چگونه امنیت فردی خود را در طول سفر حفظ کنیم؟

چگونه امنیت فردی خود را در طول سفر حفظ کنیم؟!

چگونه امنیت فردی خود را در طول سفر حفظ کنیم؟!

از مهم ترین مسائل در سفر به همه جای دنیا می‌توان به امنیت اشاره کرد. آیا تا به حال به این فکر کرده اید که در صورت بروز موقعیت های خطرناک چه کار هایی را باید انجام دهید؟ اگر قصد سفر به شهر یا کشوری را دارید حتما قبل از اینکه به آن شهر بروید، در مورد آن تحقیق کنید. شما باید از قبل با اوضاع سیاسی، سنت ها و تجهیزات پزشکی مقصد خود کمی آشنا باشید. آشنایی با این اطلاعات موجب می‌شود شما با خطرات احتمالی مقصد خود آشنا شوید، تا سلامت و امنیت خود را در سفر حفظ کنید. با ما همراه باشید تا به سوال چگونه امنیت فردی خود را در طول سفر حفظ کنیم؟ پاسخ دهیم.

چگونه امنیت فردی خود را در طول سفر حفظ کنیم؟!

چند توصیه مهم برای کنترل خطر های احتمالی

گردشگران باید برای سفر به خارج از کشور توصیه های زیر را رعایت کنند:
تا آنجایی که امکان دارد از امکانات دارویی و مخصوصا پزشکی مقصد خود تحقیق کنید و آشنا شوید.
بیمه شما در خارج از کشور مواردی از جمله تصادف، درمان های پزشکی و بازگشت به وطن را شامل خواهد شد. اگر داروی مخصوصی را در سفر همراه خود دارید قبل از شروع سفر شرایط ورود دارو و موارد دیگر را بررسی کنید.
یک نکته مهم این است که حتما از پاسپورت، بلیط و… یک فتوکپی همراه خود داشته باشید.
حتما یکی از افراد نزدیک خود که به آن اعتماد زیادی دارید را از سفر خود مطلع کنید. همچنین یک راه ارتباطی و جزئیات بیمه خودتان را به او اطلاع دهید.
همچنین از اطلاعات اقوام درجه یک خود در طول سفر، همراه خود داشته باشید.

عوارض استفاده از لنزهای طبی

امنیت فردی در سفر

مجرمانی که در سفر ممکن است به شما حمله کنند از قبل می‌دانند که شما با فرهنگ آن محل آشنایی ندارید و با کمی تردید از آن ها کمک می‌طلبید، به همین دلیل به راحتی شما را گول میزنند. اگر شما با خطرات احتمالی مانند دزدی، توهین و کتک آشنا باشید خطر این موارد به راحتی کاهش پیدا می‌کند. باید بدانید که در کشور هایی که حقوق آن ها متوسط و یا کم است احتمال خطر بیشتر می‌شود. چند راه مهم برای کاهش خطر این است که به تهایی به سفر نروید، در هنگام رانندگی و یا سفر از مواد مخدر استفاده نکنید و از رانندگی در شب به شدت پرهیز کنید. اگر در سفر احساس کردید که خطر شما را تهدید می‌کند، به احساستان ایمان داشته باشید و تا جایی که امکان دارد مکان خود را ترک نمایید. همچنین اگر دچار درگیری شدید از درگیری های لفظی به شدت پرهیز کنید، زیرا ممکن است باعث به خطر افتادن امنیت و سلامت شما شود.

امنیت فردی در سفر

اگر در سفر شخصی خطرناک برای شما مزاحمت ایجاد کرد، وسایل با ارزش خود را تسلیم او کنید؛ زیرا ممکن است مقاومت شما موجب درگیری  و در نهایت خطر جان شما شود. همیشه در طول سفر هشیار باشید، چه در شب چه در روز زیرا هشیار بودن باعث کاهش خطر می‌شود. اگر در مسیر خود دزدی، تصادف و یا حمله را مشاهده کردید، فورا به پلیس اطلاع دهید. از پوشیدن لباس هایی که توجه دیگران به شما جلب می‌کند جدا خودداری کنید؛ همچنین توجه داشته باشید که پاها یا بازوهایتان در دید افراد قرار نگیرد. برای مثال پوشیدن لباس های تنگ و بدن نما در خارج اروپا و آمریکا شمالی به هیچ وجه مناسب نمی‌باشد. اگر مکانی را برای اقامت انتخاب کرده اید آن را به خوبی مورد بررسی قرار دهید؛ بهتر است که به جای طبقه های پایین، طبقات بالایی را برگزینید و همچنین حتما در ها و پنجره ها را بررسی کنید.

