ربات امنیتی Ubtech سال ۲۰۱۹ آماده عرضه به بازار می شود

ربات امنیتی Ubtech سال ۲۰۱۹ آماده عرضه به بازار می شود

در عصر مدرن امروزی باید توقع هرپیشرفتی را داشته باشیم به ویژه در حوزه امنیت.پرواضح است که؛روبات (که تهدیدی قطعی علیه بشریت است) یک دستگاه الکترو-مکانیکی یا یک نرم‌افزار هوشمند برای جایگزینی با انسان به هدف انجام وظایف گوناگون است. یک ماشین که می‌تواند برای عمل به دستورهای گوناگون برنامه‌ریزی گردد یا یک سری کارهای ویژه انجام دهد.

یک ربات معمولاً یک سیستم الکترومکانیکی می‌باشد که با حرکت یا ظاهرش مفهومی از خود یا از ارباب خود را انتقال می‌دهد.به ویژه آن دسته از کارها که فراتر از توانایی‌های طبیعی و سرشتی بشر باشند. این ماشین‌های مکانیکی برای بهتر به انجام رساندن کارهایی چون احساس کردن، دریافت نمودن و جابجایی اشیا یا کارهای تکراری مانند جوشکاری فراوری می‌شوند.

شایان ذکر است طبق آخرین اخبار،شرکت Ubtech ربات دو پایی به نام واکر را در نمایشگاه CES 2018 نمایش می دهد که می تواند در خانه شما قدم زده و به فرامین صوتیتان پاسخ دهد.البته واکر تا سال ۲۰۱۹ آماده استفاده عمومی نیست و تا آن زمان این شرکت قصد دارد تا بازوهای قابل استفاده و کارآمد نیز به آن اضافه کند.این ربات در حال حاضر می تواند اشیاء را شناسایی کرده و اگر با مانع غیر آشنایی شد به شما اخطار دهد.

 

ربات

همچنین می تواند این لحظات را ضبط کرده و از طریق صفحه لمسی که دارد با آن ارتباط برقرار کنید و تصاویر را تماشا کنید.واکر تماس ویدیویی برقرار می کند و با ایمیل و تقویم شما هم آشنا است. جدا از مسائل امنیتی و شیفت های شبانه برای جلوگیری از اتفاقات ناپسند، این ربات قابلیت رقصیدن و بازی کردن با شما را هم دارد.

بطور کلی از قابلیت‌ها و توانایی‌های ربات های انسان نما می‌توان به بالا رفتن از پله، حفظ تعادل روی یک پا، بیشتر شدن سرعت نسبت به نمونه‌های قبلی، شناسایی چهره و… را نام برد.

 

منبع

این نوشته تا چه حد مفید بود؟
[Total: 0 Average: 0]

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.