18 راه‌ حل برای کاهش وزن بعد از بارداری

 کاهش وزن بعد از بارداری و زایمان یکی از دغدغه‌های همیشگی بانوان است. بسیاری از مادران متوجه می‌شوند که وزن آن‌ها چند کیلو از شروع زمان شیردهی و سایر شیفت‌های هورمونی پس از زایمان افزایش یافته است، در نهایت از خود می‌پرسند که چرا لباس‌های من گشاد نمی‌شوند. آیا می‌خواهید از شر اضافه وزن بعد از زایمان خلاص شوید؟ دیگر بهانه ای نیست! با حرکاتی ساده که به شما در کاهش وزن کمک می‌کند کودک را در برنامه روزمره خود بگنجانید و دوباره ورزش کنید.

در این مقاله ۱۸ راهبرد شگفت آور وجود دارد که به این مادران کمک می‌کند تا دوباره با کاهش وزن بعد از بارداری ، دارای وزن مناسب شوند. عده ای از مادران، داستان‌های موفقیت خود را در مورد کاهش وزن خود به اشتراک گذاشته‌اند.در این مقاله به ۱۸ تجربه موفقیت آمیز آنان می‌پردازیم.

تجربه مادری که با کودک بازی می کرد

کاهش وزن: سی پوند در شش تا پنج ماه

من تمام زمستان را با نوزاد تازه متولد شده‌ام درگیر بودم، بنابراین یک سنت مهمانی رقص را شروع کردم، آهنگ‌های محبوب خود را پخش کردم و با پسرم در اتاق نشیمن چرخیدم. می‌خواستم او را روی صندلی تندرستی بگذارم و از حرکت‌های مسخره ام بخندد. نه تنها ورزش کردم، بلکه این باعث افزایش روحیه من در آن روزهای طولانی، سرد و گاهی اوقات کسل کننده شد.

تجربه مادری که با وزن نوزاد ورزش می کرد

کاهش وزن: سی پوند در دو ماه

من می‌توانم پسرم را در نزدیکی قفسه سینه نگه داشته و در این حالت به نشستن و بلند شدن  بپردازم. برای چند ماه اول، هر روز که بازی می‌کردیم، خیلی کم وزن بود و برای بعد از زایمان خطری نداشت. اکنون که او تقریباً یک ساله شده است و بسیار سنگین‌تر است، هنوز راهی عالی برای شرکت در یک تمرین ورزشی دمبل زنی بدون رفتن به سالن بدن سازی می‌باشد.

با نوزاد خود ورزش کنید تا وزنتان کم شود

ترفندی برای کم خوردن

کاهش وزن: چهل پوند در پنج ماه

از فریزر خود استفاده کنید! طبق تجربه مادری: من ماست را در فریزر نگهداری می‌کردم و به جای بستنی، آن را برای دسر تهیه می‌کردم. از آنجا که آن‌ها در ظروف منجمد می‌شوند و خوردن آن‌ها به مدت طولانی به طول می‌انجامد، شما تمایل به مصرف کمتری خواهید داشت. همچنین برخی دیگر از دسرهای شیرین را برای زمانی که اشتیاق به یک چیز ساده داشتم، منجمد می‌کردم.

تجربه مادری با بیشتر نوشیدن آب 

کاهش وزن: هشتاد پوند در شش ماه

برای کاهش وزن بعد از بارداری، مقدار نوشیدن آب را افزایش دادم. یک لیوان را قبل، در حین و بعد از تغذیه کودک با شیر مادر نوشیدم. این کمک کرد تا من سیر شوم  و از تنقلات دور باشم.

جایگزین کردن غذاهای پرکالری با غذاهای سالم

کاهش وزن: چهل پوند در دو سال

من ظرف سی ماه، سی پوند کاهش وزن داشتم، اما سی پوند آخر یک تلاش بود. بعد از مدتی از مراقبت غذایی خودم منصرف شدم، اما تصمیم گرفتم بالاخره برای یک عروسی که در آینده نزدیکی بود، لاغر شوم. از آنجا که من عاشق غذا خوردن هستم، می‌دانستم که نمی توانم از یک رژیم محدود استفاده کنم. من با چند قانون کارها را ساده انجام دادم و توانستم کاهش وزن بعد از بارداری را ادامه دهم:

  •  دیگر ناهار پنیر روی ساندویچ بوقلمون و کنار آن چیپس سیب زمینی  نداشتم.
  • به جای اسنک خوردن و کلوچه‌ها، چوب شور، چوب هویج یا سیب خوردم.
  •  از آنجا که من هرگز بدون شیرینی زنده نمی‌ماندم، از آن بسته‌های میان وعده صد کالری نیز لذت می‌بردم.

این تغییرات ظریف، تفاوت بزرگی ایجاد کرده بود. احتمالاً طولانی‌تر از یک رژیم سختگیرانه طول کشیده است، اما این بسیار بهتر با سبک زندگی من سازگار بود.

