U-BOAT چیست؟

U-BOAT چیست؟

U-BOATدر لغت نامه یک واژه آلمانی به شمار میرود که خلاصه شده “Under sea boat” می باشد،در حالیکه در زبان آلمانی به “کشتی زیر دریایی” اشاره می شود ،در زبان انگلیسی و بسیاری اززبان های دیگر به “کشتی زیر دریایی نظامی” شناخته می شود که توسط آلمانی اداره می شد،به خصوص در جنگ جهانی اول ودوم.اگر چه در آن زمان اسلحه های ناوگان کارآمد بودند،اما u-boat از پرکاربردترین آنها به شمار می رفت که در جنگ جهانی اول ودوم استفاده می شد و محاصره دریایی را در برابر حملات دشمن اجرا می کردند.

اهداف اولیه U-boat های جنگی در دو جنگ جهانی اول ودوم این بود که،گروه بازرگانان منابع وموجودی ها را از کانادا و دیگر قسمت های فرمانروای انگلیسی و از ایالات متحده به انگلستان (در جریان جنگ جهانی دوم)به اتحاد جماهیر شوری و سرزمین های متحد در مدینترانه بیاورند.

U-BOAT

انواع U-BOAT های امروزی:
موارد به صورت کلی ذکر شده است.
U-995:این مدل قدیمی در سال ۱۹۹۵ به کارخود پایان داد و در حال حاضر به عنوان یادبود در جنگ LABOE در آلمان است.
U-505:این مدل توسط نیروی دریایی ایالات متحده در سال ۱۹۹۴ تسخیر شده است.در حال حاضر در سنگاپور و USA است.
U-2540:پس از فروپاشی در سال ۱۹۴۵ در سال ۱۹۵۷ مطرح شد.در حال حاضر در موزه آلمان است.
VESIKKO:نمونه اولیه برای قایق های نوع IIA بشمار می آید،در حال حاضر در موزه نظامی نفلاند است.
U-534:این مدل اکنون در انگلستان یافت می شود.
MIDGET BOATS:به قایق های کوچک گفته می شود.

پیشرفت های U-BOATS

در طول جنگ جهانی دوم ،فردی به نام Krieg marine ،انواع مختلفی از U-BOAT ها را به عنوان تکنولوژی تکامل یافته ،تولید کرد،که مهمترین آنها نوع VII است که به عنوان “اسب بارکش” در ناوگان شناخته شده است،باید اضافه کرد که ،این مدل بیشترین نوع تولید را داشته است.
مورد بعدی،مدل IX می باشد که نسخه بزرگتر VII بود وبرای گشت های طولانی استفاده میشد،که حتی برخی از مسافران تا ژاپن و سواحل شرقی ایالات متحده نیز سفر می کردند.

در ادامه باید افزود،با افزایش تشخیص پیچیدگی و تلفات پس از آن ،طراحان آلمانی شروع به شناخت کامل از پتانسیل واقعی برای یک قایق غواصی کردند.مدل پیشرفته طراحی شده بعدی،XXI نام گرفت که اولین قایق واقعی محسوب میشد و از عملکرد زیر آب بهره می برد،این مدل برای هدف جنگیدن و مبارزه کارآمدتر و ماندگارتر(بقاء) بود.

منبع

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.