چگونه فردی خوش لباس باشیم؟

نوع پوشش شما تاثیر به سزایی در روابط اجتماعی شما دارد . حتی گفته می‌شود قبل از صحبت کردن ، استایل و پوشش فرد است که معرف شخصیت و ویژگی‌های اخلاقی اوست. اهمیت این موضوع زمانی بیشتر می‌شود که صاحب کسب و کار و بیزینس باشید و در روابط کاریتان تاثیر این مساله به وضوح آشکار می شود. شاید به این موضوع فکر کرده باشید که چرا با اینکه لباس‌های گرانقیمت و ترند روز را خریداری میکنید اما همچنان استایلی درخور شخصیت و متناسب با خود ندارید؟ یا دغدغه این را دارید که با هزینه‌های معقول یک استایل و تیپ منحصربفرد و جذاب داشته باشید؟
اینکه چگونه فردی خوش لباس باشیم؟ به آیتم های زیادی بستگی دارد. برای زیبایی در پوشش، داشتن علم و دانش رنگ‌ها، سبک‌ها و نوع برش‌ها امری ضروری است. افرادی که دانش کامل به این موضوع دارند به عنوان استایلیست به فعالیت می‌پردازند. اما شما لازم نیست برای خوش تیپ بودن یک استالیست استخدام کنید، ما در ایده آل مگ با آموزش چند تکنیک ساده به شما کمک می‌کنیم فردی خوش تیپ باشید بدون اینکه هزینه‌های اضافی برای خرید لباس پرداخت کنید  .

اولین و مفیدترین تکنیک برای خوش لباس بودن کمد کپسولی است. کمد کپسولی یک اصلاح در دنیای مد است که از اواخر دههٔ ۸۰ میلادی تا به امروز رایج است. کمد کپسولی به مجموعه لباس‌های مختصر و مفیدی گفته می‌شود که می‌توان آن‌ها را با انواع تیپ‌ها و موقعیت‌های روزمره (از کژوال تا رسمی) ست کرد. با این کار با تعداد لباس‌های کمتر می‌توان چندین ست متفاوت داشت. لباس‌هایی در کمد کپسولی جا دارند که هیچ گاه از مد نمی‌افتند و برای چند فصل قابل استفاده هستند.

آیتم‌ های ضروری برای هر کمد کپسولی: ۲ عدد شلوار – دامن – انواع بالاپوش (بلوز، تی شرت، شومیز) _ ۲عدد کیف _ ۲ عدد کفش _ کت یا مانتو

در هنگام خرید لباس یک طرح رنگی انتخاب کنید. برای رعایت این اصل باید چند رنگ بیس یا اصلی که با همهٔ رنگ‌ها هم خوانی دارند را انتخاب کنید . رنگ‌هایی مانند مشکی، سفید، قهوه‌‌ای، خاکستری و سرمه‌‌ای از جمله این رنگ های می باشند . پس می توانید آیتم‌هایی مثل شلوار، کیف‌ و کت‌ها را با این رنگ‌ها خریداری کنید تا در استایل‌های مختلف از آنها استفاده کنید . پس از انتخاب چند رنگ پایه چند رنگ مکمل هم انتخاب کنید. رنگ‌های مکمل باید روشن‌تر از رنگ‌های پایه باشند و قابلیت هماهنگی با یکدیگر را نیز داشته باشند. با استفاده از این موارد می توانیم به سوال چگونه فردی خوش لباس باشیم؟ پاسخ صحیح و قانع کننده‌ای بدهیم.

 به شکل و فرم بدنی خود توجه کنید

استایل بدنی

در هنگام خرید لباس به برش‌های آن دقت کنید . برخی برش‌ها برای فرم بدنی شما ساخته نشده اند. شکل و فرم بدن خود را بشناسید و متناسب با آن خرید کنید. شما زمانی که لباس متناسب با شکل بدن خود را می‌پوشید از خود راضی هستید و در نتیجه تمایل بیشتری به استفاده از آن لباس دارید.

