همکاری تازه مایکروسافت و آمازون در مقابل گوگل در زمینه هوش مصنوعی

همکاری تازه مایکروسافت و آمازون در مقابل گوگل در زمینه هوش مصنوعی

گسترش روز افزون هوش مصنوعی امری است غیر قابل انکار بطوریکه آنچه که دانشمندان پیش بینی کرده اند،در آینده ای نه چندان دور تمام امور به دست هوش مصنوعی انجام خواهد گردید.همانطور که می دانید، هوش مصنوعی به سیستم‌هایی گفته می‌شود که می‌توانند واکنش‌هایی مشابه رفتارهای هوشمند انسانی از جمله درک شرایط پیچیده، شبیه‌سازی فرایندهای تفکری و شیوه‌های استدلالی انسانی و پاسخ موفق به آنها، یادگیری و توانایی کسب دانش و استدلال برای حل مسایل را داشته باشند.

شایان ذکر است که؛کمپانی های مایکروسافت و آمازون در کنار گوگل مطرح ترین شرکت های ارائه دهنده خدمات مبتنی بر فضای ابری هستند و سال هاست که رقابت تنگاتنگی با هم دارند،براساس آخرین اخبار حاکی از آن است که؛ماکروسافت قصد دارد یک دوستی طولانی را با رقیب دیرینه خود، آمازون، پی ریزی کند، تا در کنار یکدیگر بتوانند گوگل، قدرتمندترین شرکت در زمینه خدمات هوش مصنوعی در فضای ابری را از میدان رقابت خارج سازد.

برهمین اساس،همانطور که در بالا ذکر شد ،اخیرا مایکروسافت و آمازون با همکاری یکدیگر نرم افزار «Gluon» را جهت ساخت هرچه راحت تر سیستم های مبتنی بر هوش مصنوعی و یادگیری ماشین برای توسعه دهندگان ارائه داده اند. لازم به ذکر است که ابزار جدید «گلوآن»، رایگان و متن باز است که این موضوع در آینده به توسعه هر چه بهتر این نرم افزار کمک بسیاری خواهد نمود.

 

هوش مصنوعی

«جف بزوس»، مدیر عامل آمازون در کنار «ساتیا نادلا»، مدیر عامل مایکروسافت، قصد پی ریزی یک همکاری طولانی مدت را دارند.به گفته کارشناسان تحول بزرگ بعدی در زمینه محاسبات ابری، هوش مصنوعی و یادگیری ماشین است. به همین علت انتظار می رود نرم افزار جدید، موجب پیشرفت بیش از پیش کسب و کار این دو کمپانی در زمینه خدمات مبتنی بر فضای ابری شود. در نهایت مایکروسافت و آمازون امیدوارند به واسطه Gluon بتوانند بر سلطه چندین ساله گوگل در زمینه هوش مصنوعی مبتنی بر فضای ابری پایان دهند.

 

هوش مصنوعی

در انتهای خبر،نباید این نکته را فراموش کردکه؛ که گوگل از قبل ابزار «TensorFlow» را برای تولید اپ های مبتنی بر یادگیری ماشین در اختیار توسعه دهندگان قرار داده. این ابزار نیز رایگان و منبع باز است. گفتنی است که TensorFlow تنها در مدت کوتاهی پس از عرضه، توانست خود را در لیست ۵ ابزار برتر بین توسعه دهدگان در سایت میزبانی پروژه های منبع باز GitHub جای دهد. لذا به نظر می رسد گلوآن راه سختی را در رقابت با این رقیب پر طرفدار خود داشته باشد.

 

منبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.