است. دیزاینی ساده اما در عین حال شیک و باکلاس.

سبک مینیمالیسم با این طراحی زیبای خود، یک اتاق خوابی را چنین به ما نشان می‌دهد که ما با یک فضای بسیار بزرگ و باز روبرو هستیم؛ حتی اگر اینطور نیز نباشد. خود این طراحی احساس آرامش مطبوع و خاصی به اتاق خواب تزریق می‌کند.

سبک مینیمال در دکوراسیون اتاق

اگر درمورد رنگ صحبت کنیم، یک قانون ناگفته وجود دارد که نباید به هیچ وجه بیش از سه رنگ در طراحی اتاق خواب استفاده کرد. رنگ‌های ایده آل در این سبک سفید، خاکستری و کرمی است.

دیوارها باید همیشه ساده و بدون هیچ تزئین خاصی باشند. نباید از وسایل تزئینی زیاد برای دیزاین دیوارهای اتاق استفاده کنید.

از طرح‌های هندسی می‌توانید برای طراحی سقف استفاده کنید. اما یک طرح کاملا ساده.

نور نقش خیلی ویژه‌ای را در سبک مینیمالیسم ایفا می‌کند. در این سبک باید از نور خیلی زیاد استفاده شود. پس چه بهتر که اتاق خواب، روزها با نور طبیعی روشن شود. از این لحاظ باید اتاق خواب شما دارای پنجره‌های بسیار بزرگ باشد تا جوابگوی این ایده باشد. در شب نیز می‌توانید با نورپردازی زیاد اتاق خود را روشن کنید.

اما نکته‌ای که باید به یاد داشته باشید این است که اگر طرفدار نور و روشنایی زیاد نیستید، این سبک ممکن است که شما را اذیت کند و کمی از آرامش شما را از بین ببرد. این سبک بیشتر می‌تواند برای کسانی خوب باشد که از نور زیاد لذت می‌برند.

دکوراسیون اتاق خواب به سبک شیروانی

این نوع طراحی، دکوراسیون مناسب افراد خلاق، شخصیت‌های اکتیو و فعال است؛ اما باید بدانید که ممکن است این طراحی ها کمی برای شما غیرمعمول باشند.

یکی از ویژگی‌های این سبک، استفاده از آجرکاری خام  برای دیوارها، انوع تیرها و سازه‌های لولایی باز برای دیزاین سقف اتاق خواب‌ها است که زیبایی چشم‌گیری ایجاد می‌کند.

این سبک مانند سبک مینیمال طرفدار روشنایی است و نورپردازی خوب در این سبک، حرف اول را می‌زند.

دیزاین اتاق خواب 2020

بسیاری موافق‌اند که دیوارهای آجری باید بدون تزئین باشند تا بتوانند همراه مبلمان دنج، یک دکوراسیون و طراحی خیلی خاصی را ایجاد کنند. این سبک خود به تنهایی می‌تواند مورد علاقه افراد بسیار زیادی باشد.

دکوراسیون اتاق خواب به سبک شیروانی، امکان قراردادن مبلمان و لوازم جانبی دیگر در سبک‌های مختلف را برای شما فراهم می‌کند. اینگونه به شما اجازه می‌دهد که در این سبک بتوانید طراحی‌های پیچیده و خارق‌العاده ای داشته باشید.

طراحی داخلی اتاق خواب 

البته در طراحی داخلی اتاق خواب سال ۲۰۲۰ می‌توانید چندین سبک داخلی را به طور همزمان انتخاب و در اتاق خواب اجرا کنید. این سبک از نظر طراحی، بسیار خاص و شیک است.

پالت رنگی، نقش اصلی را در این طراحی ایفا می‌کند، زیرا تاثیر مستقیم رنگ بر روی روحیه و عاطفه فرد یک حقیقت انکار نشدنی ا‌ست. بنابراین انتخاب رنگ‌های شاد می‌‎تواند احساس خوب و زیبایی را برای شما به ارمغان بیاورد.

