وب‌سایت ویکی لیکس که توسط گروه هکری OurMine هک شده بود به حالت عادی بازگشت

وب‌سایت ویکی لیکس که توسط گروه هکری OurMine هک شد

وب‌سایت ویکی لیکس که توسط گروه هکری OurMine هک شده بود به حالت عادی بازگشت

گروه نفوذ OurMine دوباره در صدر خبرها قرار گرفته ولی این بار به‌خاطر تغییر ظاهر وب‌گاه ویکی‌لیکس! این گروه نفوذ معروف به این است که به حساب‌های رسانه‌های اجتماعی بسیاری از افراد سرشناس و شرکت‌های بزرگ نفوذ می‌کند. همانطور که میدانید: ویکی‌لیکس یک شرکت افشاءسازی است که تقریبا از ماه مارس به‌طور مداوم، قابلیت‌های نفوذ سازمان سیا آمریکا را منتشر می‌کند.

براساس گزارش‌های منتشر شده از صبح امروز صفحه‌ی اول وب‌سایت ویکی‌لیکس از دسترس خارج شده و پیامی را از جانب گروه OurMine نمایش می‌دهد. گروه OurMine در این پیام چنین اظهار نظر کرده است:”سلام، این ما هستیم، گروه OurMine؛ نگران نباشید، ما وب‌سایت شما را تست می‌کردیم …، نه این یک تست نبود! ویکی‌لیکس به یاد بیاور که شما ما را به چالش دعوت کردید.”

البته این تمام پیام منتشر شده روی صفحه‌ی ویکی‌لیکس نیست و در ادامه این گروه ویکی‌لیکس را متهم به انتشار اطلاعات کذب در خصوص OurMine برای حمله به ویکی‌لیکس کرده است.شواهدی مبنی بر این وجود ندارد که کارگزار و یا وب‌گاه ویکی‌لیکس نیز آلوده شده باشد و به نظر می‌رسد مهاجمان با حمله‌ی آلودگی DNS، کنترل وب‌گاه ویکی‌لیکس را به کارگزاری هدایت کرده‌اند که در کنترل خود آن‌ها است.

 

وب‌سایت ویکی لیکس که توسط گروه هکری OurMine هک شد

 

در حملات آلودگی DNS که با نام جعل DNS نیز شناخته می‌شود، مهاجم کنترل کارگزار DNS را در دست گرفته و کارگزارهای-نام را تغییر می‌دهد تا ترافیک وب‌گاه را به سمت آدرس‌های IP مخرب هدایت کند.

البته باید به این مهم اشاره کرد که،در حال حاضر ویکی‌لیکس دوباره به حالت عادی بازگشته و می‌توان از اطلاعات پیشین موجود در این وب‌سایت استفاده کرد.سال گذشته گروه هکری OurMine حساب کاربری توییتر جک دورسی، مدیرعامل توییتر را همراه با سایر مدیران عامل کمپانی‌های فناوری در دره‌ی سیلیکون نظیر ساندار پیچای هک کرده بود. از دیگر سوابق هکری این گروه باید ه از دسترس خارج کردن Varity و BuzzFeed اشاره کرد.

 

منبع

مطالب مرتبط

نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *