کاهش نظارت مایکروسافت بر مرورگر اج (edge)

کاهش نظارت مایکروسافت بر مرورگر اج (edge)

براساس سند قرارداد خدمات مایکروسافت ، امکان مشاهده ی و دسترسی به اطلاعات کاربران از شروط استفاده از محصولات نرم افزاری این کمپانی است. یکی از محصولاتی که مایکروسافت و به طور صریح از آن استفاده ی نظارتی می کند، مایکروسافت اج است که می کوشد کنترل کاملی بر مرورگر اج داشته باشد، اما ظاهراً این وضعیت در حال تغییر است.

اج، نام مرورگر پیش‌فرض مایکروسافت برای سیستم‌عامل ویندوز ۱۰ است. مایکروسافت اج در حال حاضر کمتر از ۵ درصد از سهم بازار مرورگرها را در اختیار دارد و بدین ترتیب پراستفاده‌ترین‎ها نیست. سهم کم بازار مرورگرها باعث شده است ردموندی‌های با چالش‌هایی مواجه شوند؛ از جمله این چالش‌ها، داشتن توسعه دهندگانی است که مرورگر اج را به‌عنوان یک پلتفرم برای توسعه‌ی پلاگین‌‌ها در نظر نمی‌گیرند. به همین خاطر انتظار می‌رفت مایکروسافت با ارائه‌ی قابلیت‌هایی، باعث جذب کاربران مرورگر اج و افزایش سهم این مرورگر شوند.

کاهش نظارت مایکروسافت بر مرورگر اج (edge)

نکات منفی مایکروسافت اج

یکی از اقدامات مایکروسافت که باعث بی‌میلی بسیاری از کاربران به استفاده از اج شده، این است که این شرکت به کاربران اجازه نمی‌دهد از طریق منوی زمینه‌ی مرورگر، به‌طور مستقیم در گوگل جستجو کنند. به علاوه در ویندوز ۱۰ اس امکان تعیین گوگل به‌عنوان موتور جستجوی پیش‌فرض در نوار مرورگر وجود ندارد. امّا به نظر می رسد جدیدترین نسخه‌ی اینسایدر ویندوز ۱۰، این وضعیت در حال تغییر است. برخی از کاربران گزارش داده‌اند که با راست کلیک در اج و پس از ظاهر شدن منوی زمینه‌ی این مرورگر، می‌توان در گوگل و کورتانا جستجو کرد. البته این تغییر هنوز برای همه‌ی کاربران در دسترس قرار نگرفته است و به همین جهت می‌توان گفت مایکروسافت احتمالاً در حال آزمون و خطا برای اعمال این تغییرات است. امیدواریم مایکروسافت پیام واضح کاربران سیستم‌عامل دسکتاپ خود را به‌خوبی دریافت کند. قطعاً همه‌ی کسانی که از ویندوز ۱۰ استفاده می‌کنند، ترجیح می‌دهند انتخاب به عهده‌ی خود آن‌ها باشد؛ به‌خصوص هنگامی که کاربران از یک مرورگر دیگر به مرورگر اج این کمپانی مهاجرت می‌کنند.

منبع :

www.zoomit.ir

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.