تاثیر سبک ها بر روی دیزاین اتاق خواب ها

روانشناسی رنگ یک موضوع ثابت شده است و این روزها هیچکی نمی‌تواند از تاثیر رنگ‌ها بر روی روحیه، احساسات و رفتارهای انسان، غافل شود.

اتاق خواب جایی است که در آنجا سلطنت می‌کنید، زیرا همه چیز برطبق سلیقه شما انتخاب و دیزاین می‌شود. این خود می‌تواند احساس خوبی در طول روز به شما ببخشد.

پالت رنگ‌ ها در اتاق خواب‌

برای اینکه بیش از حد اتاق را با رنگ‌های مختلف اشباع نکنید، متخصصان توصیه می‌کنند طراحی داخلی اتاق خواب را حداکثر تا سه رنگ تنظیم کنید. رنگ پایه بهتر است که یک رنگ روشن باشد. مثل رنگ‌های سفید، کرمی، شیری و بژ. این رنگ‌ها مدت‌هاست که به عنوان رنگ پایه برای اتاق خواب‌ها در نظر گرفته می‌شوند.

رنگ‌هایی انتخاب کنید که با یکدیگر سازگار و هم‌خوانی داشته باشند. می‌توانید از یک رنگ روشن به عنوان پایه استفاده کنید و سپس از دو رنگ شاد دیگر برای طرح دادن به آن استفاده کنید.

سعی کنید جلوه‌های بصری ایجاد کنید. همیشه به یاد داشته باشید رنگ‌های تیره، اتاق خواب‌ها را کوچک نشان می‌دهند و در مقابل رنگ‌های روشن، اتاق خواب‌ها را بزرگ‌تر و بازتر نشان می‌دهند. پس اگر اتاق خواب کوچک دارید، می‌توانید با ترفند رنگ، چشم‌ها را فریب دهید.

برای اینکه روشنایی زیادی به دکوراسیون اتاق خواب ببخشید می‌توانید از رنگ سفید و بژ استفاده کنید. زیرا این رنگ‌ها نور بیشتری را منعکس می‌کنند.

تاثیر رنگ بر روی دیزاین اتاق خواب

درخشندگی داخلی را که در سطرهای بالا توضیح داده شد، می‌توان با استفاده از عناصر تزئینی به دست آورد. انتخاب وسایل و مبلمان مناسب با رنگ‌های ایده‌ال و به جا، می‌تواند یک دکور بسیار عالی را برای شما به ارمغان بیاورد. شاید باور نکنید؛ اما توجه به جزئیات‌های کوچک و ناچیز نیز می‌تواند اتاق شما را به طور قابل توجهی تغییر دهد. پس از جزئیات‌ها غافل نمانید.

با این حال انتخاب یک رنگ ایده‌آل فقط به رنگ‌های سفید یا بژ محدود نمی‌شود. شما اگر نگاهی به رنگ آبی ملایم بیندازید، می‌بینید که آرامش و زیبایی خاصی را با خود دارد. شاید از این واقعیت بی‌خبر باشید که رنگ آبی اثر آرامش بخشی را روی سیستم عصبی شما می‌گذارد. زیرا تداعی‌گر دریا می‌باشد. در مقابل رنگ سبز روشن نیز اینچنین نقشی را ایفا می‌کند. رنگ سبز ملایم و روشن نیز آرامش با خود دارد و تداعی‌گر جنگل و فضای سبز است.

برای دوست داران رنگ‌ها، رنگ زرد، بنفش با صورتی ملایم را پیشنهاد می‌کنیم زیرا این رنگ‌ها در طول روز انرژی زیادی را به فرد می‌دهند.

مواد تکمیل شده برای تزئین دیوار در اتاق خواب 

در میان مواد تزئیناتی برای دیوار، هر دو نوع سنتی(رنگ و کاغذ دیواری) از محبوبیت خاصی بین مردم برخورددار می‌‌باشند. برای کسانی که گزینه اول را ترجیح می‌دهند باید به انواع کاغذ دیواری‌های مخملی و سایر منسوجات توجه کنید. یک کاغذ دیواری خوب باید نرمی، ظرافت و یک طرح زیبا را داشته باشد تا بتواند زیبایی اتاق خواب را چند برابر کند.

