هشدار به خطر افتادن اطلاعات شخصی ۱۴۳ میلیون آمریکایی توسط کمپانی Equifax

هشدار به خطر افتادن اطلاعات شخصی ۱۴۳ میلیون آمریکایی توسط کمپانی Equifax

آنچه که به نظر میرسد؛هکر ها قصد دارند اینبار کمپانی Equifax را مورد هدف قرار دهند، اخیرا،کمپانی Equifax  اعلام کرده که اطلاعات شخصی ۱۴۳ میلیون آمریکایی طی سال جاری میلادی به خطر افتاده است. طبق آنچه که به ذهن میرسد هکرها، آسیب پذیریی مهمی را در وب سایت Equifax کشف کرده اند و توسط آن، نام اشخاص، شماره تامین اجتماعی، تاریخ های تولد، آدرس ها و در برخی موارد، شماره گواهی نامه را به سرقت برده اند.

همانطور که میدانید شرکت Equifax ؛شرکتی بین المللی بوده و شعباتی نیز در سایر کشورها نیز دارد، خبر داده که اطلاعات هیچ شخصی در خارج از خاک آمریکا به سرقت نرفته است.در ادامه باید به این مهم اشاره کرد که، شماره کارت اعتباری حدوداً ۲۰۹ هزار نفر به همراه مستندات ۱۸۲ هزار نفر که اطلاعات شناسایی این افراد را شامل می شدند نیز ربوده شده است.

 

کمپانی Equifax

همچنین شایان ذکر است که،کمپانی مورد اشاره می گوید این رخنه امنیتی در روز ۲۹ جولای امسال کشف شده و از آن زمان، آسیب پذیری برطرف گشته است. Equifax همچنین وب سایتی اختصاصی برای قربانیان این حمله در نظر گرفته که امکان مشاهده اطلاعات حساب و دسترسی به بیمه سرقت هویت را مهیا می کند.میدانیم که رخنه های امنیتی، امروزه به اتفاقی معمول تبدیل شده اند و همه افرادی که در این حوزه فعالیت میکنند میدانند که این مسئله خیلی عجیب نمی باشد.

باید اذعان کرد،اما هنگامی که شماره تامین اجتماعی یا شماره گواهی نامه افراد افشا می شود، این حملات جدی تر گرفته می شوند. در واقع با لو رفتن شماره های تامین اجتماعی، قربانیان ممکن است برای سرقت هویت هدف گذاری شوند. در نهایت Equifax می گوید در حال همکاری با یک شرکت مستقل و فعال در زمینه امنیت سایبری و نیز مراجعه قانونی است تا ابعاد حمله را مورد بررسی قرار دهد.

 

این نوشته تا چه حد مفید بود؟
[Total: 0 Average: 0]

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.