رژیم غذایی سالم

سوزاندن کالری برای کاهش وزن بعد از بارداری

کاهش وزن: بیست وپنچ پوند در چهار ماه

طی چند هفته اول پس از تولد نوزادم، مکان تعویض پوشک او را در طبقه پایین قرار دادم، در حالی که بدن من تازه از زایمان بهبود یافته بود، این کار را انجام دادم و زمانی‌که کاملا خوب شدم، آن را به طبقه دوم منتقل کردم. این کار مرا مجبور می‌کرد که هر بار نیاز به تعویض پوشک دخترم را داشتم، از پله‌های خانه، بالا و پایین بروم و باعث کالری سوزی اضافه شوم.

تجربه مادری که با کالسکه راه می رفت 

کاهش وزن: سی و پنج پوند در نوزده ماه

هر روز، چه در خیابان، چه در اطراف حیاط خانه، در بقالی یا در بازار، با دخترم که در کالسکه بود راه می‌رفتم. بسته به مدت زمانی که کودک من در کالسکه می‌ماند، از پانزده دقیقه تا یک ساعت در روز برای هر مکان قدم می‌زدیم و این روش برای کاهش وزن بعد از بارداری بسیار مفید بود.

تجربه مادری با دویدن بعد از زایمان

کاهش وزن: بیست و سه پوند در نه ماه

من به انگیزه و زمان نیاز داشتم تا بتوانم وزن خود را بعد از زایمان کاهش دهم. بنابراین تصمیم گرفتم نه ماه پس از به دنیا آوردن فرزندم، مدت زمانی را بدوم. فكر كردم از آنجایی كه کاهش وزن به زمان نیاز دارد، حداقل باید دویدنم آنقدر طول می‌كشید تا وزنم را کاهش دهم.

ابتدا ورزش را به آرامی شروع کردم. فقط در محله قدم میزدم و کالسکه نوزاد را هل می دادم. بعد از بازگشت به محل کارم و ناهار تا ورزشگاه می‌دویدم. به آرامی، سرعت و مسافت قدم زدنم را افزایش دادم.

هدف بزرگ

کاهش وزن: دوازده پوند در هشت ماه

وسوسه را از بین بردم. من یک وسوسه عجیبی در خوردن میان وعده‌های پر کالری داشتم، بنابراین یک نکته واقعی را در نظر گرفتم تا موارد مورد علاقه خود را از خانه دور نگه دارم تا اینقدر وسوسه نشوم. وقتی واقعاً اشتیاق به چیزی مثل چیپس را دارم، فقط به اندازه‌ای از آن خریداری می‌کنم تا بتوانم جلوی وسوسه خود را بگیرم.

برای کاهش وزن در بارداری یک هدف بزرگ داشته باشید

کاهش نوشیدنی‌های شیرین

کاهش وزن: چهل پوند در ده ماه

با تمام دوندگی که با بچه‌ها می‌کردم، فکر می‌کردم که وزنم به طور طبیعی کاهش می‌یابد. اما کاهش وزن بعد از بارداری اتفاق نیفتاد. بنابراین پس از چند ماه، چند تغییر کوچک اما قابل توجه ایجاد کردم. برنامه‌های روزانه استارباکس را متوقف کردم. من شروع به محدود کردن استفاده از نوشیدنی‌های شیرین کردم. بعد از چند ماه، لباس‌هایم گشاد شد و من شروع به کاهش وزن بعد از بارداری کردم و کمتر شدن وزنم، انگیزه را برای ادامه راه حفظ کرد.

استفاده از مرکز نگهداری کودکان در سالن بدنسازی

کاهش وزن: شصت و پنج پوند در هشت تا هفت ماه

دو هفته پس از به دنیا آمدن دخترم هنوز چهل و پنج پوند اضافه وزن داشتم. استفاده از مرکز نگهداری از کودکان در سالن بدنسازی به من کمک کرد تا وزن خود را کاهش دهم. در حالی که سلامت کودک خود را حفظ کردم. می‌دانستم که می‌توانم در هر زمان، تمرینم را متوقف کنم و او را چک کنم.

دوست داشتم کمی وقت بگذارم تا ورزش، سونا و دوش را با سرعت آرام انجام دهم. این باعث افزایش روحیه من در تمام طول روز شد و باعث شد که در تمریناتم بدون استرس نگهداری کودک، کاهش وزن بعد از بارداری داشته باشم.

خوردن صبحانه با آرامش

کاهش وزن: بیست و چهار پوند در چهار ماه

من نکته‌ای را برای خوردن یک صبحانه سبک (معمولاً یک کلوچه انگلیسی با مارگارین و مربا) در خانه به جای دفتر کار بیان می‌کنم، جایی که به راحتی چیزی کوچک به صبحانه‌ای بزرگ و شیرین تبدیل می‌شود. حالا که کودک چهار ماهه من بیشتر می‌خوابد، من زنگ هشدار را زود تنظیم می‌کنم تا بتوانم قبل از بیدار شدن کودک در ساعت هفت، به راحتی و بدون دغدغه کودک، وعده صبحانه خود را میل کنم.