حملات و یا تجاوز جنسی

در چندین سال اخیر آمار تجاوز جنسی بسیار افزایش پیدا کرده است و بیشترین آمار مربوط به کشور اسپانیا می‌باشد. البته بیشتر مسافران که به کشور های خارجی سفر می‌کنند، با رعایت نکردن محدودیت هایی که در کشور های دیگر وجود دارد و همچنین استغاده بیش از حد از مشروبات الکلی امنیت خود را بیشتر به خطر می‌اندازند. همه ما باید با خطراتی که ممکن است برای ما رخ دهد آشنا باشیم و رفتار های خود را در طول سفر کنترل کنیم. در ادامه به چند نکته مهم که باعث کاهش خطر در سفر می‌شود را به شما معرفی می‌کنیم:

 • هشیار باشید؛ یعنی در همه حال به اطراف خود مسلط باشید، و آگاه باشید که در چه مکانی هستید و ممکن است چه افرادی در اطراف شما باشند.
 • اگر همراه تور یا خانواده سفر می‌کنید همواره همراه هم باشید، و از یکدیگر جدا نشوید.
 • مهم تر از همه اینکه از تاکسی هایی استفاده کنید که قابل اعتماد هستند و از ماشین هایی که در سطح شهر وجود دارد به هیچ عنوان استفاده نکنید.
 • اگر به رستوران رفتید به هیچ عنوان غذای خود را رها نکنید؛ چون ممکن است افرادی که در اطراف شما قرار دارند غذای شما را مسموم کنند. اگر فرد غریبه ای به شما خوراکی تعارف کرد به هیچ وجه دریافت نکنید؛ زیرا ممکن است سلامتی و امنیت شما را به خطر بیندازد. اگر در طول سفر احساس مسمومیت به شما دست داد فورا به پزشک مورد اطمینان مراجعه نمایید.

چگونه امنیت فردی خود را در طول سفر حفظ کنیم؟!

 • تا جایی که امکان دارد به تنهایی سفر نکنید، اما اگر تنهایی به سفر رفتید از مکان ها یا موقعیت هایی که ممکن است افراد غیر قابل اطمینان و غریبه در آن حضور داشته باشند، به شدت خودداری نمایید. همچنین حتما یک فرد قابل اعتماد را از سفر خود مطلع کنید و در طول سفر با او در تماس باشید. اگر در طول سفر احساس نا امنی به شما دست داد، به احساس خود اطمینان داشته باشید.

اگر در سفرتان به خارج از کشور مورد تجاوز قرار گرفتید

این خطر ممکن است برای هر فرد در هر سن و سالی که به خارج از کشور سفر می‌کند اتفاق بیفتد. آشنا نبودن شما با فرهنگ، مکان ها و یا زبان کشور مورد نظر از مواردی است که شما در دام این خطر خواهد انداخت. همچنین توجه داشته باشید که تجاوز های جنسی در خارج از کشور بسیار آمار بیشتری دارد. چند توصیه که باعث کاهش خطر تجاوز جنسی به شما می‌شود:

راه های درمان شپش سر

 • بهتر است برای اقامت خود به یک مکان امن مراجعه کنید، یا اگر آشنا در خارج از کشور دارید به مکان زندگی آن فرد بروید.
 • اگر چنین مشکلی برای شما به وجود آمد حتما به یک فرد قابل اطمینان اطلاع دهید. در این نوع خطرات فرد دچار مشکلات روحی و جسمی می‌شود؛ به همین دلیل شما نیاز به کنترل احساسات خود و قوی بودن دارید.
 • در صورت نیاز به پزشک، جزئیات پزشکی خود را به همراه داشته باشید.
 • یکی از کار های مهم پس از وقوع خطر، خبر دادن به پلیس است.
 • اگر به پلیس خبر دادید، حتما فردی آشنا را همراه خود ببرید.
 • قانون برخی کشور ها این است که باید قبل از بازگشت از آن کشور، جرایم را به پلیس اطلاع دهید؛ در صورتی که شما از آن کشور خارج شوید و این حمله را گزارش دهید، پرونده پیگیری نمی‌شود.
این نوشته تا چه حد مفید بود؟
[Total: 1 Average: 5]

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.