استارت‌آپی برای جاسوسی از مغز با کمک هوش مصنوعی

استارت‌آپی برای جاسوسی از مغز با کمک هوش مصنوعی

استارت‌آپی برای جاسوسی از مغز با کمک هوش مصنوعی

همانگونه که میدانید در عصر دیجیتال امروزی ،هوش مصنوعی در جایگاه خود پیشرفت چشم گیری داشته و درآینده نیز این پیشرفت چند برابر خواهد شد.طبق اخبار وگزارشات بسیاری از مراکز امنیتی و ارگان ها به دنبال بهره مندی از هوش مصنوعی در حوزه کاری خود هستند.”Artificial Intelligence ” یا هوش مصنوعی به هوشی که یک ماشین در شرایط مختلف از خود نشان می‌دهد، گفته می‌شود.

به عبارت دیگر هوش مصنوعی به سیستم‌هایی گفته می‌شود که می‌توانند واکنش‌هایی مشابه رفتارهای هوشمند انسانی از جمله درک شرایط پیچیده، شبیه‌سازی فرایندهای تفکری و شیوه‌های استدلالی انسانی و پاسخ موفق به آنها، یادگیری و توانایی کسب دانش و استدلال برای حل مسایل را داشته باشند. بیشتر نوشته‌ها و مقاله‌های مربوط به هوش مصنوعی، آن را به عنوان «دانش شناخت و طراحی عامل‌های هوشمند» تعریف کرده‌اند.

در ادامه شایان ذکر است که،کارآفرینی که سامانه‌ی PayPal را راه‌اندازی کرده بود و موفق شد آن را به قیمت ۸۰۰ میلیون دلار به فروش برساند، با هزینه‌ی ۱۰۰ میلیون دلار یک شرکت دیگر به نام Kernel راه‌اندازی کرده است. هدف از راه‌اندازی این شرکت جدید به‌کارگیری هوش مصنوعی و شبکه‌های عصبی با هدف انجام یک کار غیرممکن است؛ اهمیت هوش مصنوعی در این قضیه بسیار بالا است چرا که،شرکت Kernel می‌خواهد از شبکه‌های عصبی خود با هدف وادار کردن مغز به کارهایی که قبلاً انجام نداده است بهره ببرد.

 

استارت‌آپی برای جاسوسی از مغز با کمک هوش مصنوعی

Bryan Johnson، مدیر این شرکت می‌گوید: «هدف من خواندن و نوشتن در مغز است به شکلی که از عمیق‌ترین لایه‌های آن برای این هدف استفاده کنیم».
سامانه‌ای مشابه آنچه که Kernel به دنبال آن است به راحتی می‌تواند برای جاسوسی و تخلیه‌ی اطلاعاتی به کار گرفته شود. در‌واقع استخراج اطلاعات به این همه پیچیدگی نیاز ندارد، توانایی فقط خواندن مغز با کمک هوش مصنوعی یک ویژگی بسیار کارآمد نظامی خواهد بود.

البته برنامه‌ای که شرکت Kernel قصد راه‌اندازی آن را دارد اگرچه در میان پژوهش‌گران بسیار پرطرفدار بوده است، اما در سال‌های اخیر ترکیب هوش مصنوعی و سازوکارهای دیگر با هدف نفوذ به اعصاب انسان نتایج عمیقی نداشته است،اما امید است که در آینده ای نه چندان دور به این امر دست یابند. باید دید آیا Kernel می‌تواند پژوهش‌ها در این حوزه را به اندازه‌ی کافی تسریع نماید یا خیر.نظره شما در اینباره چیست؟

 

منبع

مطالب مرتبط

نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *