حذف محصولات امنیتی کسپرسکی از سایت شرکت بست‌بای

حذف محصولات امنیتی کسپرسکی از سایت شرکت بست‌بای

همانطور که میدانید،کاسپرسکی لب با نام کامل لابراتوار کاسپرسک  شرکتی روسی که در زمینهٔ امنیت کامپیوتر فعال است و محصولاتی با نام‌های ضدویروس کاسپرسکی، آنتی‌ویروس و آنتی‌ویروس موبایل را می‌سازد.در حال حاضر، بر اساس رده‌بندی وبگاه TopTenReviews، نرم‌افزار کاسپرسکی برترین ضدویروس دنیاست.

به تازگی مطلع شدیم که، شرکت خرده‌فروشی الکترونیکی بست‌بای فروش محصولات آزمایشگاه کسپرسکی که یک شرکت امنیت رایانه‎ای است را متوقف کرد. باید اشاره کرد که؛بست بای شرکت توزیع تجهیزات الکترونیکی آمریکایی است، که در سال ۱۹۶۶ توسط ریچارد ام. شولز در شهر وست سنت پاول، مینه‌سوتا تاسیس شد.این شرکتبا در اختیار داشتن شبکه‌ای از ۱٬۰۵۰ فروشگاه در سراسر جهان، بعنوان بزرگترین شرکت خرده‌فروشی وسایل الکترونیکی در ایالات متحده آمریکا و کانادا بشمار می‌آید.

شایان ذکر است که،سخنگوی بست‌بای در یک گزارش رایانامه‌ای تایید کرد که این اقدام به دلیل نگرانی در مورد ارتباطات کسپرسکی با دولت روسیه صورت گرفته است. کسپراسکی ارتباط با دولت روسیه را رد کرده و گفت این دو شرکت همزمان ارتباط خود را با آن‌ها قطع کرده‌اند. در سراسر وب آمده است : «مدارک را نشان بده و یا شایعات ارتباط آزمایشگاه کسپرسکی با روسیه را تمام کن.» این شرکت در یک بیانیه گفت: «با این حال، می‌توان در آینده این رابطه را دوباره ارزیابی کرد. آزمایشگاه کسپرسکی از یک همکاری چند ده ساله با بست‌بای و پایگاه مشتریانش برخوردار بوده و همچنان به ارائه راهکارهای پیشرو در صنعت سایبری برای مصرف‌کنندگان از طریق وب‌گاه و سایر خرده‌فروشان ادامه خواهد داد.»

 

حذف محصولات امنیتی کسپرسکی از سایت شرکت بست‌بای

 


باید اذعان کرد که، هفته‌ها پس از آن‌که مقامات ارشد اطلاعاتی آمریکا و مقامات مجری قانون نگرانی‌های خود را درباره ایمنی این نرم‎افزار به صورت عمومی ابراز داشتند، در ماه ژوئیه، دولت آمریکا، کسپرسکی را از فهرست عرضه‌کنندگان مورد تایید خود حذف کرد. جینا شاهین، نماینده مجلس عضو حزب دموکرات، هفته گذشته اعلام کرد که او قوانین مربوط به ممنوعیت استفاده از نرم‌افزار کسپرسکی از سوی دولت آمریکا را معرفی کرده است. اما برای اثبات این ادعای مبهم که این شرکت ابزار مسکو است و در رایانه‌های سراسر جهان برای روسیه جاسوسی می‌کند، هیچ مدرکی منتشر نشده است.

این شرکت افزود: «آزمایگاه کسپرسکی هیچ ارتباطی با هیچ دولتی ندارد و این شرکت هرگز به هیچ دولتی برای جاسوسی سایبری کمک نکرده و نخواهد کرد.» یک مقام ارشد در یک شرکت که رقیب کسپرسکی است در این هفته به خبرگزاری فرانسه گفت که این اتهامات را باور ندارد چون بدون مدرک هستند. اما او گفت که روسیه و چین به طور فزاینده‌ای با او و دیگر شرکت‌های امنیتی سایبری آمریکا با سوء‌ظن جدی رفتار کرده و دسترسی به بازار را برای این شرکت‌ها محدودنماید.

 

منبع

این نوشته تا چه حد مفید بود؟
[Total: 0 Average: 0]

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.