 رنگ و تناژ پوستتان را بشناسید:

رنگ و تناژ

برای انتخاب رنگ لباس‌های خود به رنگ و تناژ پوستی خود توجه کنید. برخی از رنگ‌ها، برای برخی تناژ‌های پوستی و فرم اندام‌ها مناسب تر هستند و اگر لباس مناسب خودتان را انتخاب کنید ، احتمال بیشتری دارد که از آن لباس استفاده کنید .البته که این لباس ها همیشه در کمد شما محبوب باقی خواند ماند . در هنگام استفاده از لباس‌ها، رنگ‌هایی را با هم بپوشید که با هم همخوانی داشته باشند. رنگ‌هایی با تناژ سرد در کنار هم و رنگ‌هایی با تناژ گرم در کنار هم.

 

از آیتم‌های کلاسیک غافل نشوید

لباس های کلاسیک


برخی از لباس‌ها در یک دورهٔ زمانی بسیار ترند می‌شوند و بعد از مدتی از مد می‌افتند . در مقابل برخی از پوشش ها هستند که هیچ وقت در گذر زمان از محبوبیتشان کم نمی‌شود . به این آیتم‌ها «کلاسیک» گفته می‌شود. در ادامهٔ این مقاله به ۱۰ مورد از لباس‌هایی که هیچ وقت از مد نمی‌افتند و شما می‌توانید با خیالی آسوده آن هارا خریداری کنید می‌پردازیم.

  اجناسی با کیفیت بالا انتخاب کنید

لباس های با کیفیت

بهتر است در هنگام خرید سرمایه گذرای کنید و اجناسی را تهیه کنید که دوخت بسیار عالی و جنس پارچه با کیفیت داشته باشند تا بعد از چند سال پوشیدن ، همچنان زیبایی خودشان را حفظ کنند. درهنگام خرید حتما از دوستانتان بخواهید تا شما را همراهی کنند و درصورتی که تصمیم به خرید احساسی برای یک لباس بی‌کیفیت داشتید مانع شما شوند. پارچه و جنس‌های با کیفیت با خوش لباس بودن ارتباط مستقیمی دارند و ما را در اینکه چگونه فردی خوش لباس باشیم؟ یاری می کند.

 

۱۰ لباسی که هیچ وقت از مد نمی‌افتند:


یکی از مهمترین ویژگی افراد خوش تیپ و خوش پوش «خرید ارزشمند» لباس است. «خرید ارزشمند» به خریدی گفته می‌شود که شما برای خرید لباسی هزینه می‌کنید که می‌توانید بارها و بارها در استایل‌های مختلف از آن استفاده کنید. در هنگام خرید لباس‌هایی را انتخاب کنید که هیچ وقت از مد نمی‌افتند. در ادامه به ۱۰ مورد از این لباس ها اشاره خواهیم کرد .

۱. تی شرت سفید

تی شرت سفید

تی شرت سفید یکی از محبوب‌ترین و پرکاربردترین آیتم‌های کمد شخصی شماست. این گزینهٔ ارزان قیمت را می‌توان بارها و بارها در استایل کژوال در فصل‌های مختلف استفاده کرد.

۲. بلوز یا کت جین

لباس جین

اگر نگاهی به استایل و سبک پوشش افراد مشهور و تاثیرگذار بیاندازیم ، همواره  اثری از بلوز یا کت جین می‌بینیم. این آیتم یکی از محبوبترین لباس‌های کمد شما خواهد شد.

۳. کت چرم

کت چرم

یکی از ترندهای امسال چرم و لباس‌های چرمی است. با خیالی آسوده کت چرم را خریداری کنید چون بارها و بارها می‌توانید از آن استفاده کنید. کت چرم با دامن را در مهمانی‌ها و با شلوار در مراکز عمومی استفاده کنید. کت چرم علاوه بر زیبایی تاثیر بسزایی نیز در استایل شما ایجاد می‌کند. خریدن یک کت چرم با کیفیت یکی از ملزومات کمد هر فرد خوش استایلی است.

۴. شومیز سفید

شومیز سفید

شومیز سفید یکی از آیتم‌هایی است که به راحتی می‌توانید با هر نوع سبک پوشششی هماهنگش کنید و دغدغهٔ ست کردن آن را نخواهید داشت. یکی از ویژگی‌های جالب شومیز سفید ساده این است که شما می‌توانید بارها از آن استفاده کنید بدون اینکه دیگران متوجه این تکرار شوند.

۵. لباس با طرح پوست حیوانات

لباس با طرح پوست حیوانات

لباسهای طرح دار یکی از انتخاب‌های جسورانه برای هر فردی است. سالهای زیادی است که لباس با طرح پوست حیوانات در صنعت و مد و فشن عرضه می‌شود و همچنان با قدرت جایگاه ویژهٔ خود را حفظ کرده است. فصل پاییز و زمستان خود را با استفاده از کت‌هایی با طرح پلنگی سپری کنید و از خرید آن تنرسید چراکه این ایتم یک ترند همیشگی می باشد.

 

نحوه مراقبت از پوست صورت که هرخانمی باید بداند

۶. کفش‌های پاشنه دار به رنگ نود

اگر کمد کوچکی دارید یا می‌خواهید تنها یک کفش پاشنه دار داشته باشید، کفش پاشنه دار به رنگ نود بهترین گزینه برای استایل شماست. این رنگ به راحتی با هر رنگ لباس و سبک پوششی ست می‌شود و هیچ وقت از دایرهٔ ترندهای روز خارج نمی‌شود.

۷. کتانی سفید

کتانی سفید

اگر سری به سایت‌های مد و فشن بزنید متوجه می‌شوید کتانی سفید یک گزینهٔ تکراری برای استایل کژوال است و به راحتی با هر لباس و هر رنگی ست می‌شود. کتانی سفید یک گزینهٔ چهار فصل برای کمد لباس شماست که می‌توانید بارها و بارها از آن استفاده کنید و در اینکه چگونه فردی خوش لباس باشیم؟ دارای انتخاب‌های حرفه ای شوید. اگربه علت مشکل تمییز کردن کتانی‌های سفید برای خرید آن مردد هستید به زودی راهکارهای مناسب و متفاوت آن را در ایده آل مگ برایتان به اشتراک می‌گذاریم.

۸. شلوار بوت کات

شلوار بوت کات

شاید از انتخاب شلوار بوت کات برای لباس‌های ضروری تعجب کنید. شلوار بوت کات مناسب برای هر نوع شکل بدنی می باشد که که رنگ جذابی هم دارد . این شلوار می‌تواند بر زیبایی استایل و پوشش شما بیفزاید.

۹. لوفر، کفش‌های راحتی پشت باز

لوفر، کفش‌های راحتی پشت باز

بی‌شک برترین و بهترین برند در زمینه طراحی و تولید لوفرهای زیبا و با کیفیت ، برند ” گوچی ” است که جایگاه ویژه‌‌ای به این ترند در دنیای مد بخشیده است. این ایتم را می‌توان یک بخش اساسی برای تکمیل استایل کژوال آقایان و خانم‌ها دانست. استفاده از این گزینه بستگی به سلیقهٔ شخصی شما هم دارد اما با اضافه کردن این ایتم به استایل شما بسیار مطلوب خواهد بود.

۱۰. کت‌های دو طرف دکمه دار

کت‌های دو طرف دکمه دار

کت‌های دو طرف دکمه دار یک بخش جدایی ناپذیر از صنعت مد است که هر ساله با تفاوت در طراحی‌های پارچه و یا نوع برش در کت واک‌ها عرضه می‌شوند. این کت‌ها، یکی از محبوب‌ترین آیتم‌ها برای تکمیل استایل خاندان سلطنتی است و به وفور در دوره‌های مختلف از آن استفاده کرده‌‌اند. شما می‌توانید برای انتخاب این کت‌ها از نمونه‌های طرح دار، چهارخانه، کت‌هایی با جنس مخمل یا کتان و تک رنگ و ساده استفاده کنید.

 

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code