سئو سایت

روش های سئو سایت 

یکی از موضوعات مورد استفاده در طراحی یک سایت خوب، بحث سئو سایت می باشد. SEO کوتاه شده عبارت Search Engine Optimization می باشد. این عبارت به معنای بهینه سازی موتورهای جتسجو می باشد. شما با استفاده از این عمل می توانید رتبه خوبی را در گوگل به ثبت برسانید. به مثال زیر توجه کنید که این موضوع را راحت تر درک کنید. 

فرض کنید شما دارای یک سایت با نامتارممی باشد که در حوزه نمایندگی پاناسونیک خدمت رسانی می کنید. سایت شما دارای یک سبد کلمه کلیدی می باشد که در آن پنج کلمه وجود دارد. مدیر سایت تمایل دارد هنگامی که کاربری در مرورگر خود یکی از این کلمه های کلیدی را وارد می کند سایت تارم به عنوان اولین نتایج گوگل به کاربر عرضه شود. به مجموعه روش ها و حرکاتی که باعث می شود سایت تارم و یا هر سایتی جزئی از اولین نتایج گوگل باشد، سئو سایت نام دارد. هرچه این روش ها بهتر و به روز تر باشد سئو سایت شما نتیجه بهتری را برای شما به ارمغان می آورد البته لازم به ذکر است که بدانید تداوم این روش ها است که باعث نتیجه بهتری می شود.  

مهمترین موضوع در سئو سایت ثابت ماندن به عنوان اولین نتیجه گوگل است نه رسیدن موفقتی به آن نتیجه. سئو و بهینه سازی سایت زیرمجموعه ای از دیجیتال مارکتینگ است. همانطور که می دانید دیجیتال مارکتینگ استفاده از ابزارهای دیجیتالی برای تبلیغات در فضای مجازی می باشد. به اصطلاح به افرادی که در حوزه سئو و بهینه سازی سایت کار می کنند سئو کار گفته می شود و امروزه جزئی از شغل های پردرآمد و به روز در این حوزه می باشد. 

سئو سایت

سئوکاران از چند ابزار خاص برای این عمل استفاده می کنند که در ادامه به بررسی برخی از این ابزار ها می پردازیم. بهتر است که بدانید منظور از ابزار سایت، یک سری آیتم ها می باشد که با استفاده از آن ها پی می بریم که سایت در چه حدی و با چه رتبه بندی در گوگل موجود است. به عنوان مثال DA که اختصار یافته Domain Autrity می باشد که یک شاخص بین ۰ تا۱۰۰ می باشد. هرچه عدد فوق به ۱۰۰ نزدیکتر باشد سایت شما دارای رتبه بهتری است. شما می توانید از طریق سایت moz.com و یا با استفاده از افزونه mozbar که برای مرورگر کروم است پی ببرید که سایت مشخصه چه رنجی از DA را به خودش اختصاص داده است. 

یکی دیگر از مشخصه های موجود نرخ الکسا سایت می باشد. الکسا در واقع به شما حدود بازدید را به شما نمایش می دهد و بر دو نوع الکسا داخلی و الکسا خارجی می باشد. این شاخص عددی بین ۱ تا مثبت بی نهایت می باشد که هرچه عدد به ۱ نزدیکتر باشد سایت شما رتبه خوب تری را دارد. شما می توانید با استفاده از افزونه ای پی به مقدار این شاخصه ببرید. افزونه فوق هم برای تمامی مرورگر موجود می باشد. 

یکی دیگر از ابزارهایی که باعث می شود سئو کاران به موقعیت شرایط فعلی سایت خود پی ببرند استفاده از ابزار های گوگل آنالیتیک، جی تی متریکس و سرچ کنسول می باشد. این ابزارها ریز گذارشی از تمام اتفاقات درون یک سایت را به مدیر سایت ارائه می دهد. 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.