اگزما (درماتیت آتوپیک) در نوزادان

اگزما (درماتیت آتوپیک) چیست؟

اگزما یا درماتیت آتوپیک نوعی بیماری پوستی است که دارای التهاب پوست، خارش شدید، قرمزی، پوسته ریزی است. اگزما که انواع مختلفی دارد و باید توسط پزشک تشخیص داده شود. این بیماری در اکثر مواقع با تجویز دارو و مراقبت درمان می شود اما در نوع حاد آن به سادگی قابل در مان نیست و می تواند سالها به همراه فرد بماند. البته ناگفته نماند که این بیماری به هیچ وجه واگیر دار نیست واکثرا ژنتیکی و ارثی است و باید مرتب چک شود بخوص درنوزادان …

حتما میدانید که درهر بیماری حد و مرزهایی برای بیمار توسط پزشک مشخص می شود تا راحت تر بیماری را پشت سر گذاشته یا حداقل بیماری تشدید نشود. در این نوع بیماری هم به همین شکل است.

اگزما در نوزادان

اگزمای درماتیک اغلب در نوزادان به چشم می خورد که می تواند ریشه در بیماری های ژنتیکی و خانوادگی نیز داشته باشد. این نوع اگزما در کودکان و نوزادان ایجاد التهاب و قرمزی و خارش می کند و خارش آن که بیشتر در طول شب و در خواب رخ می دهد می تواند ایجاد زخم و عفونت کند پس بهتر است این بیماری را جدی گرفته و در همان دوران نوزادی اقدام به درمان آن شود.
اگزمای نوزادان معمولا در همان روزهای نخست تولد و در اکثر موارد در صورت و در گونه نوزاد به صورت همان علائم قرمزی و التهاب به چشم می خورد.

با توجه به نکات زیراین بیماری پوستی را به راحتی کنترل کنید:

۱ـ اگر دچار اگزما هستید باید بدانید که هرگز نباید پوستتان خشک شود و باید مرتب محل التهاب یافته را با پماد تجویز شده یا کرم نرم کننده مرطوب نگه دارید، زیرا خشکی پوست، خود باعث خارش می شود واینگونه اگزما التهاب بیشتری پیدا میکند .

۲ـ در شستشوی محل اگزما تا جایی که امکان دارد از صابون ومواد شوینده ی شیمیایی استفاده نشود.

۳ـ فردی که دچار این حساسیت پوستی است نباید در دمای بیش از حد سرد یا بیش از حد گرم بماند .

۴ـ تا حد امکان از شیر گاو، مواد سویا، تخم مرغ، مغزها (آجیل)، چاشنی ها (رب،ادویه جات)، ماهی کمتر استفاده شود.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code