تجهیز شدن تمام موبایل ها به حسگرهای بیومتریک در آینده

تجهیز شدن تمام موبایل ها به حسگرهای بیومتریک در آینده

از آنجایی که به تازگی مطلع شدید،کمپانی “اپل” از جدیدترین پرچمدار خود رونمایی نموده است که مهمترین ویژگی آن که بسیار در اخبار و سایت ها خبر ساز شده است قابلیت Face ID بود.این قضیه سبب شده بسیاری از کارشناسان در حوزه امنیت،فناوری و.. نظر خو را اینباره اعلام نمایند و اظهار عقیده کنند.

یکی از مهمترین ویژگی های آیفون X که توجه اکثر کاربران و تحلیلگران را به خود جلب کرد، قابلیت Face ID بود که با سنسورهای عمق سنج خود چهره کاربر را شناسایی کرده و با استفاده از آن قفل موبایل را باز می کند.بی شک میتوان اذعان کرد که این ویژگی بسیار مبحث جنجالی می باشد.

قابلیت Face ID موجی از نگرانی بابت نقض حریم خصوصی را به وجود آورده است .فناوری مورد بحث موجب بروز نگرانی هایی در زمینه حریم خصوصی شده، که البته چند سال قبل با معرفی اسکنر اثر انگشت نیز شاهد نگرانی های مشابهی بودیم. اما این بار حتی «ال فرانکن» سرپرست کمیته حریم خصوصی سنای آمریکا نیز نسبت به تکنولوژی اپل واکنش نشان داده و از شرکت مذکور خواسته درباره نحوه عملکرد سیستم و حفاظت از اطلاعات کاربران توضیح دهد؛چه بسا که این مسئله بسیار حیاتی است.

از طرف دیگر پرواضح است که؛ بر اساس نتایج پژوهش مؤسسه «Acuity»، پیش بینی می شود که تا سال ۲۰۲۰ میلادی تمام موبایل ها، تبلت ها و ابزارهای پوشیدنی حداقل به یک حسگر بیومتریک (اثر انگشت، تشخیص چهره، ضربان قلب،…) مجهز شوند.

لازم به ذکر است که بر اساس گزارش دیگری از مؤسسه مورد اشاره، ارزش بازار فناوری های بیومتریک شامل سخت افزار، نرم افزار و تراکنش های مربوطه از ۶٫۵ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۶، به ۵۰٫۶ میلیارد دلار در سال ۲۰۲۲ خواهد رسید که نشان دهنده افزایش چشمگیر حضور تکنولوژی مورد بحث در زندگی روزمره خواهد بود.باجدیدترین اخبار حوزه امنیت با ما همراهی نمایید..

حسگرهای بیومتریک

 

منبع

این نوشته تا چه حد مفید بود؟
[Total: 0 Average: 0]

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.