رایگان شدن اتوبوس و مترو برای دانش‌آموزان و دانشجویان

مدیرکل حمل و نقل عمومی شهرداری تهران با اشاره به جزییات رایگان شدن مترو و اتوبوس برای دانش آموزان و دانشجویان، از مکاتبه با وزارت آموزش عالی برای مجازی شدن دانشگاه‌ها در۱۰ روز اول مهر ماه در راستای کاهش ترافیک خبر داد.

مهدی گلشنی در خصوص تمهیدات شهرداری تهران برای کاهش ترافیک پایتخت همزمان با بازگشایی مدارس گفت: «با بازگشایی مراکز آموزشی در مهر ماه پیک صبحگاهی ترافیک افزایش می‌یابد، چرا که بررسی‌ها نشان داده حدود ۲۹ درصد سفرها تحصیلی است و به همین دلیل در ستاد استقبال از مهر و کمیته حمل و نقل تمهیداتی اندیشیده شده که غیر از بحث شناورسازی ساعت کاری کارکنان دولت، تمهیدات دیگری هم داشته باشیم. سیاست‌هایی اتخاذ شده که یکی از این سیاست‌ها رایگان بودن استفاده از اتوبوس و مترو برای دانش آموزان و دانشجویان است. البته دقت داشته باشید که در شرایط عادی دانش آموزان و دانشجویان از تخفیف ۵۰ درصدی در پرداخت بلیت بهره می‌برند و قرار شده که در مهرماه بلیت برای این قشر رایگان باشد و در صورتیکه لازم باشد، ممکن است که این مدت تمدید شود.»

او در خصوص شناورسازی ساعت کار ادارات و مراکز آموزش عالی نیز به ایسنا گفت: «اخیرا در یکی از جلسات، نماینده استانداری تهران اعلام کرد که مصوبه هیات دولت در مورد شناورسازی ساعت کار می تواند ملاک عمل باشد و ما نیز اجرای همان مصوبه را در دستورکار خود قرار دادیم. بر اساس این مصوبه کارمندان ادارات می توانند از ساعت ۷ تا ۹ صبح در محل کار خود حاضر شوند و در این مصوبه در مورد صنوف اعلام شده که ساعت کاری‌شان ۹:۳۰ و مراکز آموزش عالی ۸ صبح است که در حال رایزنی با استانداری هستیم که ساعت آغاز به کار مراکز آموزش عالی جابجا شده و به ساعت ۸ و نیم برسد.»

وی افزود: «در حال رایزنی، مکاتبه و طی فرآیند کارشناسی هستیم که از آموزش عالی بخواهیم در راستای کاهش ترافیک پایتخت ۱۰ روز اول مهر ماه، فعالیت دانشگاه‌ها مجازی باشد که این پیشنهاد ما در حال مکاتبه است. هنوز تا پایان شهریور ماه مدتی باقی مانده است که امیدواریم بتوانیم این تمهیدات را اجرایی کنیم.»

امتیاز شما به این پست
ممکن است شما دوست داشته باشید
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x