۰ تا ۱۰۰ یک آرایش اکلیلی بی نقص

آرایش اکلیلی یکی از چیز‌های اغواکننده‌ای‌ است که هر زنی را وسوسه می‌کند و هر مردی را تحت تأثیر قرار می‌دهد. از زمانی که این سبک خودآرایی مجدداً به دنیای مد و فشن برگشت به خوبی جای خود را در میان سلایق گوناگون و افراد مشهور و عادی باز کرد. نتیجه‌ی این بازگشت پیروزمندانه، تمایل زنان به یادگیری کامل روش پیاده‌سازی آرایش اکلیلی بود.

با این حال کافی‌ است نگاهی به جامعه، تصاویر مهمانی‌ها و حتی اطرافیان خود بیندازیم تا متوجه شویم زنان زیادی هنوز بلد نیستند به درستی آرایش اکلیلی انجام دهند. تفاوت و تمایزی که این آرایش روی صورت شما ایجاد می‌کند، خواسته یا ناخواسته همه‌ی چشم‌ها را روی خود متمرکز می‌کند. حالا تصور کنید نتیجه‌ی آرایش اکلیلی انجام‌شده، زیبا نباشد. همه به صورت شما خیره می‌شوند و به این که زیاده‌روی کرده‌اید یا جذاب به نظر نمی‌رسید فکر می‌کنند.

اصلاً نگران نباشید؛ ما زیر و بم یک آرایش اکلیلی بی‌نقص را به شما می‌آموزیم تا حتی کوچک‌ترین اشتباه و مشکلی در آرایشتان وجود نداشته باشد و همچون الماس در میان هر جمعی بدرخشید. در ایده آل مگ، رازهایی مهم درباره‌ی آرایش اکلیلی با شما در میان می‌گذاریم که شما را همچون یک سلبریتی یا مدل حرفه‌ای جذاب می‌کند.

آرایش اکلیلی آن‌قدرها هم جدید نیست!

تا به حال فیلم‌های قدیمی دهه‌ی ۷۰ یا عکس‌های مدل‌ها و رویدادهای مربوط به مد در آن دوران را دیده‌اید؟ شاید شما ندیده باشید اما ما به خوبی آن‌ها را بررسی کرده‌ایم و بسیاری از آن‌ها دارای آرایش اکلیلی هستند! دهه‌ی هفتاد را دهه‌ی دیسکوها می‌نامند و در این زمان بود که آرایش اکلیلی یا آرایش دیسکو، همچون جوانه‌ای شاداب و تازه، دنیای مد و فشن را مبهوت خود کرد؛ اما این جوانه، پا نگرفت و در دهه‌های بعد به فراموشی سپرده شد، تا امروز. در سال‌های اخیر، هر جا را که نگاه کنید نمونه‌های آرایش اکلیلی را می‌بینید. روی عکس مجله‌های مطرح دنیا، در سینماها، در فشن شوهای لوکس، در عروسی‌ها و مهمانی‌ها و حتی در کوچه و خیابان. رده‌ی سنی خاصی برای این آرایش وجود ندارد و با تنوع و گوناگونی‌ای که در شیوه‌های آن هست، می‌توانید به راحتی نقص‌های صورت را با آن بپوشانید و زیبایی‌های خود را دوچندان کنید.

0 تا 100 یک آرایش اکلیلی بی نقص

بخوانید:

آرایش جدید صورت، مو، عروس، ناخن

چه مواد آرایشی‌ای؟ کجای صورت؟

رنگ‌های متالیک، هولوگرامی، نئونی، آرایش‌های درخشان و سایه‌های براق اکلیلی لوازمی هستند که یک آرایش معمولی را تبدیل به آرایش اکلیلی می‌کنند. راز اول چنین آرایشی این است که با کمک گرفتن از اکلیل، زیبایی‌های خود را برجسته کنید و عیب‌ها را بپوشانید. باید بدانید زیبایی صورت شما در کدام عضو آن است و روی آن تمرکز کنید. پشت پلک‌ها، برجستگی گونه‌ها و تمام یا قسمتی از لب‌ها می‌توانند محل پیاده‌سازی آرایش اکلیلی باشند.

خط قرمز اصلی آرایش اکلیلی: زیاده‌روی نکنید!

هدف ما زیبا شدن است، نه این‌که تمام قسمت‌‌های صورت پر از اکلیل شود و چیزی از چهره‌ی خودمان باقی نماند! زیاده‌روی در آرایش‌های دیگر شاید تاثیر کمتری داشته باشد، اما زیاده‌روی در استفاده از اکلیل، وحشتناک است. اکلیل و مواد آرایشی متالیک و براق، نور را شدیداً از خودشان منعکس می‌کنند و این همان شمشیر دو لبه‌ای است که باید با احتیاط استفاده شود. اگر بیش از حد مجاز، اکلیل و رنگ درخشان روی صورت خود بزنید، نور را بازتاب ‌می‌کنید که باعث می‌شود صورت شما تخت، نازیبا و بدون شکل دیده شود. به علاوه باید توجه کنید که با زیاده‌روی در آرایش اکلیلی، عکس‌‌هایی که از صورتتان بگیرید پر از نور اضافی منعکس‌شده می‌شود که اصلاً جلوه‌ی خوبی ندارد.

آرایش روزانه با لوازم آرایشی اکلیلی

منظور از روزانه این است که آرایش به گونه‌ای باشد که در تمامی مکان‌ها و زمان‌ها بتوان از آن استفاده کرد؛ در کوچه و خیابان، وقتی قرار ملاقات مهم دارید و زمانی‌ که می‌خواهید به مدرسه‌ی فرزندتان بروید. مواد اکلیلی‌ای که در این آرایش به کار می‌روند، باید بی‌رنگ باشند. در واقع فقط براقیت و درخشش آن‌ها قرار است مورد استفاده قرار بگیرد و نمی‌خواهیم با کمک آن‌ها به صورت رنگ بدهیم. رنگ‌های متالیک خنثی مانند طوسی، دودی و کرمی هم می‌توانند مورد استفاده واقع شوند. برای انجام این نوع آرایش مراحل زیر را به دقت دنبال کنید.

زیرسازی

مرطوب‌کننده و یک لایه کرم پودر مات یا بی‌رنگ را روی تمام سطح پوست بزنید.

کانتور

آرایش اکلیلی به راحتی ممکن است صورت را تخت و بی‌حالت کند. برای جلوگیری از این مسئله، از کانسیلر و کانتور استفاده کنید تا تیرگی و روشنی کافی در صورت خود ایجاد کنید. به خصوص برای حضور در نور طبیعی روز، کانتورینگ ضروری است.

آرایش چشم

چشم‌ها نقاط قوت شما هستند، برای آرایش چشم یک سایه‌ی اکلیلی یا متالیک پشت آن‌ها بزنید. خط چشم ساده و بدون دنباله بکشید و ریمل خود را بسیار کم اعمال کنید. در غیر این صورت، سایه‌ی نزدیک به رنگ پوست استفاده کنید و ریمل بزنید.

آرایش لب

توجه کنید که نباید اکلیل همزمان روی لب و چشم شما باشد. یکی را انتخاب کنید و دیگری را با آرایشی مات و ملایم از مرکز توجه خارج کنید. برای آرایش اکلیلی لب ابتدا کمی رژ مات و خشک هم‌رنگ لب بزنید و روی آن، یک برق لب درخشان اعمال کنید.

آرایش اکلیلی

آرایش گونه‌ها

کانتور، گونه‌ها را به خوبی برجسته می‌کند. با این حال اگر بخواهید می‌توانید شدت اکلیل چشم یا لب را کم کنید و کمی رژ گونه‌ی درخشان هم استفاده کنید.

آرایش اکلیلی با استفاده از اکلیل جداگانه

لوازم آرایشی اکلیلی و متالیک ندارید؟ هیچ مشکلی نیست. فقط کمی اکلیل خشک که با کمترین قیمت همه جا پیدا می‌شود، تهیه‌ کنید و باقی کار را ما به شما یاد می‌دهیم. این که اکلیل مورد استفاده‌ی شما ریز باشد یا درشت کاملاً دست خودتان است و به سبک آرایش و پوشش و لباس شما بستگی دارد. این روش بیشتر برای مهمانی‌ها خوب است و هرقدر اکلیل درشت‌تر باشد، آرایش بیشتر از حالت روزانه خارج می‌شود. مراحل زیر را یک‌به‌یک دنبال کنید:

زیرسازی

مثل همیشه گام اول، آماده‌ کردن پوست صورت برای نشستن کامل آرایش روی آن است. مرطوب‌کننده و کرم پودر روی صورت بزنید و کمی کانتور کنید تا به صورت خود برجستگی و عمق مناسب بدهید. پودرها را در این مرحله به هیچ عنوان استفاده نکنید. تمام آرایش باید خیس و روغنی باشد. اگر بخواهید می‌توانید رژ روغنی و چرب بزنید یا سایه‌‌ی خود را با کمی روغن (مثلاً روغن نارگیل یا حتی کرم مرطوب‌کننده) مخلوط و اعمال کنید.

آرایش اکلیلی

گذاشتن اکلیل

با استفاده از یک برس متوسط یا بزرگ، اکلیل را بردارید و روی بخش‌های مورد نظر بزنید. با جریان ملایم هوا، یک برس، ابر یا دست اکلیل‌های اضافی را جدا کنید. خیلی دقت کنید که اکلیل روی صورتتان پخش نشود. کار برداشتن اکلیل را به صورت ضربه‌ای انجام دهید نه با کشیدن روی پوست.

کار دیگری نکنید

این خیلی مهم است که بعد از گذاشتن اکلیل، هیچ ماده‌ی آرایشی‌ای روی صورتتان نگذارید.

تمیز کردن آرایش اکلیلی

برای تمیز کردن آرایش اکلیلی خود، باید تکه‌ای چسب نواری روی محل بگذارید تا اکلیل‌ها به آن بچسبند. آن قدر همین کار را تکرار کنید تا اکلیلی نماند و آرایش کاملاً تمیز ار صورت جدا شود. هر روش دیگری آرایش را روی پوستتان پخش می‌کند و تا مدت‌ها همه‌جای چهره‌تان اکلیلی است.

این نوشته تا چه حد مفید بود؟
[Total: 0 Average: 0]

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.