اولین پیام‌رسان دنیا به نام AIM رسما تعطیل شد

اولین پیام‌رسان دنیا به نام AIM رسما تعطیل شد

در ابتدای خبر باید اشاره کنیم که؛پیام‌رسان فوری ای‌اوال (AOL Instant Messenger) (AIM) یک پیام‌رسان فوری و برنامه اعلام حضور است که این امکان را به کاربران می‌دهد که بلادرنگ گپ بزنند. این برنامه محصولی از شرکت ای‌اوال می‌باشد که برای اولین بار در سال ۱۹۹۷ روانهٔ بازار شد.شایان ذکر است که نامبرده اولین پیام رسان دنیا می باشد.چندی از ویژگی های آن باید عنوان کرد که؛
• به اشتراک گذاری تصاویر و فایل‌های ویدیویی
• چت صوتی و تصویری
• آرشیو همه پیام‌ها
• نصب افزونه بر روی نرم‌افزار
• گپ با دوستان در فیس‌بوک و گوگل
• شخصی‌سازی

به تازگی براساس آخرین اخبار و گزارشات مطلع شدیم که این پیام رسان رسما به کار خود پایان داد.همان‌طور که در ماه اکتبر اعلام شده بود، فعالیت پیام‌رسان AIM  (پانزدهم دسامبر) برای همیشه متوقف شد.اوایل ماه اکتبر، AOL اعلام کرد که پیام‌رسان خود به نام AIM را در پانزدهم دسامبر تعطیل خواهد کرد. پانزدهم دسامبر فرا رسید و حالا AIM برای همیشه تعطیل شده است.

 

AIM


شایان ذکر است که؛مرگ سرویس پیام‌رسان AOL تدریجی بود؛ چرا که پس از ظهور سرویس‌هایی مانند جی‌چت و شبکه‌های اجتماعی از قبیل فیسبوک، می‌توان گفت بالغ بر ۱۰ سال است که این پیام‌رسان در حال از دست دادن کاربران خود بوده؛چرا که کمی دقت کنید متوجه خواهید شد باوجود شبکه های اجتماعی پرکاربرد نظیر تلگرام و اینستاگرام و.. بی شک محبوبیت آن پیام رسان به تدریج از بین رفته است. البته AOL دلیل مشخصی برای تعطیلی مسنجر AIM عنوان نکرده است؛ اما کاهش تعداد کاربران و هزینه‌بر بودن این سرویس می‌تواند از دلایل عمده‌ی این اقدام باشد.

پیام‌رسان AIM با وجود از رونق افتادن همچنان به عنوان قدیمی‌ترین پیام‌رسان یا مسنجر، طرفداران خاص خود را دارد. تیم AOL تأیید کرده است که جایگزینی برای AIM در کار نخواهد بود؛ هرچند به گفته‌ی آن‌ها در آینده محصولات متمایزی توسط این تیم عرضه خواهد شد.به این ترتیب یکی دیگر از سرویس‌های دنیای اینترنت به تاریخ پیوست؛ هرچند خاطرات آن در ذهن و قلب کاربران آن جاودانه خواهد ماند.

 

منبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.