موج جدید حمله بدافزار در Ccleaner و احتمال ارتباط آن با هکرهای چینی

موج جدید حمله بدافزار در Ccleaner و احتمال ارتباط آن با هکرهای چینی

اگر بخاطر داشته باشید در دو خبر گذشته که از سایت خبری ما مطلع شدید حول محور این موضوعات بودند که عبارتنداز؛هدف قرار دادن شرکت‌های اینتل، مایکروسافت و گوگل توسط بدافزارCCleanerو همچنین ورژن «۵٫۳۳٫۶۱۶۲» از نسخه ۳۲ بیتی نرم افزار محبوب CCleaner با بیش از ۲ میلیون کاربر فعال توسط هکرها مورد دستکاری قرار گرفته و حاوی بدافزاری با قابلیت سرقت اطلاعات است.

اما آنچه که بنظر میرسد اینست که گستردگی این حملات هنوز به پایان نرسیده ،موج جدید این حملات برخی از شرکت های بزرگ را هدف قرار داده اند. همچنین اخبار و گزارشات رسیده از آن همچنان توسط سایت های خبری مختلف منعکس می شود.اما حالا «Avast» (که به همراه Piriform نرم افزار مورد بحث را عرضه کرده) گزارش می دهد که بدافزار موجود در Ccleaner توانسته در یک حمله دقیق وگسترده، برخی کمپانی ها از قبیل سیسکو، مایکروسافت، اینتل، HTC، سامسونگ و D-Link را تحت تأثیر قرار داده و به عنوان مرحله دوم حمله تلقی میگردد.

 

موج جدید حمله بدافزار در Ccleaner

در ادامه شایان توجه است که؛ که از ۲٫۲۷ میلیون دانلود آلوده، ۷۰۰ هزار مورد اطلاعاتی از قبیل آدرس IP، نام کامپیوتر و لیست نرم افزارهای موجود را برای هکرها ارسال کرده بودند که از این میان، تعداد محدودی (در حدود چند صد مورد) به صورت بالقوه در مرحله دوم مورد هجوم قرار گرفته اند.

همچنین Avast به شرکت ها توصیه کرده برای اطمینان از حذف بدافزار، علاوه بر پاک کردن نسخه آلوده یا به روزرسانی آن، کامپیوترهای خود را به آخرین بک آپ یا «Restore Point» برگردانند تا به طور کامل از حمله مورد بحث در امان باشند.در انتهای خبر باید اذعان کرد که، بنا به گزارش کسپرسکی، یک گروه هکری چینی قدرتمند که با نام های «Axiom» و «Group 72» شناخته می شود، مسئول حملات اخیر بوده که توانسته از کامپیوترهای آلوده جاسوسی نماید.جدید ترین اخبار امنیت را با ما دنبال نمایید…

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.