طبق بیانات وزیر ارتباطات فروش اینترنت حجمی از مرداد متوقف خواهد شد

طبق بیانات وزیر ارتباطات فروش اینترنت حجمی از مرداد متوقف خواهد شد

بی شک شما روزانه با اینترنت سرکار دارید،این نیاز روزانه افراد به اینترنت یا بخاطر تحصیل و یا مرتبط با شغل وحیطه کاری می باشد که افراد زمانی را صرف آن میکنند،اگر شما نیز جزء افرادی هستید که از اینترنت حجمی بهره میبرید،به شما پیشنهاد میکنیم با “پویا سیستم” وخبر امروز همراه شوید.طبق آخرین اخبار رسیده که حاکی از آنند،چندی پیش وزیر ارتباطات در جریان رویداد گیم تهران (TGC) خبر از حذف حجم فروشی و ارائه ترافیک نامحدود به کاربران داده بود، دیروز در گفتگو با خبرنگاران توضیحات بیشتری را در این رابطه ارائه کرد.دستورالعمل توقف فروش حجمی اینترنت از مرداد ماه به کمیسیون تنظیم مقررات ابلاغ می شود.اما براستی علت این کار چیست؟آیا اینکار برای مشترکان سودمند خواهد بود یا به ضرر آنها تمام خواهد شد؟؟

در ادامه،محمود واعظی اظهار داشت تصمیم برای توقف فروش اینترنت به صورت حجمی، برای اینترنت ثابت ADSL و TD-LTE در نظر گرفته شده است تا کاربران بتوانند با پرداخت مبلغ ثابت به صورت قرارداد ماهانه یا سالانه، به هر میزان که بخواهند از اینترنت استفاده کنند. این رویکرد در حال حاضر توسط اپراتورهای موبایل اجرایی شده و به عنوان مثال می توان با پرداخت حق اشتراک ماهیانه، محتوای ویدیویی را به هر مقدار از سایت های خاص تماشا کرد.

 

طبق بیانات وزیر ارتباطات فروش اینترنت حجمی از مرداد متوقف خواهد شد

شایان ذکر است که،وزیر ارتباطات می گوید با توجه به جدی شدن بحث استفاده از سایت های ویدیویی و تولید محتوای چند رسانه ای در کشور، اینترنت حجمی دیگر کاربردی نیست. به همین دلیل وزارت در پی تغییر سیاست فروش اینترنت است و کمیته ویژه ای برای تدوین دستورالعمل توقف فروش حجمی اینترنت ثابت در سازمان تنظیم مقررات تشکیل شده.واعظی تصریح کرد این تصمیم در راستای افزایش استفاده نامحدود حجم اینترنت از شبکه ملی اطلاعات صورت گرفته و دستورالعمل فوق، مرداد ماه به کمیسیون تنظیم مقررات ارائه می شود تا مردم بتوانند از سایت های داخلی با سرعت و کیفیت مناسب استفاده نمایند.

باید به این مهم اشاره کرد که،با توجه به اظهارات فوق، این سؤال به وجود می آید که آیا سیاست فروش اینترنت نامحدود صرفاً محدود به وب سایت های داخلی بر بستر شبکه ملی اطلاعات است، یا اینکه دسترسی به سایت های خارجی را نیز در بر خواهد گرفت. احتمالاً طی روزهای آتی اطلاعات بیشتری از این طرح منتشر خواهد شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.