معرفی موبایل ضد جاسوسی تایگافون توسط شرکت روسی کسپرسکی

معرفی موبایل ضد جاسوسی تایگافون توسط شرکت روسی کسپرسکی

پرواضح است که اغلب افراد از ابزارهای امنیتی مختلفی جهت حفظ امنیت تلفن همراه ،لپ تاپ یا هرگونه وسایل الکترونیکی خود انجام میدهند.همه شما با شرکت کسپرسکی آشنایی دارید و میدانید که،با نام کامل لابراتوار کاسپرسکی شرکتی روسی که در زمینهٔ امنیت کامپیوتر فعال است و محصولاتی با نام‌های ضدویروس کاسپرسکی، آنتی‌ویروس و آنتی‌ویروس موبایل را می‌سازد.

در همین راستا مؤسس و مدیر پیشین شرکت معروف امنیتی به نام ناتالیا کسپرسکی  راهکاری را برای افرادی معرفی کرده است جهت جلوگیری از جاسوسی  از طریق موبایل هایشان.شایان ذکر است که؛کسپرسکی در نشست تجاری که به اخیرا برگزار شد، موبایل جدید «تایگافون» (TaigaPhone) را رونمایی کرد که توسط شرکت «اینفوواچ گروپ» (InfoWatch Group) طراحی گشته و فقط ۲۶۰ دلار آمریکا قیمت دارد. اینفوواچ، شرکت توسعه نرم افزاری تحت هدایت کسپرسکی به شمار می رود.

 

تایگافون

مختصری از ویژگی این موبابل باید گفت که به نمایشگر ۵ اینچی لمسی مجهز نموده.کسپرسکی می گوید تایگا فون را برای کاربران سازمانی توسعه داده تا نسبت به امنیت اطلاعات کسب و کار خود مطمئن باشند. گریگوری واسیلیِف در مراسم رونمایی آن اعلام کرد:”تقریباً نیمی از سرقت اطلاعات در روسیه از طریق دستگاه های موبایل صورت می گیرد، و ما تصمیم داریم این معضل را با تایگا فون حل کنیم.”

بد نیست به این موضوع نیز اشاره کنیم که؛اینفوواچ قصد دارد تایگافون را به قیمت ۱۲ تا ۱۵ هزار روبل به شرکت های روسی بفروشد که حدود ۵ برابر ارزان تر از هزینه آیفون در این کشور به شمار می رود.در انتهای خبر باید اذعان کنیم ، شرکت اینفوواچ محرمانگی اطلاعات تمام کاربران تایگا فون را تضمین می کند، اما از طرف دیگر با توجه به سابقه شرکت کسپرسکی و شائبه همکاری با دولت پوتین، آیا کاربران به آنها اطمینان می کنند یا خیر؟نظره شما در این باره چیست؟

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.