تفاوت دوربین های slr و dslr

چرا slr ؟

فرق بین دوربین slr با dslr در چیست؟ لحظاتی در زندگی ما هستند که ما دوست داریم آن ها را به ثبت برسانی که تا همیشه شیرینی آن لحظه را با دیدن آن تصویر به یاد بیاوریم.مواقعی پیش آمده است که بخاطر نداشتن یک دوربین سریع و خوب نتوانستیم عکس دلخواه خود را بگیریم. برای ثبت لحظات شما باید یک دوربین حرفه ای داشته باشید. افراد مبتدی و علاقه مند در این حوزه انتخاب برایشان از میان این همه دوربین ، سخت می باشد. بهترین کمک به این گونه افراد دادن یک اطلاعات درست و صحیح به آن ها می باشد.

در اینجا می خواهیم راجع به دو نوع از دوربین های slr , dslrصحبت کنیم. شما می توانید با دوربین های slr از یک کودک در حال خواب و یا حتی یک ماشین در حال حرکت عکس برداری کنید. گرایش بیشتر مردم با این حال به سمت دوربین های dslr است.

تفاوت دوربین slr و dslr

SLR مخفف Single Lens Reflex است دوربین های SLR خصوصیات زیر را دارا هستند:

    با یک دوربین SLR دقیقا همان چیزی را که لنز می بیند مشاهده می کنید.

    لنز دوربین های SLR قابل تعویض است.

    سنسور دوربین های SLR بزرگ است و در نتیجه عکس های باکیفیتی می گیرد.

    دوربین های SLR تاخیر بسیار کم و نزدیک به صفر دارند و برای عکاسی ایده آل هستند.

لازم به ذکر است که بدانید دوربین‌های DSLR بزرگ و سنگین هستند.شما این قابلیت را ندارید که آن را همه جا باخود ببرید. حمل این دوربین‌ها گاهی بسیار سخت می‌شود (مثلاً در یك استادیوم ورزشی) و حتی ممكن است برای حمل آن‌ها از شما مجوز بخواهند (مثل اماكن نظامی). بنابراین اگر عاشق عكاسی نیستید و اگر به این رشته هنری به عنوان اولین علاقمندی خود نگاه نمی‌كنید، بهتر است یك دوربین كامپكت با كیفیت را به جای آن انتخاب كنید. DSLRها برای حرفه‌ای‌ها ساخته می‌شوند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.