جاذبه های گردشگری جزیره بالی | بهشتی رویایی در اندونزی

کشور اندونزی یک مجمع الجزایر بزرگ با بیش از ۱۷ هزار جزیره است. جزیره بالی اما همچون نگینی درخشان در میان جزار این کشور می‌درخشد و به عنوان بهشت گرمسیری جهان شناخته می‌شود.

شهرتی که جزیره بالی در سال‌های اخیر به دست آورده است؛ باعث سرازیر شدن میلیون‌ها نفر گردشگر به آن شده است. همین اتفاق سبب شده تا بسیاری از مناطق این جزیره از حالت طبیعی و بکر خود خارج شده و به مناطق توریستی تفریحی تبدیل شوند.

البته هنوز هم بعضی از مناطق این بهشت گرمسیری بکر و دست نخورده باقی مانده‌اند. بیایید با هم سری به جاذبه های گردشگری جزیره بالی بزنیم و با این بهشت اندونزی بیشتر آشنا شویم.

بالی به جزیره خدایان معروف است و شدیدا تحت تاثیر یک فرهنگ هندونیسم قرار دارد. این فرهنگ در هر جنبه‌ای از زندگی مردم این جزیره مشهود است.

جلوه‌های این فرهنگ را می‌توان در معبدهای فراوان که در هر گوشه و کنار بالی به چشم می‌خورند به خوبی مشاهده کرد. همچنین با نگاهی به زندگی روزانه مردم ، از پیشکشی‌های مذهبی که به طور روزانه انجام می‌شوند نیز می‌‌توان جلوه های این آیین را مشاهده نمود.

مشاهده و کاوش فرهنگی مردمان این جزیره، غواصی در صخره‌های مرجانی، صعود از یک آتشفشان باستانی و آفتاب گرفتن در یک ساحل بی انتها تنها بخشی از جذابیت‌هایی است که سبب شده‌اند تا بالی به عنوان بهشت گرمسیری جهان انتخاب و شناخته شود. در ادامه به معرفی ۱۰ جاذبه گردشگری برتر این جزیره می‌پردازیم؛ با ما همراه باشید.

ساحل سانور

ساحل سانور در جزیره بالی

این ساحل زیبا در زوستای دنپاسار واقع در جنوب شرقی جزیره بالی قرار دارد. سانور به عنوان یک مقصد فوق‌العاده برای گردشگران سالخورده و مسن شناخته می‌شود؛ تا جایی که به آن لقب ” ساحل خروپف ” داده‌اند.

البته دادن این لقب به ساحل سانور، به نوعی جفا در حق آن محسوب می‌شود. زیرا این ساحل علاوه بر اینکه یک مکان فوق‌العاده برای استراحت به شمار می‌آید؛ دارای مکان‌های تاریخی زیادی نیز می‌باشد.

از جمله این اماکن تاریخی می‌توان به معبد “Blanjong” اشاره کرد که دارای کتیبه‌هایی می‌باشد که قدمت آن‌ها به قرن ۹ میلادی باز می‌گردد.

نوسا لمبونگان

نوسا لمبونگان

این جزیره کوچک در بخش جنوب شرقی بالی واقع شده است و یکی از زیباترین جاذبه های گردشگری جزیره بالی به شمار می‌رود. این جزیره به قدری کوچک است که گردشگران می‌توانند با ۳ الی ۴ ساعت پیاده روی سراسر آن را قدم بزنند .

نوسا لمبونگان یک مقصد محبوب برای سفری یک روزه در جزیره بالی محسوب می‌شود. بیشتر مسافرین به قصد دیدن سواحل آن راهی نوسا لمبونگان می‌شوند.

زیباترین ساحل این جزیره که به دلیل شکل قارچی‌اش به ساحل قارچ مشهور شده است؛ در کنار روستای “Jungutbatu” قرار دارد. این ساحل به دلیل داشتن شن و ماسه سفید و پودری و همچنین آبهای فیروزه‌ای و شفاف، بسیار محبوب است.

