مولتی‌ویتامین‌های مورد نیاز بدن مردان

بدن مردان و زنان نیازهای متفاوتی دارد و هر یک از ویتامین خاصی باید بهره ببرند. مردان نسبت به زنان نیاز بیشتری به برخی مواد مغذی داشته و باید به این موضوع توجه شود. مولتی ویتامین روزانه می تواند این شکاف را برطرف کند و نیاز بدن به مواد مغذی هم برطرف خواهد شد. ویتامین ها برای سلامتی کامل شما ضروری هستند و همیشه باید بدن سرشار از این موادها باشند. آنها نقش بسیار مهمی در بدن شما ایفا می کنند، از تولید انرژی برای اطمینان از عملکرد مناسب سیستم های بدن گرفته تا چندی دیگر.

کافی بودن مواد مغذی بر بهداشت شما تأثیر منفی نخواهد داشت و حتی باعث بیماری های مزمن هم نمی شود اما در صورت کمبود موضوع بالعکس است. مردان در سن ۱۹-۷۰ سالی باید مطمئن شوند که به اندازه کافی از ویتامین ها و مواد معدنی زیر استفاده می کنند که باید توجه کاملی به آنها صورت گیرد.

  • ویتامین A: ضروری برای پوست، چشم و سلامت ایمنی.
  • ویتامین C: ضروری برای سیستم ایمنی بدن و تولید کلاژن.
  • ویتامین B: در متابولیسم انرژی و تولید گلبول های قرمز نقش دارد.
  • کلسیم، منیزیم، ویتامین D، ویتامین K و روی: برای سلامتی استخوان حیاتی است.
  • ویتامین E و سلنیوم: برای محافظت از سلولهای خود از آسیب

از آنجا که مردان به طور ماهانه همانند زنان در قاعدگی خون را از دست نمی دهند، در معرض کمبود کمبود آهن نیستند. بنابراین، الزامات آهن برای مردان پایین تر است. در حالی که این مواد مغذی را می‌توان از طریق یک رژیم متعادل دریافت کرد، اکثر مردم مقدار کافی مصرف نمی کنند.

خلاصه
تغذیه برای سلامت بدن ضروری است، اما بسیاری از افراد از ویتامین و مواد معدنی مورد نیازی که از طریق رژیم غذایی قابل تامین شدن هستند بهره نمی گیرند.

مولتی ویتامین‌های مورد نیاز مردان

مولتی ویتامین های زیادی برای مردان خاص طراحی شده اند که در فرم و قیمت متفاوت اند. بعضی از بهترین گزینه هایی که باید در نظر بگیرید عبارتند از:

مولتی ویتامین

۱٫ Rainbow Light Men’s One Multivitamin

این ویتامین بر پایه غذا برای مردان مناسب است و حمایت بیشتری برای سلامت قلب، تولید مثل و پروستات فراهم می کند. یکی از قرص هایی که ۱۰۰٪ باید به صورت روزانه مصرف شود و این توصیه شده (RDI) برای تقریبا تمام ویتامین ها و مواد معدنی ضروری است.

همچنین حاوی ترکیبی از آب میوه های گیاهی، آنزیم های گوارشی و پروبیوتیک ها است. این محصول از گلوتن، لبنیات، بادام زمینی، سویا، تخم مرغ، ماهی و صدف عاري است، و آن را انتخاب خوبی برای مردان با آلرژی غذایی می توان دانست.

۲٫ Smarty Pants Men’s Complete

این مولتی ویتامین جویدنی حاوی ۱۵ ماده مغذی ضروری برای مردان در شش میوه طعم دهنده است. این شامل فرم های فعال ویتامین B12 (methylcobalamin) و فولات (methylfolate) برای جذب بهتر است.

همچنین اسیدهای چرب امگا ۳ و CoQ10 برای سلامتی قلب و لیکوپن و روی برای سلامتی پروستات (۳، ۴) فراهم می کند. جویدن غیر GMO و بدون آلرژن هايي مثل شیر، تخم مرغ، بادام زمینی، آجیل درخت، ماهی، صدف، سویا، گلوتن و گندم متداول است.

این ویتامین های جویدنی دارای ۱۱ گرم کربوهیدرات و ۷ گرم قند هستند، بنابراین اگر شما در حال مشاهده کربوهیدرات خود هستید، ویتامین قرص یا کپسول ممکن است، انتخاب خوبی باشد.

 

۳٫ Megafood Men’s One Daily

این ویتامین یک روزه، تمام مواد غذایی دارای ویتامین های ضروری و همچنین اضافه شدن حمایت از انرژی، استرس، خلق و خوی و سلامت پروستات است. این محصول از سبزیجات و میوه های غیر GMO تهیه شده و حاوی هیچ محصول حیوانی نیست و برای گیاه خواران  مناسب است. این پروتئین آزاد از گلوتن، لبنیات، سویا، تخم مرغ، ماهی و صدف محسوب می شود. بر خلاف بسیاری از مولتی ویتامین‌های دیگر، می توان آن را با معده خالی مصرف کرد.

۴٫ Garden of Life Vitamin Code Men

این مولتی ویتامین خام خوراکی ترکیبی از ویتامین ها، مواد معدنی و آنتی اکسیدان ها از ۲۳ میوه و سبزی است. چهار کپسول ۱۰۰٪ از RDI را برای تقریبا تمام مواد مغذی ضروری، به جز کلسیم و منیزیم، فراهم می کند.

این فرموله شده برای ارتقای انرژی و تقویت قلب، پروستات، هضم و سلامت چشم است. همچنین حاوی پروبیوتیک های زنده و آنزیم هایی برای پشتیبانی هضم (۳، ۴، ۵، ۷) است. این مولتی ویتامین بدون گیاه خواری و گلوتن و لبنی بدون افزودنی است.

مولتی ویتامین

۵٫ Nature’s Way Alive! Once Daily Men’s

یک قرص روزانه حاوی ۲۲ ویتامین و مواد معدنی، ۱۲ آنزیم گوارشی، ۱۴ سبزی و ۱۲ نوع قارچ است. همچنین شامل adaptogens مانند جین سنگ و eleuthero برای انرژی، saw palmetto و لیکوپن برای سلامت پروستات و resveratrol و CoQ10 برای سلامت قلب. این محصول بدون گلوتن، گندم و سویا است و هیچ رنگ مصنوعی، طعم دهنده، نگهدارنده یا قند ندارد.

۶٫ GNC Mega Men

دو کپسول این مولتی ویتامین حاوی ۱۰۰٪ تقریبا تمام مواد مغذی ضروری برای مردان، به جز کلسیم و منیزیم است. همچنین ۴۰۰ درصد RDI برای ویتامین D برای حمایت از سیستم ایمنی و سلامت استخوان، سلنیوم و لیکوپن برای سلامت پروستات و آنتی اکسیدان ها برای محافظت در برابر آسیب سلولی (۴، ۹، ۱۰، ۱۱) بسته بندی می شود. علاوه بر این، حاوی ترکیبی از میوه و سبزی، اسید آمینه کلیدی و مواد مغذی برای سلامت مغز، از جمله عصاره، کولین و عصاره دانه انگور (۱۲، ۱۳) است.

۷٫ NOW ADAM Men’s Multiple Vitamin

دو کپسول شامل ۱۰۰٪ RDI برای تقریبا تمام مواد مغذی ضروری برای مردان، به جز کلسیم، منیزیم و مس است. قابل ذکر بوده، این مولتی ویتامین پماد گیاه استرول و CoQ10 برای سلامت قلب و palmetto و لیکوپن را برای سلامت پروستات هم شامل می شود. فرمول سازی نرمال ممکن است از قرص یا کپسول راحت تر عمل کند. شکر، مخمر، گندم، شیر، تخم مرغ، نرم و مواد نگهدارنده ندارد. با این حال، حاوی سویا است.

 

۸٫ Centrum One A Day Men’s Health Formula

یک قرص این مولتی ویتامین شامل تمام مواد مغذی ضروری برای مردان، به جز آهن است. با این حال، کمتر از ۱۰۰٪ RDI برای چندین مواد مغذی مهم، از جمله تیامین، نیاسین، بیوتین، کلسیم، منیزیم و ویتامین A،  E و  .K را دربرمی گیرد.

این فرموله شده برای حمایت از سلامت قلب، انرژی و متابولیسم است و همچنین ۳۰۰ میکروگرم لیکوپن را فراهم می کند که ممکن است از سلامت پروستات محافظت کند. این مولتی ویتامین آزاد از گلوتن، گندم، لبنیات، ماهی، صدف و رنگ های مصنوعی و شیرینی محسوب می شود.

مطالب مرتبط

نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *