پرداخت پاداش ۲۰۰ هزار دلاری سامسونگ به یابندگان رخته های امنیتی موبایل هایش

پرداخت پاداش ۲۰۰ هزار دلاری سامسونگ به یابندگان رخته های امنیتی موبایل هایش

همانطور که میدانید یکی از فعالیت های عظیم کمپانی سامسونگ در حوزه تلفن همراه می باشد،اما به تازگی این کمپانی با مشکل جدید امنیتی خود دست و پنجه نرم میکند.کمپانی معروف سامسونگ به تازگی برنامه ای برای پاداش به یابندگان رخنه های امنیتی راه اندازی کرده و افرادی که باگ یا مشکلی امنیتی را کشف کرده و سپس به واحد محصولات و سرویس های کمپانی اطلاع دهند، ۲۰۰ دلار الی ۲۰۰ هزار دلار به عنوان جایزه دریافت می کنند.

شایان ذکر است که،این برنامه، ۳۸ موبایل مختلف از سال ۲۰۱۵ تا به امروز را مورد پوشش قرار می دهد و سرویس هایی مانند سامسونگ پی، سامسونگ پَس، بیکسبی و غیره را نیز شامل می شود.آسیب‌پذیری‌های کشف شده باید بر روی دستگاه‌های تلفن همراه سامسونگ، خدمات، برنامه‌های کاربردی توسعه‌یافته و امضاءشده توسط سامسونگ یا شرکت‌های شخص ثالث که به طور خاص برای سامسونگ توسعه یافته‌اند، تاثیر بگذارند.

تمام دستگاه‌ها باید به طور کامل به‌روز بوده و خدمات تحت تأثیر باید در حال حاضر فعال باشند. فهرست دستگاه‌ها شامل آخرین مدل‌ها نظیر S۸ ،S۷ و Note ۸ است، اما مدل‌های قدیمی‌ترمانند J۳ و A۵ که در سال ۲۰۱۶ میلادی منتشر شده‌اند نیز می‌توانند در این فهرست قرار بگیرند. مدل گلکسی S۶ سامسونگ نیز در این برنامه گنجانده شده است.

 

Samsung


بمنظور تایید صلاحیت، مشارکت کنندگان باید یک اثبات مفهوم برای آسیب پذیری مورد نظرشان روی آخرین نسخه از فرمور دستگاه تهیه کنند. باید به این مهم اشاره داشت که،نکته جالب این است که سامسونگ بیشتر به دنبال آن دسته از رخنه های امنیتی است که بدون ارتباط فیزیکی انجام می شوند؛ به عبارت دیگر، آسیب پذیری هایی که نیازی به به اتصال به دستگاهی دیگر ندارند.علاوه بر این، مشارکت کنندگان اجازه انتشار عمومی کشف خود را پیش از اینکه سامسونگ خود آن ها را مورد بررسی قرار دهد ندارند که می تواند بین ۲ روز الی ۲ ماه متغیر باشد.

 

منبع

این نوشته تا چه حد مفید بود؟
[Total: 0 Average: 0]

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.