سئو و بهینه سازی سایت

راه کارهای سئو و بهینه سازی سایت

Seo مخفف عبارت Search Engine Optimization به معنای بهینه سازی موتورهای جستجو می باشد. به عبارتی یک سایت به روش های اخلاقی می بایست نزد موتور جستجوگر کسب ارزش کند. به روش هایی که با استفاده از آن ها شما می توانید با استفاده از آن ها رتبه ای برای سایت خود ثبت کنید، سئو و بهینه سازی سایت گفته می شود.

کسب ارزش و عملکرد سایت ها می بایست بر اساس یک سری استانداردها سنجیده شود، به این استانداردها، استانداردهای سئو گفته می شود. گوگل روزانه بیش از ۲ بار این استانداردها را به روز رسانی می کند.

سئو و بهینه سازی سایت

برخی از روش های سئو و بهینه سازی سایت عبارتند از:

  • تولید محتوا

تولید محتوا می بایست با فاکتورهای سئو هم خوانی داشته باشد تا بتواند برای یک سایت کسب ارزش کند. به عنوان مثال طبق استاندارد سئو نوامبر سال ۲۰۱۷، تعداد کلمات کلیدی کل متن می بایست تقریبا با ۳ درصد کل متن برابری کند. اگر سایتی این فاکتور را رعایت می کرد، به نسب دیگر سایت هایی که از این قضیه چشم پوشی می کردند امتیار مثبت بیشتری می گرفت و برای مروگر ارزش بیشتری خواهد داشت.

از دیگر نکاتی که می بایست برای تولید محتوا بر اساس استانداردهای سئو رعایت کرد، اجتناب از قرار دادن متن کپی در سایت خود می باشد. به این نکته توجه داشته باشید، هنگامی که سایتی یک محتوای یونیک را آپلود می کند، این محتوا در پایگاه داده گوگل ثبت می شود و اگر شما از این محتوا کپی برداری کنید، حتی به شرط تغییر افعال و جا به جا کردن جمله ها هم باز گوگل متوجه این تغییر خواهد شد و به شما یک امتیاز منفی خواهد داد.

  • لینک گیری

لینک های داخلی و خارجی از فاکتورهای مهمی است که در رتبه بندی های سئو تاثیر بسزایی دارد. تحقیقات نشان از آن دارند که حتی رنگ اینگونه لینک ها تاثیر در روند امتیازدهی دارد. باید دقت داشت که تعداد لینک های داخلی و خارجی می بایست در محدوده یک بازه باشد تا برای شما کسب رتبه مثبت کند چرا که اگر از تعداد خاصی بیشتر شود، گوگل متوجه می شود که شما به دنبال امتیازگیری می باشید و به شما رتبه منفی خواهد داد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.