مورد هدف قراردادن کیف پول‌های مجازی توسط تروجان‌های بانکی

تروجان بانکی

مورد هدف قراردادن کیف پول‌های مجازی توسط تروجان‌های بانکی

در ابتدای خبر ابتدا بد نیست شما را با مفهوم کلی “تروجان “آشنا سازیم،اسب تروجان یا تروجان یک برنامه نفوذی است که از نوع بدافزار است که به سیستم عامل، دسترسی سطح بالا پیدا کرده است در حالیکه به نظر می‌آید یک کار مناسب را در حال انجام است. یک داده ناخواسته روی سیستم نصب می‌کند که اغلب دارای یک در پشتی برای دسترسی غیرمجاز به کامپیوتر مقصد است.

تروجان‌ها تلاش برای تزریق به فایلها مانند ویروسهای کامپیوتری را ندارند تروجانها ممکن است اطلاعات به سرقت ببرند و یا به کامپیوتر میزبان صدمه بزنند.اما انچه که بنظر می رسدتروجان جدید به نام “تروجان بانکی” به تازگی وارد میدان شده واز آنجایی که از نامش پیداست حساب های شما را مورد هدف قرار خواهد داد.شاید شما اغلب تروجان را به عنوان فایلهای ویروسی بشناسید اما بد نیست که طرز فکر خود را در اینباره  تغییر دهید.

درادامه شایان ذکر است که،محققان حوزه امنیت به تازگی تروجان بانکی جدیدی را کشف کردند که به‌جای حساب‌های بانکی سنتی، کیف پول‌های ارز مجازی را هدف قرار داده است. یک وب‌گاه تبادل ارز مجازی با نام Coinbase توسط نسخه‌ی جدید بدافزار Trickbot هدف حمله قرار گرفته است. این وب‌گاه به هدفی برای پرونده‌های پیکربندی این بدافزار تبدیل شده است.

 

تروجان بانکی

مهاجمان سایبری پس از ایجا این تروجان بانکی، فهرستی از بانک‌های محلی را به این بدافزار برای سرقت گواهی‌نامه‌های آن‌ها اضافه کرده بودند. محققان امنیتی اخیرا نیز متوجه شدند که تروجان Trickbot کیف پول‌های پی‌پال را نیز هدف قرار داده است. تمایل مهاجمان سایبری به سمت کیف پول‌های مجازی به این دلیل است که ارزهایی مانند بیت‌کوین از محبوبیت زیادی برخوردار شده‌اند و برای پرداخت‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند.

باید به این مهم نیز اشاره نمود که،هرچند بدافزارهایی که کیف پول مجازی را هدف قرار می‌دهند خیلی معمول ورایج نیستند اما خیلی هم دور از انتظار نیستند. در ماه ژوئن سال ۲۰۱۱ میلادی، محققان امنیتی بدافزاری را شناسایی کردند که پرونده‌های WALLET.DAT بیت‌کوین را جستجو می‌کرد.

 

منبع

مطالب مرتبط

نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *