مدت سربازی این افراد دو ماه کم می‌شود

رییس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای گفت: «برای کسانی که قبل از دوران سربازی دوره مهارت آموزی گذرانده باشند، امتیازات ویژه‌ای مثل کسر دو ماه از مدت زمان دوره سربازی دیده شده است.»

به گزارش ایسنا، غلامحسین حسینی نیا با اشاره به اینکه لایحه مهارت آموزی سربازان وظیفه از دولت به مجلس ارسال شده، افزود: «بر این اساس برای کسانی که قبل از دوران سربازی دوره مهارت آموزی گذرانده باشند امتیازات ویژه ای مثل کسر دو ماه از مدت زمان دوره سربازی دیده شده است.

یکی از کارکردهای اصلی طرح‌ مذکور جلوگیری از ایجاد میت (جوانانی که انگیزه، مهارت و آموزش کافی برای ورود به بازار کار را ندارند) است. این افراد جزء جمعیت فعال کشور هستند ولی در تولید ملی اثرگذاری ندارند.»

معاون وزیر کار با اشاره به اینکه تحقق عدالت اجتماعی از دل مهارت آموزی می‌گذرد، ادامه داد: «متاسفانه امروزه بسیاری از والدین با فراهم کردن امکانات هتل پنج ستاره در خانه باعث می‌شوند که برخی جوانان انگیزه کافی برای کار و مهارت آموزی نداشته باشند. در حال حاضر ۱۶ میلیون دانش آموز در کشور وجود دارد که اجرای طرح‌های مذکور باعث می‌شود از تبدیل آنها به میت در آینده جلوگیری شود.

به نظر میرسد بین دو تا سه میلیون میت در کشور وجود داشته باشد که باید اول با فرهنگ‌سازی انگیزه لازم برای مهارت آموزی را در آنها ایجاد و بعد از آن شرایط شرکت در دوره‌های تعریف شده را برایشان فراهم کرد.»

۱ | (۱)
ممکن است شما دوست داشته باشید
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x