رتبه الکسا

الکسا چیست؟

یکی از فاکتورهای مهم یک سایت خوب، میزان بازدید بالای آن می باشد. حتما واژه سئو و بهینه سازی سایت به گوشتان خورده است. سئو یکی از راه کارهایی است که رتبه سایت خودتان را می توانید با استفاد از آن بالا ببرید. همانطور که می دانید سئو زیر مجموعه ای از دیجیتال مارکتینگ است و دیجیتال مارکتینگ درواقع به کارگیری ابزارهای دیجیتالی برای بازاریابی می باشد.

گوگل به طور متوسط بیشتر از روزی یک بار استانداردهای خودش را برای سئو تغیر می دهد و شما می بایست برای اینکه رتبه سایت خوبی داشته باشید مطابق با این استانداردها پش روید. الکسا یکی از ابزارهایی است که به شما آماری می دهد که تا چه اندازه در این کار موفق بوده است.

اگر شما افزونه الکسا را بر روی مرورگر خود نصب کنید می توانید رتبه الکسا هر سایت را ببینید. لازم به ذکر است که این افزونه به شما ۲ رتبه الکسا را اعلام میکند، الکسا داخلی( رتبه شما در داخل کشورتان )، الکسا خارجی ( رتبه شما در بین تمامی کشورها ). دقت کنید که هرچه این رتبه ها عددی کوچکتر باشد بهتر است. بهترین رتبه الکسا مخصوص به گوگل و برابر ۱ می باشد.

رتبه الکسا

برای نصب این افزونه شما می بایست به مارکت گوگل بروید و در آنجا نام افزونه خود را وارد کنید. پس ازط یافتن افزونه مورد نظر شما می بایست که نصب را انتخاب و بعد از آن دکمه ADD را کلیک کنید. پس از انجام این مراحل آیتم الکسا برای شما در منو بار بالای مرورگرتان نمایان می شود.

لازم به ذکر است که بدانید در فرایند سئو بسیاری از متخصصان به تناقض می رسند و این تناقض دلیل بر اشتباه کردن یکی از آن ها نیست. برای درک بهتر این موضوع به مثال زیر دقت کنید. فرض کنید شما یک پازل دارید. این پازل را هرطور که شما بچینید یک شکل با مفهموم ایجاد می کند و این بستگی به شما دارد که به چه شکلی قانع باشید. هر چه برای پازل خود بیشتر وقت بگذارید و صبوری کنید نقاشی زیباتری نمایان می شود. سئو هم به همین منوال است. شاید سئو کاری بگوید که باید درصد کل کلمات کلیدی در یک محتوا ۳ درصد کل متن باشد و سئو کار دیگری این حرف را قبول نداشته باشد. هر دو سئو کار شاید درست فکر کنند اما نتیجه پازل آن ها قطعا متفاوت خواهد بود و این بستگی دارد که قطعات دیگر پازل را چجوری جایگذاری کرده باشند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.