مراجعه به پزشک تغذیه

کاهش وزن: سی و پنج پوند در پنج ماه

پرستاری از کودک شما واقعاً به شما کمک می‌کند تا سریع وزن خود را کاهش دهید، اما من برای مقابله با پنج پوند آخر به دستورالعمل بهتر و بیشتری احتیاج داشتم. پزشک تغذیه برای من مفید بود، زیرا برنامه غذایی خاصی داشتم و به اندازه مناسب تغذیه می‌کردم و به راحتی کاهش وزن بعد از بارداری داشتم.

خوردن میان وعده های کم کالری

کاهش وزن: در طی شش تا هفت ماه پنجاه پوند

طبق تجربه مادری، داشتن میان وعده‌های مغذی در خانه باعث می‌شود تا انرژی که هنگام شیردهی از دست داده‌ام، جبران شود. همیشه به یاد داشته باشید، وقتی که به  کودک شیر می‌دهید، میان وعده‌های سالم مانند چوب پنیر موزارلا یا نصف ساندویچ کره بادام زمینی روی نان سبوس‌دار برای خود قرار دهید.

این میان وعده‌های مغذی، انرژی شما را بالا نگه داشته و مانع از تسلیم شدن شما در برابر فست فود، حتی هنگامی که تمام روز غذا نخورده اید، می‌شود. در اینصورت می‌توانید به راحتی کاهش وزن بعد از بارداری را داشته باشید.

از خوردن میان وعده های کم کالری در دوران پس از زایمان لذت ببرید

خوردن غذاهای پرچرب ممنوع

کاهش وزن: در شش ماه سی پوند

اگر گرسنه نباشم غذا نمی‌خورم. از طرفی، روزهایی نیز وجود دارد که تنها کاری که می‌خواهید انجام دهید، خوردن است، اما اگر فقط غذاهای کم چرب و مقوی در خانه نگه دارید، دیگر بخاطر خوردن بیش از حد، احساس بدی ندارید.

در دوران بعد از بارداری خوردن غذاهای چرب را فراموش کنید

کاهش وزن بعد از بارداری قبل از پایان مرخصی بعد از زایمان

کاهش وزن: پنجاه و چهار پوند در هشت ماه

من بعد از زایمان لباس جدیدی نخریدم، بنابراین انتخاب من لباس‌های بارداری یا لباس‌های قبل از بارداری بود. تقریباً هیچ کدام آن‌ها مناسبم نبود، می‌دانستم که باید قبل از پایان مرخصی زایمان، وزن کم کنم، تا بتوانم لباسی را در دفتر بپوشم. بنابراین یک مربی شخصی پیدا کردم که مراقبت از کودک را به عهده گیرد و به ورزش و فعالیت بیشتر پرداختم.

ورزش باله با کودک 

حرکات و اسکات‌های الهام گرفته از باله به شما کمک می‌کند تا با حرکت‌های مناسب بدن و اندام خود، از ورزش بعد از زایمان لذت ببرید و به راحتی به کاهش وزن بعد از بارداری بپردازید.

خوردن ماهی قزل آلا با سبزیجات 

کاهش وزن: بیست و پنج پوند در شش ماه

به گفته یکی از مادران از تجربه کاهش وزن بعد از بارداری، برای کاهش وزنم، تصمیم گرفتم فقط هر دو هفته یا یکبار از رستوران‌ها غذا بگیرم، زیرا خوردن غذای سالم وقتی که دائما شام می‌خورید(و آن حجم عظیم) بسیار پر اهمیت است. در عوض، من شروع به خوردن چهار تا پنج وعده غذایی کوچک در روز و پختن غذاهای کم چربی، مانند ماهی، مرغ سوخاری و مرغ با سبزیجات بخارپز، جایگزین کردن ماکارونی با غلات کامل مانند کینوا و برنج قهوه ای کردم.

مقدار بیشتری غذا درست کردم و مواد باقیمانده را فریز کردم. بنابراین در تمام طول هفته آشپزی نکردم. و مجبور به خوردن غذاهای فست فود هم نشدم.

ماهی قزل آلا با سبزیجات می‌تواند در کاهش وزن شما مفید باشد

نتایج کلی

مطالب گفته شده در بالا و تجربیات مادران در کاهش وزن بعد از بارداری، بسیار مفید می‌باشد و به راحتی و با توجه به تغذیه و رشد نوزاد می‌توانید برنامه ورزش و غذایی مناسب داشته باشید.

تمام مطالب، از جمله نظر پزشکی و سایر اطلاعات مربوط به سلامتی، فقط برای اهداف اطلاعاتی است و نباید به عنوان یک تشخیص یا برنامه درمانی خاص برای هر شرایط فردی در نظر گرفته شود. استفاده از این مقاله و اطلاعات مندرج در آن رابطه پزشک و بیمار را ایجاد نمی‌کند. همیشه در رابطه با هرگونه سوال یا مسئله‌ای که ممکن است در مورد سلامتی خود یا دیگران داشته باشید، از مشاوره مستقیم پزشک خود استفاده کنید.

منبع parents
ممکن است شما دوست داشته باشید
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments