شناخت شخصیت ها و افراد در روانشناسی رنگها

روانشناسی رنگها

روانشناسی رنگ ها

همه انسانها از هر نژادی و از هر قوم و ملیتی که باشند علاقه مندی هایی دارند. این علاقه ها میتواند در زمینه های مختلفی باشد، مانند علاقه به جمع آوری اشیاء قدیمی و آنتیک ، علاقه به غذا های بخصوص یا علاقه به گونه جانوری خاص و یا دیگر علاقه مندی ها. اما یکی از مهمترین علایق انسانها که در همه ی مردم وجود دارد علاقه به رنگ ها است.
این نوع علاقه نه تنها در همه انسانها مشترک است بلکه جزء خاص ترین علایق انسانهاست. خاص به این معنی که نوع رنگ مورد علاقه هر فرد میتواند نشان دهنده ذات و عواطف و احساسات هر آدمی باشد.
رنگ ها نشان دهنده فرهنگ ملت ها و قومیت ها است. هر رنگ در هر منطقه یا کشور یا فرهنگی نشان دهنده خصوصیات و ویژگی های آن اقوام و منطقه زندگی شان است. مانند رنگ پرچم کشورها…
در این مطلب کوتاه به شناخت خصوصیات افراد بر حسب علاقه شان به رنگها می پردازیم.

سبز: کنجکاو

اگر شما به رنگ سبز علاقه دارید پس زندگی با شما آسان و خوب است. رنگ سبز پرطرفدار ترین رنگ در دکوراسیون های داخلی است و رنگ طبیعت و زندگی و باروری است.

قرمز: خوش قلب و خود شیفته

قرمز رنگی گرم و با نشاط و رنگ هیجان و عشق است. رنگ قرمز به هضم غذا کمک می کند به همین دلیل است که رنگ اکثر رستورانها و فست فودها قرمز است و یا در طیف رنگهای قرمز قرار دارد. قرمز جزء رنگهای انرژی بخش است و در کنار رنگ زرد می تواند فضای پرشوری را به دکوراسیون شما بدهد. رنگ قرمز شم را به حرکت و جنب و جوش وا می دارد و ضربان قلب را بالا می برد.

آبی: انظباط و پشتکار و تنهایی

آبی رنگ اقیانوس ها و دریا ها و آسمان است. رنگ آرامش و صلح است و بسیاری از افراد از این رنگ برای اتاق خواب ها استفاده می کنند. البته رنگ آبی، رنگ یأس و نا امیدی نیز هست

زرد: شاد و پر جنب و جوش

رنگ زرد تمرکز افراد را افزایش می دهد. افرادی که به رنگ زرد علاقه دارند افراد فعال و خوش برخوردی هستند و علاقه دارند در جمع دوستان باشند و با آنها گپ بزنند و بگو و بخند کنند. وقتی با شخصی که به رنگ زرد علاقه دارد به تفریح و گشت و گذار می روید به شما خوش می گذرد.

مشکی: خوش ذوق و پر قدرت

مشکی رنگ ظرافت طبع و سلطه است. این رنگ یکی از پر طرفدارترین رنگ ها در میان مردم است و رنگ مد نیز هست، چرا که آدم را لاغرتر و استوارتر نشان می دهد. این رنگ برخلاف عقیده همگان رنگ غم و عزا نیست بلکه رنگ خوش ذوقی نیز است.

سفید: تمیزی و پاکی

رنگ سفید رنگ پاکی و طهارت است و بسیار پر طرفدار است، پزشکان و پرستاران از رنگ سفید استفاده می کنند. رنگ سفید، لکه و سیاهی را به سرعت نشان می دهد و این موضوع نه تنها بد نیست بلکه بلکه حسن محسوب می شود. زیرا این رنگ را میتوان با در تمام دکوراسیون ها و فضا ها استفاده کرد.

این نوشته تا چه حد مفید بود؟
[Total: 0 Average: 0]

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.