توییتر محدودیت تعداد حروف را به ۲۸۰ کاراکتر رسانید

توییتر محدودیت تعداد حروف را به ۲۸۰ کاراکتر رسانید

پرواضح است که میدانید،توییتر یک شبکهٔ اجتماعی و سرویس ارائه دهندهٔ میکروبلاگ است که به کاربران اجازه می‌دهد تا ۱۴۰ حرف، پیام متنی را که توییت Tweet نامیده می‌شود، ارسال کنند.در توییتر افزون برفرستادن نوشتار می‌توان فیلم، عکس، و صدا نیز فرستاد. به تازگی براساس آخرین گزارشات رسیده،باخبر شدیم که توییتر تصمیم گرفته است محدودیت تعداد حروف را به ۲۸۰ کاراکتر برساند.

با این تغییر، امکان بیان ایده‌های بیشتری در قالب یک توییت وجود خواهد داشت.این تعداد به معنی دوبرابر شدن حداکثر طول توییت‌ها در این شبکه‌ی اجتماعی است.شایان ذکر است که؛اکنون توییتر امیدوار است با دوبرابر کردن این تعداد، مشکلی که آن را «جملات متاثر از محدودیت» می‌نامد کاهش یابد. این افزایش تعداد کاراکترها برای تمام زبان‌ها به‌جز زبان‌های ژاپنی، چینی و کره‌ای اعمال می‌شود.

براساس نقل از بلاگ توییتر:تحقیقات ما نشان داده که محدودیت تعداد کاراکترها یک عامل اصلی ناراحتی کاربرانی است که توییت‌هایی به زبان انگلیسی ارسال می‌کنند. وقتی افراد مجبور نباشند ایده‌های خود را در ۱۴۰ کاراکتر جای دهند و محدودیت کمتری داشته باشند، شاهد خواهیم بود که افراد بیشتری به توییت کردن خواهند پرداخت؛ این فوق‌العاده است.

دلیل منطقی عدم بهره‌مندی زبان‌های جدید از این بهبود در توییتر، این است که در این زبان‌ها به‌طور طبیعی می‌توان افکار بیشتری را در قالب تعداد کمتری از حروف بیان کرد. به گفته‌ی توییتر، میانگین طول توییت‌ها در زبان ژاپنی ۱۵ کاراکتر است و تنها ۰.۴ درصد توییت‌های ژاپنی به مرز ۱۴۰ کاراکتر می‌رسند. با این وجود، این شرکت اعلام کرد در صورت رسیدن به یافته‌های جدید، ممکن است در تصمیم خود در مورد این زبان‌های آسیایی نیز تجدید نظر کند.

 

توییتر


توییتر سال‌ها است که در اندیشه‌ی بیشتر کردن تعداد کاراکترها بوده است.این شرکت همچنین توسعه‌ی یک تایم‌لاین ترتیبی را در نظر داشت که متفاوت از تایم‌لاین زمانی بود و بهترین توییت‌ها را قبل از باقی توییت‌ها به کاربران نشان می‌داد.تغییر محدودیت کاراکترها به ۲۸۰ کلمه یک تغییر قابل توجه است؛ هرچند در مقایسه با تغییراتی که پیش از این توییتر در اندیشه‌ی انجام آن‌ها بوده چندان تغییر بزرگی نیست مثل سرویس میکروبلاگینگ Mastodon، با امکان ارسال پیام‌های ۵۰۰ کاراکتری.

با این وجود، توییت‌های طولانی‌تر می‌توانند موجب تغییر ماهیت این شبکه‌ی اجتماعی شوند؛ چرا که باعث می‌شوند افراد بیشتری و به اشکال متفاوتی از آن‌ها استفاده کنند. آیا آن پیام‌های چندگانه، موسوم به tweetstorm در قالب توییت‌های کمتری بیان خواهند شد؟ باید به این مهم اشاره کرد که؛ اغلب اپلیکیشن‌های توییتر، به‌ لطف API که سال گذشته توسط این شرکت معرفی شد، هم‌اکنون نیز می‌توانند توییت‌های طولانی‌تر را نمایش دهند. اگر می‌خواهید بدانید امکان ارسال توییت‌های بلندتر برای شما نیز فراهم شده، کافی‌ است شمارنده‌ی کاراکترها را چک کنید تا ببینید شمارش از ۲۸۰ شروع می‌شود یا خیر.

این یک تغییر کوچک، اما حرکتی بزرگ برای ما است. محدودیت ۱۴۰ کاراکتری را خودمان انتخاب کرده‌ بودیم که بر اساس محدودیت کاراکترهای پیامک تلفن همراه بود. افتخار می‌کنم که تیم ما در مسیر حل مشکلات افرادی که سعی در توییت کردن دارند، متفکرانه عمل می‌کند و درعین‌حال، کوتاه بودن، سرعت و ماهیت [توییتر] را حفظ می‌کند.

 

منبع

این نوشته تا چه حد مفید بود؟
[Total: 0 Average: 0]

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.