برطرف کردن حفره های امنیتی توسط پایگاه داده جدید اوراکل

برطرف کردن حفره های امنیتی توسط پایگاه داده جدید اوراکل

همانطور که میدانید امروزه شرکت های نرم افزاری زیادی در زمینه برنامه نویسی جدید فعالیت میکنند که یکی از آنها شرکت اواکل می باشد.شرکت اوراکل (Oracle Corporation) یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های نرم‌افزاری در آمریکا و جهان است. محصول اصلی آن نرم‌افزارپایگاه داده‌های اوراکل است. اوراکل یک شرکت چندملیتی فعال در حوزه فناوری‌های رایانه‌ای است که با توسعه و فروش سیستم‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزارهای شرکتی و سازمانی شهرت زیادی به هم زده است.

براساس آخرین گزارشات رسیده با خبر شدیم که؛به تازگی درجریان کنفرانس OpenWorld در سان فرانسیسکو، لری الیسون مدیر عامل اوراکل به روی صحنه آمد و مجموعه جدیدی از ابزارهای امنیت سایبری را معرفی نمود.متن کلی خبر اشاره به این دارد که؛پایگاه داده جدید اوراکل، حفره های امنیتی را به صورت خودکار رفع می کند.البته این شرکت به همین جا بسنده نمیکند و قصدا دارد، طی روزهای آتی از محصول امنیتی دیگری هم رونمایی می کند.

گفتنیست که؛وی در نخستین نطق اصلی کنفرانس سالانه اوراکل، از پایگاه داده مستقل و خودکاری خبر داد که می تواند هوشمندانه و بدون نیاز به آفلاین شدن، حفره های امنیتی را بپوشاند. این پایگاه داده خودکار که «اوراکل ۱۸c» نام دارد، می تواند به صورت لحظه ای و در حین کارکرد، نقص های امنیتی را برطرف نماید، در حالی که سیستم های کنونی برای چنین کاری باید از مدار خارج شده و به فاز تعمیر و نگهداری بروند.

 

اوراکل

باید به این مهم اشاره داشت که؛در ذات این پایگاه داده جدید، فناوری یادگیری ماشین قرار دارد که به صورت پیوسته و دائمی خودش را با مداخلات انسانی تطبیق می دهد. به گفته الیسون، رویکرد جدید آنها زمان دسترسی به دیتابیس را به ۹۹٫۹۵ درصد می رساند، که به معنای حداکثر ۳۰ دقیقه خرابی در طول سال است.

الیسون همچنین به مقایسه Oracle 18c با سرویس مشابه آمازون یعنی Redshift پرداخت و گفت پایگاه داده آمازون نمی تواند به صورت خودکار و بر اساس حجم کاری، تعداد پردازنده ها را افزایش داده و پس از پایان کار آنها را آزاد نماید، در حالی که دیتابیس جدید آنها توانایی چنین کاری را دارد.

در انتهای خبر ،اگر بخواهیم به مزایای این سرویس اشاره نماییم،باید عنوان کنیم که؛قیمت کمتر هم یکی دیگر از مزایای سرویس اوراکل ۱۸c است. به گفته مدیر عامل این شرکت از آنجا که پردازش داده در این سیستم سریع تر صورت می گیرد، هزینه تمام شده آن برای مشتری تقریباً نصف قیمت سرویس های آمازون خواهد بود.

 

منبع

نظرات بسته شده است.