آیا اپل توانسته آنگونه که ادعا می کند حریم خصوصی کاربرانش را حفظ کند؟

آیا اپل توانسته آنگونه که ادعا می کند حریم خصوصی کاربرانش را حفظ کند؟

همانطور که مستحضرید کمپانی اپل در زمینه امنیت تا به امروز بسیار محتاط عمل کرده و همچنان نیز قصد دارد راه خود را در این زمنیه ادامه دهد.اگر در جریان آخرین اخبار مرتبط با پرچم دار جدید این کمپانی بوده باشید میدانید که به تارگی اپل در ۲۱ شهریور ماه آیفون X را همراه با فناوری تشخیص چهره Face ID برای قفل گشایی معرفی کرد. از آن زمان تا کنون همواره کارشناسان امنیتی در خصوص اطمینان پذیری این فناوری بحث هایی را مطرح نموده اند.

در ادامه خبر شایان ذکر است که؛اپل سال گذشته در کنفرانس توسعه دهندگان اعلام کرد که برای تضمین حفظ حریم شخصی کاربران هنگام داده کاوی اطلاعات موجود در سیستم عامل های iOS و Mac OS از روش «Differential Privacy» استفاده خواهد کرد، اما طبق گزارشاتی که اخیرا منتشر شده نشان می دهد اپل نتوانسته آنگونه که باید حریم شخصی کاربران را حفظ کند.براستی علت این قضیه چیست؟

 

اپل

پرواضح است که برای شما سوال پیش خواهد آمد که روش مذکور چیست و چه استفاده ای دارد؟ شایان ذکر است که؛روش Differential Privacy که برای استفاده از داده های جمعی به کار رفته و سابقه آن به ده ها سال پیش باز می گردد، عناصر تعیین کننده هویت کاربران از قبیل پیام ها، لیست مخاطبین، داده های مربوط به شبکه های اجتماعی و غیره را از بین می برد تا شناسایی کاربران غیر ممکن شود.معیار کارایی این روش «اپسیلون» نام دارد و بر اساس گزارش محققانی از دانشگاه های کالیفرنیای جنوبی و ایندیانا، اپسیلون مورد استفاده اپل در Mac OS و iOS 10، امکان شناسایی داده های شخصی کاربران را فراهم می کند.

از طرف دیگر باید اذعان کنیم که؛اپل نیز به نتایج این تحقیق واکنش داده و آنرا تکذیب می کند، مخصوصا قسمتی که به یافتن داده های یک کاربر خاص اشاره می کند. با این وجود، این شرکت همچنان حاضر نیست درمورد چگونگی پیاده سازی روش Differential Privacy اطلاعاتی را منتشر کند.در انتهای خبر بد نیست به این مهم اشاره کنیم که،طبق گزارش «وایرد» اپل اعداد اپسیلون را بصورت مخفی نگه می دارد و هر زمان که بخواهد می تواند به اطلاعات بیشتری دست پیدا کند.

 

منبع

این نوشته تا چه حد مفید بود؟
[Total: 0 Average: 0]

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.