یکی از آخرین و جدیدترین ایده‌های معماری برای دیوارهای اتاق خواب،  طرح آجری دیوارها می‌باشد. این طرح برای اتاق خواب‌هایی که به سبک سنتی یا شیروانی دیزاین می‌شوند، ساخته شده است. در عین حال این طرح را در بسیاری از سبک‌های مختلف می‌توانید ببینید.

مبلمان و دیزاین اتاق خواب

با این حال اگر شما دکوراسیون دیوار را با طرح اصیل که همان ساده ولی با رنگ است، ترجیح می‌دهید؛ باید بدانید که متخصصان روش ترکیبی را توصیه می‌کنند. یک طرح جدید و بسیار پرطرفداری که امروزه در اتاق خواب‌های خاص استفاده می‌شود، این است که با استفاده از کاغذ دیواری یا چاپ عکس روی یک دیوار، نقش‌های جذابی درست می‌کنند که با رنگ‌های روشن یا تیره آن را رنگ آمیزی می‌کنند.

این روش بیشتر بر روی دیوارهایی که در پشت سر تختخواب قرار دارند، مورد استفاده قرار می‌گیرد. باقی دیوارها با رنگ ساده تزئین می‌شوند. به این نوع سبک از طراحی “دیوار لهجه” می‌گویند. دیوار لهجه در سراسر دنیا طرفداران زیادی را دارد.

سقف و کف اتاق خواب 

دکوراسیون سقفی شاید کمترین مشکل در روند دکوراسیون اتاق خواب را داشته باشد. تنها چیزی که برای رسیدن به یک نتیجه ایده‌ال نیاز دارید این است که سقفی با طرح ساده داشته باشید که به رنگ سفید باشد.

در مورد کفپوش در اینجا مانند دیوارها یک میدان بزرگ برای خلاقیت و ابتکار دارید. مناسب‌ترین گزینه‌ها تخته پارکت یا پارکت‌های ورقه ورقه هستند که مانند چوب طبیعی به نظر می‌رسند و به اتاق خواب یک گرمی خاص و زیبا می‌بخشند. البته نگران نباشید، پارکت‌ها با توجه به فن‌آوری‌های مدرن نیز سطوحی کاملا مقاوم در برابر سایش ایجاد می‌کنند.

علاوه بر آن تولید کنندگان طیف گسترده و انبوهی از پارکت‌ها را ارائه می‌دهند که می‌توانید به راحتی و با توجه به سلیقه و بودجه خود انتخاب کنید.

دکوراسیون اتاق خواب به سبک مدرن در درجه اول در انتخاب مبلمان از قائده و سبک مینیمالیسم پیروی می‌کند. البته در هر صورت باید یک اتاق خواب، فضای داخلی باز و راحتی داشته باشد. با این حال اگر می‌خواهید با تمام گرایش‌های مد امروزه پیش بروید و یک اتاق خواب مدرن و شیک داشته باشید؛ توصیه می‌کنیم که به جزئیاتی که در این مطلب به آن پرداخته‌ایم توجه کنید.

طراحی سقف در دگوراسیون اتاق خواب

انتخاب طرح تختخواب

بدون شک تختخواب موضوع اصلی فضای داخلی هر اتاق خواب است. این تختخواب است که ما بر روی آن یک سوم از روز خود را می‌گذرانیم. بنابراین مهم است که مدلی را خریداری کنید که  شیک و باکلاس باشد. باید طوری راحت باشد که بتوانیم بدون هیچ مشکلی در آرامش بر روی آن استراحت کنیم.

اما مدل و طرح یک تختخواب بیشتر به دیزاین و دکوراسیون اتاق خواب بستگی دارد. ما به شما پیشنهاد می‌کنیم در هنگام خرید تختخواب حتما سبک‌های مینیمالیسم را مشاهده کنید.

تختخواب‌هایی که تاجی یا هدست‌های نرم و بزرگ دارند؛ می‌تواند یک انتخاب خوب باشند. این نوع تختخواب‌ها نه تنها یک خواب راحت و آرام برای شما به ارمغان می‌آورند، بلکه ظاهری بسیار زیبا را به اتاق خواب شما می‌بخشند.

می‌توانید به راحتی به هدست تختخوابتان تکیه دهید و کتاب بخوانید، یا فیلم ببینید و با لپتاپ‌تان کار کنید. علاوه بر هدست، به وسایل اضافی تختخواب نیز توجه کنید. سایبان‌ها، کشوها و میزهای اطراف آن می‌تواند باعث شود تا حال و هوای اتاق شما تغییر کند.

عناصر اصلی دکور اتاق

اتاق خواب‌ها همیشه فضای کافی و بزرگ برای مبلمان‌های بزرگ‌تر را ندارند. با این حال این بدین معنا نیست که طراحی و دکور آن فقط به تخت محدود می‌شود. سهم اصلی تزئین در اتاق خواب به سبک کلاسیک مدرن شامل عناصری به شرح زیر است:

نورپردازی

نه تنها به لوسترها یا چراغ‌های آویز بلکه به آباژور یا لامپ‌های روی میز نیز توجه کنید. لوازم روشنایی نیز یکی از عناصر اصلی دکوراسیون یک اتاق خواب است. پس باید به این نورپردازی توجه ویژه‌ای شود.

پوستر

آنها غالبا بالای سرتخت قرار می‌گیرند و دیوار لهجه را ایجاد می‌کنند.(در سطرهای قبل به این موضوع پرداخته بودیم)

عناصر اصلی در دیزاین اتاق خواب

گل‌های طبیعی

گل‌های طبیعی و گیاهان اتاق را تازه می‌کنند و بر سلامت انسان تاثیر مثبت می‌گذارند. بهتر است که از گل‌هایی که بوی قوی دارند پرهیز کنید. خوابیدن در چنین جوی می‌تواند برای شما دشوار باشد. بنابراین گل و گیاهان ساده می‌تواند بهترین گزینه برای اتاق خواب شما باشد.

نساجی

نساجی می‌تواند به عنوان یک فرش بزرگ و اصلی در وسط اتاق نمایان شود. شکل فرش بسته به نوع خود اتاق خواب بستگی دارد. مدل‌های مستطیلی یا بیضی انتخاب خوبی برای اتاق خواب‌های بزرگ هستند. فرش‌های گرد و مربع شکل نیز می‌تواند برای اتاق خواب‌های کوچک مناسب باشند.

انتخاب یک روتختی مناسب را نباید فراموش کنید. همانطور که انتخاب یک فرش یا وسایل دیگر مهم است روتختی نیز از اهمیت بالایی برخورددار است.

دکورپنجره اتاق خواب 

اگر درمورد دکوراسیون پنجره صحبت کنیم، باید بگوییم که طراحان داخلی توصیه می‌کنند که فضای داخلی اتاق‌خواب را با پرده‌های تیره و سنگین خراب نکنیم. بلکه پرده‌های نازک و سبک را برای طراحی اتاق خواب خود برگزینید. بدون شک چنین ایده‌ای نه تنها برای یک اتاق خواب، بلکه برای اتاق نشیمن و آشپزخانه نیز مناسب می‌باشد.

دکورپنجره اتاق خواب 2020

باید به یاد داشته باشید پرده‌ها فقط وسیله‌ای برای زیبایی مکان‌ها نیستند، بلکه راهی برای محافظت در برابر تابش خورشید هستند. این امر به ویژه در اتاق خواب‌ بسیار موثر است.

با این حال شما می‌توانید توصیه تمامی طراحان و متخصصان داخلی را با هم ترکیب کنید و یک ایده خاص را ایجاد کنید. برای مثال پرده‌های مخصوصی چون پرده‌های رومی را انتخاب کنید. امروزه با استفاده از برخی فنآوری‌های ویژه، پرده‌هایی تولید می‌شوند که میزان ورود نور خورشید به اتاق را به حداقل می‌رسانند.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code