فروش ثانیه ای بلندگوی هوشمند گوگل هوم توسط کمپانی گوگل

فروش ثانیه ای بلندگوی هوشمند گوگل هوم توسط کمپانی گوگل

همه شواهد حاکی از این هستند که گوگل به شدت در حوزه همکاری برای ساخت بلندگوهای هوشمند  فعال شده است. ظاهرا گوگل قصد دارد رقابت با آمازون را از آنچه پیشتر شکل گرفته بود هم شدیدتر کند.طبق جدیدترین اطلاعاتی که در اختیار رسانه‌ها قرار گرفته شرکت‌های مختلفی امسال بلندگوی هوشمند معرفی می‌کنند که در میان آن‌ها حضور شرکت‌هایی مثل JBL، لنوو، ال‌جی و سونی بیشتر جلب توجه کرده‌اند،اما آنچه که شواهد نشان می دهند گوگل همپچنان در صدر می باشد.

شایان ذکر است که طبق آخرین اخبار اعلام شده است که؛گوگل پس از شروع فروش اسپیکر هوم مینی، توانسته است در هر ثانیه یک بلندگوی هوشمند گوگل هوم به فروش برساند. از این‌رو برآورد فروش این دستگاه چندان کار آسانی نیست؛ اما اخیراً گوگل اطلاعاتی در این‌باره ارائه کرده است که تصویری واضح‌تر از تعداد فروش این بلندگوهای هوشمند به ما می‌دهد. بر اساس گفته‌ی این غول جستجو، از زمان آغاز فروش بلندگو‌های هوم مینی، که از ۱۹ اکتبر سال گذشته آغاز شده است، این شرکت توانسته در هر ثانیه یک دستگاه بلندگو‌ی گوگل هوم به فروش برساند.

البته شرکت گوگل به شکل خاص فروش مدل‌های مختلف گوگل‌هوم را تفکیک نکرده است. تا این لحظه سه مدل گوگل هوم، گوگل هوم مینی و هوم مکس راهی بازار شده است. به احتمال زیاد مدل مینی با استقبال بیشتری مواجه شده و افرادی بیشتری آن را خریده‌اند. این مدل تنها ۲۹ دلار قیمت دارد. مدل گوگل‌هوم مکس هم از ماه دسامبر با قیمت ۳۹۹ دلار راهی بازار شده بود.

 

گوگل هوم

همچنین گفتنی است که؛طبق گفته‌ی این غول جستجو، استفاده از بلندگوی گوگل‌ هوم در ایام تعطیلات کریسمس نسبت به مدت مشابه پارسال، با افزایش ۹ برابری همراه بوده است.در طرف دیگر، شرکت آمازون قرار دارد که جدی‌ترین رقیب گوگل در زمینه‌ی بلندگوهای هوشمند به شمار می‌رود. متأسفانه این شرکت تا به حال آمار دقیقی از فروش بلندگوهای‌ اکو خود منتشر نکرده است؛ اما سلطه‌ی آمازون بر بازار بلندگوهای هوشمند، امری است که اکثر تحلیلگران در آن اتفاق نظر دارند.

اگر بخواهیم اندکی جزئی تر به این موضوع اشاره نماییم باید اضافه کنیم که، به‌ نظر می‌رسد که این شرکت توانسته است از بازه‌ی ۱۹ اکتبر سال ۲۰۱۷ تا آغاز سال ۲۰۱۸، موفق به‌ فروش ۶.۴ میلیون بلندگوی هوشمند شود. البته هنوز مشخص نیست چه تعداد از این رقم به بلندگوی هوم‌ مینی اختصاص دارد؛ اما با توجه به قیمت کم‌تر این نسخه، به‌ نظر می‌رسد که اکثر فروش به همین دستگاه اختصاص دارد.گوگل در ادامه به گوگل اسیستنت اشاره کرد و از حضور آن در بیش از ۴۰۰ میلیون دستگاه خبر داد. این دستگاه‌ها شامل محصولات گوگل و شرکت‌های شخص‌ ثالث می‌شوند.

 

 

منبع

این نوشته تا چه حد مفید بود؟
[Total: 0 Average: 0]

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.