علاوه بر این ساحل، بسیاری دیگر از مناطق اطراف جزیره نوسا لمبونگان، برای غواصی بسیار ایده‌آل هستند و سالانه هزاران نفر از عاشقان این تفریح جذاب را به سمت خود می‌کشانند.

لووینا

ساحل لووینا

ای ساحل بزرگترین و شلوغ‌ترین منطقه در شمال جزیره بالی محسوب می‌شود و عمده شهرت خود را مدیون ساحل ۵ مایلی و سرشار از ماسه‌های سیاه آتشفشانی است.

از آنجایی که آب‌های شمالی بالی، آرام‌تر از آب‌های جنوبی آن هستند؛ این منطقه به یک مکان محبوب برای غواصی تبدیل شده است. کشتی‌های مجهز همراه با ناخداهای محلی و خبره آماده انتقال گردشگران به بهترین مناطق غواصی این ساحل می‌باشند.

علاوه بر غواضی ، آب‌های آرام این منطقه برای شنا و تماشای دلفین‌ها نیز بسیار مناسب هستند. به همین دلیل لووینا به یک مقصد رویایی برای خانواده‌ها تبدیل شده است.

معبد لوود اولو واتو

معبد لوود اولو واتو

این معبد تاریخی، یکی از ۹ معبد اصلی هندوئیسم در بالی به شمار می‌رود که در شبه جزیره “Bukit” واقع در جنوب جزیره قرار دارد. تاریخ ساخت این مکان مقدس را  قرن ۱۱ میلادی تخمین می‌زنند.

لوور اولو واتو در کنار یک صخره بزرگ آهکی که از دل دریا بیرون آمده؛ ساخته شده است. اگرچه فقط کشش‌های هندو اجازه ورود به این معبد را دارند؛ اما بهرحال گردشگران چه با راهنمای محلی و چه بدون آن‌ها می‌توانند در اطراف این معبد به گشت و گذار بپردازند.

مجسمه‌های گانشا در ورودی‌های مجتمع معبد به شما خوش آمد خواهند گفت. میمون‌ها به شما التماس می‌کنند تا با آن‌ها بازی کنید و هر شب هنگام غروب آفتاب، شاهد مراسم رقص در اطراف معبد خواهید بود.

کوه باتور

کوه باتور

اگر چه این کوه مرتفع‌ترین نقطه جزیره به شمار نمی‌رود؛ اما یکی از زیباترین و چشمگیر‌ترین مناظر بالی را پیش روی شما قرار خواهد داد. قله ۱۷۱۷ متری باتور، کاملا به بخش شمال شرق بالی مسلط است.

این کوه یک آتشفشان گاهی فعال است که شامل ۴ دهانه، یک دریچه و یک روستا است. صعود به قله کوه باتور و تماشای طلوع آفتاب، یکی از محبوب‌ترین کارهایی است که گردشگران بالی انجام می‌دهند.

صعود به قله این کوه تقریبا آسان است و هرکس با شرایط جسمانی نرمال، می‌تواند در طی دو ساعت این کار را انجام دهد. همچنین معبد اولون دانو باتور که یکی از ۹ معبد اصلی هندوها در بالی به شمار می‎رود؛ در این کوه قرار گرفته است.

ساحل کوتا

ساحل کوتا در جزیره بالی

کوتا در یک گذشته یک دهکده‌ی ماهیگیری کسل کننده بود؛ اما از سال ۱۹۷۰ به عنوان یک منطقه عالی برای گشت و گذار در بالی مطح شد. از آن زمان تاکنون، این ساحل به مقصد اصلی گردشگران تبدیل شده است.

با این توصیفات بدیهی است که ما با یکی از زیباترین جاذبه های گردشگری جزیره بالی مواجه هستیم. این ساحل در دهکده “Kelurahan” واقع در جنوب جزیره واقع شده است و با داشتن یک خط ممتد شنی، یکی از زیباترین ساحل‌های بالی محسوب می‌شود.

این ساحل بیشتر به دلیل فعالیت‌های شبانه‌اش مشهور است؛ اما در طول روز نیز می‌توانید از قدم زدن در خط ممتد و شنی آن لذت ببرید.

معبد بساکیه

معبد بساکیه

این معبد در دامنه کوه ” Gunung Agung” واقع شده است. این کوه، مرتفع‌ترین مکان در جزیره بالی محسوب می‌شود. معبد بساکیه مهمترین معبد از معابد ۹ گانه‌ی “kayangan jagat” به شمار می‌رود که برای محافظت از جزیره در مقابل شر بنا شده‌اند.

این معبد به نام خدای اژدها مشهور شده است و دلیل این نام‌گذاری هم اعتقاد مردم محلی است که معتقدند یک اژدهای بزرگ در داخل کوه زندگی می‌کند.  مجموعه معبد شامل بیش از ۲۸ سازه است که در هفت تراس صعودی ساخته شده‌اند. برای بازدید از این معبد، بهترین راه شرکت در یک تور سازماندهی شده است.

سمینیاک

سمینیاک

این شهر کوچک و در حال رشد، در بخش جنوب غربی جزیره واقع شده و یکی از جاذبه های گردشگری جزیره بالی به شمار می‌رود. سمینیاک یکی از منحصر به فردترین مقاصد بالی برای گردشگران محسوب می‌شود.

وجود بوتیک‌های سطح بالا و هتل‌ها و رستوران‌های ۵ ستاره باعث شده تا گردشگرانی که عاشق تعطیلات لاکچری و لوکس هستند؛ این شهر را به سایر نقاط جزیره بالی ترجیح دهند.

علاوه بر این امکانات رفاهی، یک نمای وسیع از اقیانوس هند و البته سوار شدن بر موج‌های زیبا از دیگر جذابیت‌های شهر سمینیاک به شمار می‌روند.

معبد تاناه لوت

معبد تاناه لوت

این معبد بر روی یک صخره بزرگ قرار دارد و از معابد مشهور جزیره بالی به شمار می‌رود. معبد تاناه لوت برای قرن‌های متمادی بخشی از افسانه‌های مردم بالی بوده و در بحث اسطوره شناسی فرهنگ این جزیره از جایگاه والایی برخوردار است.

این معبد یکی از ۷ معبد دریایی بالی است که هر کدام در مقابل دیگری قرار گرفته و در امتداد سواحل جنوب غربی جزیره ساخته شده‌اند.

این معبد یکی از محبوب‌ترین مکان‌های گردشگری در جزیره بالی به شمار می‌رود و در تمام ساعات شبانه روز و مخصوصا قبل از غروب آفتاب، بسیار شلوغ می‌شود. یک فروشگاه سوغاتی نیز در کنار معبد تاناه لوت قرار دارد که تقریبا تمام چیزهای کوچک و سنتی این جزیره را به فروش می‎رساند.

اوبود

منطقه اوبود در جزیره بالی

این منطقه در میان مزارع برنج کوه‌های مرکزی بالی واقع شده است و به نوعی قلب فرهنگی این جزیره محسوب می‌شود. مهم‌ترین موزه‌های بالی در اوبود واقع شده‌اند.

از جمله این موزه‌ها می‌توان به موزه هنری “Neka ” اشاره کرد که سرشار از نقاشی‌های قدیمی بالینی است. مراسم‌های رقص و موسیقی به صورت روزانه در سراسر شهر به اجرا در می‌آیند و تعداد زیادی گالری هنری و مغازه صنایع دستی پیش روی گردشگران قرار دارند. اوبود توسط مزرعه‌های برنج احاطه شده است و یک فضای سرسبز و بسیار دیدنی را پیش روی شما قرار خواهد داد.


بیشتر بخوانید:

سفر به جزیره موریس | ۱۱ حقیقت درباره زیباترین جزیره آفریقا

معرفی شهر دبی | ۱۳ حقیقت جالب و هیجان انگیز درباره دبی

سفر به تاجیکستان | ۱۰ مکان زیبا برای گردشگری در تاجیکستان

منبع 10 Best Places to Visit in Bali
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code