فیسبوک جهت شناخت کاربران خود از آن‌ها سؤال‌های تصادفی می‌پرسد

Facebook

فیسبوک جهت شناخت کاربران خود از آن‌ها سؤال‌های تصادفی می‌پرسد

بی شک شاید شما نیز جزء افرادی باشید که در فیسبوک پیج مربوط به خاص خود را دارید،در ابتدای امر با توجه به پیشرفت چشمگیر شبکه های مجازی از جمله تلگرام واینستا گرام ،افراد زیادی جذب آنها شدند،ولی بعد از مدت ها این حقیقت آشکار شد که فیسبوک هنوز شهرت خود را از دست نداده و همچنان پا برجاست،چرا فیسبوک برروی امنیت خود بسیار کار کرده تا آن را به بهترین نحو افزایش دهد و رضایت کاربران خود را بدست آورد.اگر بخاطر داشته باشید،اخیرا فیسبوک اقدامات بسیاری جهت ارتقاء سطح امنیت خود انجام داده است ،در ادامه قصد داریم ،جدید ترین اخبار منتشر شده در اینباره مطلع سازیم.

اخیرا درباره فیسبوک  اخبارهای بسیاری شنیده اید،جدیدترین ویژگی فیسبوک برای اینکه شما را بهتر بشناسد، سؤال‌های شخصی می‌پرسد که شاید به نظر جالب یا احمقانه بیایند.فیسبوک قصد دارد کاربران خود را مجبور کند در بین فعالیت‌های روزمره‌ی خود در این شبکه اجتماعی، بیش‌تر درمورد خودشان صحبت کنند. جدیدترین ویژگی آن برای وب و موبایل به نام «آیا می‌دانستید»، از شما سؤال‌های تصادفی می‌پرسد تا اطلاعاتی به دست آورد که ممکن است خودتان هرگز به کسی نگویید.

 

Facebook

در ادامه شایان ذکر است که؛این بخش جدید را وقتی وارد صفحه‌ی پروفایل خود می‌شوید می‌بینید که منتظر است به سؤال‌های جالب و شاید احمقانه پاسخ بدهید؛ مانند ابرقهرمان مورد علاقه‌ات کیست؟ رنگ مورد علاقه‌ات چیست؟ ترجیح می‌دهید کدام روز هفته باشید؟ شغل رؤیایی شما چیست؟ همان‌طور که نشریه‌ی تِک‌چرچ عنوان می‌کند، ویژگی مشابهی قبلا در نرم‌افزار محبوب نوجوانان، یعنی تی‌بی‌اچ، استفاده شده است.

در انتهای خبر باید اذعان کرد،تی‌بی‌اچ که فیسبوک آن را در ماه اکتبر خریداری کرد، با پرسیدن سؤال‌هایی مثل «چه کسی مسری‌ترین خنده را دارد؟» کاربران را تشویق می‌کند درمورد دیگران حرف‌های مثبت بزنند. متأسفانه از زمان خرید، محبوبیت آن دچار افت شد.بر خلاف تی‌بی‌اچ، این ویژگی یک نرم‌افزار مستقل نیست؛ بلکه قسمتی از خود فیسبوک است. می‌توانید بین سؤال‌ها بگردید تا موردی که خود شما مایل به پاسخگویی به آن هستید پیدا کنید و وقتی به آن پاسخ دادید، می‌توانید آن را به‌عنوان آپدیت وضعیت پست کنید تا دوستانتان ببینند؛ یا می‌توانید حریم شخصی را روی گزینه‌ی «فقط من» تنظیم کنید و پاسخ‌های خود را مخفی نگه دارید.

 

منبع

مطالب مرتبط

نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *