همه چیز در رابطه با قرص لاکتوفم

همه چیز در رابطه با قرص لاکتوفم

موارد مصرف قرص لاکتوفم

عفونت منبع بسیاری از بیماری های می باشد. این ماده به قدری خطرناک است که می تواند یک فرد مبتلا به یک بیماری ساده را به سمت مرگ سوق دهد. فرد وقتی دچار عفونت می شود که سیستم ایمنی بدن وی تضعیف شده باشد. عفونت ها انواع مختلفی دارند که ممکن است در نواحی مختلف بدن رشد کنند. نوع درمان عفونت، بستگی به مکان انتشار عفونت در بدن دارد.

همه چیز در رابطه با قرص لاکتوفم

یکی از مهمترین عفونت ها و خطرناک ترین آن ها، عفونت واژن می باشد. یکی از مسائلی که بسیاری از خانم ها را منزجر و آزرده خاطر کرده است، همین عفونت واژن می باشد. سوزش، خارش و بوی ناخوشایند از علائم شیوع عفونت واژن در بدن می باشد. قرص ها و داروهای زیادی برای رفع عفونت واژن موجود می باشد که پس از نمونه برداری و تشخیص نوع عفونت، توسط پزشک تجویز می شود. لازم به ذکر است که بدون تشخیص پزشک نمی توان دارویی را مصرف کرد چرا که مصرف بسیاری از داروهای رفع عفونت با هم تداخل دارویی ایجاد می کنند و تنها پزشک متخصص از آن ها مطلع است.

یکی از داروهایی که برای درمان عفونت واژن از آن استفاده می شود، لاکتوفم می باشد. لاکتوفم به دو نوع خوراکی و واژیلان موجود می باشد. این دارو یک محصول پروبیوتیکی است که حاوی مقادیر بالایی از باکتری های سود مند دستگاه ادراری/تناسلی خانم ها می باشد. در دستگاه تناسلی زنان باکتری های مفیدی وجود دارد که باعث می شود عفونت و باکتری های مضرر در بدن رشد نکند که در حدود ۵۰ نوع می باشد . در بعضی مواقع با دلایلی نظیر مقاربت جنسی، استفاده مکرر از استخر، پوشیدن لباس های تنگ و از جنس پلاستیک و … باعث می شود تا این باکتری های مفید از بین برود و بدن مقاوت خودش را در قبال عوامل بیماری زا از دست می دهد. با مصرف لاکتوفم علاوه بر اینکه باکتری های مفید شما بازیابی می شود، عفونت های رشد کرده در قسمت واژن شما از بین خواهند رفت. این دارو با اسیدی کردن محیط میکروارگانسیم های بیماری زا را ازبین می برد.

همه چیز در رابطه با قرص لاکتوفم

لازم به ذکر است که بدانید لاکتوفم باعث تقویت سیستم ایمنی بدن می شود و التهاب دستگاه تناسلی را کاهش می دهد. دانستن این نکته خوب است که لاکتوفم اگر به صورت خوراکی مصرف شود از دیواره مقعد از طریق روده ها به واژن می رسد.

برخی از موارد مصرف داروی لاکتوفم:

۱» این دارو به درمان بیماری های روده ای نظیر اسهال و یبوست کمک می کند.

۲» با مصرف این دارم علائم سندروم روده تحریک پذیر کاهش پیدا می کند.

۳» کاهش جذب کلسترول و کاهش فشار خون از دیگر علائم مصرف این دارو می باشد.

۴» این دارو باعث می شود که ویتامین های گروه Aو B در بدن تولید شوند.

۵» کاهش علائم بیماری های التهابی روده (کولیت و کرون)

۶» کاهش میزان کلونیزاسیون هلیکوباکترپیلوری و کاهش زخم های گوارشی

۷»  بهبود علائم آلرژی های تنفسی، پوستی و غذایی مخصوصا در کودکان

۸» کاهش احتمال عود عفونت و کاهش دوره نقاهت بیماری های عفونی

۹» کاهش مقاومت به انسولین، کاهش میزان ابتلا به دیابت نوع دوم و دیابت بارداری

۱۰» کمک به هضم و جذب مواد غذایی و املاح ضروری مانند آهن، کلسیم، منیزیم و …

لازم به ذکر است که این دارو عوارض خاصی ندارد و ممکن است که تنها باعث ایجاد نفخ در بدن شود  و شما می بایست در صورت ایجاد خارش،راش پوستی، سرگیجه و سایر مشکلات تنفسی به پزشک مراجعه کنید.

مطالب مرتبط

نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *