توسط روش بیومتریک جدید با قلب تان قفل گوشی‌ را باز کنید

توسط روش بیومتریک جدید با قلب تان قفل گوشی‌ را باز کنید

شاید عنوان خبر برای شما کمی عجیب به نظر برسد و برای شما سوال پیش آید که این عمل چگونه حاصل میشود؟با “پویا سیستم” همراه باشید.پرواضح است که؛همه‌ی ما به استفاده از علائم بیومتریک به‌عنوان ابزاری امنیتی در رایانه‌ها و دیگر ابزارهای خود عادت کرده‌ایم. معمولا برای باز کردن قفل گوشی یا رایانه‌ی خود از اسکن چهره، شبکیه یا اثر انگشت استفاده می‌کنیم.

اما به تازگی دانشمندان دانشگاه بوفالو موفق به ابداع روش بیومتریک جدیدی شده‌اند که به کاربران اجازه می‌دهد به کمک قلب خود دستگاه‌هایشان را قفل‌گشایی کنند.شایان ذکر است که،سیستم ابداعی آنها از نوعی رادار سطح پایین داپلر برای اسکن مستمر ابعاد قلب استفاده می کند و مادامی که فرد در موقعیت درست قرار داشته باشد اجازه دسترسی را به شما می دهد.

شایان ذکر است که؛این سیستم حتی می تواند در مسافت های طولانی هم کار کند. تیم سازنده ابراز امیدواری کرده که در آینده فرودگاه ها بتوانند از آن برای احراز هویت افراد از فاصله سی متری استفاده نمایند. مواردی را به یاد بیاورید که عجله دارید و باید هرچه سریع تر از گیت های امنیتی رد شوید.

 

روش بیومتریک

 

همچنین لازم به ذکر است که بعد از شناسایی اولیه‌ی کاربر، این سیستم به‌طور ممتد ضربان قلب کاربر را مورد اندازه‌گیری قرار می‌دهد. دانشمندان مدت سه سال صرف توسعه‌ی این سیستم کرده‌اند و ادعا می‌کنند در این مدت ضربان قلب هیچ‌ شخصی با شخص دیگر یکسان نبوده است. یکی از مزایای این سیستم، ماهیت غیر فعال آن و نبود نیاز به لمس دستگاه است.

تیم سازنده این سیستم امیدوار است که در نهایت آن را تا حدی کوچک کند که امکان تعبیه کردنش درون کیبورد کامپیوتر فراهم گردد و باور دارد که این سیستم می تواند خدمات ارزنده ای را برای کاربران اسمارت فون ها به همراه بیاورد.

البته نگرانی هایی هم در رابطه با امنیت این سیستم مطرح می شود. در حال حاضر نهادهای مجری قانون آمریکا برای دستیابی به اطلاعات درون گجت ها دست کم به اثرانگشت افراد نیاز دارند اما در صورت اجرایی شدن چنین سیستمی دیگر حتی زحمت مطرح کردن این درخواست را هم به خود نخواهند داد و صرفا کافیست فرد مظنون را مقابل به تلفن همراهش بنشانند.

 

منبع

این نوشته تا چه حد مفید بود؟
[Total: 0 Average: 0]

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.