چگونه یک کیسه خواب مناسب را برای خرید انتخاب کنیم؟

چگونه یک کیسه خواب مناسب را برای خرید انتخاب کنیم؟

چگونه یک کیسه خواب مناسب را برای خرید انتخاب کنیم؟

یکی از وسایل مهم در سفر که به راحتی خواب ما کمک می‌کند کیسه خواب است. کیسه خواب ها از لحاظ میزان تحمل دما، شکل کیسه خواب و مواد به کار رفته در داخل کیسه خواب باهم متفاوت هستند. انتخاب یک کیسه خواب مناسب باعث می‌شود که شما حتی در آب و هوای نا مطلوب خوابی راحت داشته باشید. هوا در طبیعت حتی در اوج تابستان در شب آب و هوایی سرد دارد، که کیسه خواب وسیله ای مهم برای استراحت در شب است. بعضی به دلیل انتخاب نادرست در خرید کیسه خواب، از فضا زیادی که کیسه خواب اشغال می‌کند رنج می‌برند و حتی کیسه خواب را خریداری نمی‌کنند؛ ولی اگر کیسه خواب را با شرایط مناسب خریداری کنید از خوابیدن در آن حتما لذت می‌برید.

به این نکته توجه داشته باشید که کیسه خواب مناسب برای کمپ زدن با کیسه خواب مناسب کوله گردی بسیار متفاوت است. کیسه خواب های کوله گردی بیشتر برای حفاظت از افراد در هوای سرد است و از نظر وزن بسیار سبک می‌باشد؛ اما کیسه خواب های مخصوص کمپ زدن بسیار راحت بوده و فضایی مناسب برای استراحت دارند. در ادامه همراه ما باشید تا با ذکر نکاتی شما را در خرید کیسه خواب راهنمایی کنیم.

چگونه یک کیسه خواب مناسب را برای خرید انتخاب کنیم؟

خرید کیسه خواب مناسب برای سفر

اگر می‌خواهید از کیسه خواب هم برای کمپ زنی و هم برای کوله گردی استفاده کنید، باید بیشتر به کوله گردی توجه داشته باشید و کیسه خوابی سبک انتخاب کنید تا در طول مسیر باعث آسیب رسیدن به بدن شما نشود، و همچنین خوابی راحت داشته باشید.

انتخاب کیسه خواب بر اساس نوع شکل ظاهری

این وسیله مهم برای سفر در اشکال مختلفی تولید و عرضه می‌شوند، که هر کدام از آن ها نقش بسزایی در خواب راحت دارند. از معروف ترین کیسه خواب ها می‌توان به کیسه خواب های مستطیلی اشاره کرد، که به دلیل فضا زیاد و راحتی بیشتر برای کمپ زدن استفاده می‌شوند. البته باید توجه داشت که مهم ترین راه برای انتخاب کیسه خواب، خوابیدن در آن می‌باشد. در ادامه قصد داریم تا اشکال مختلف کیسه خواب را به شما معرفی کنیم، پس همراه ما بمانید.:

انتخاب کیسه خواب بر اساس نوع شکل ظاهری

مومیایی: این کیسه خواب ها عموما به شکل مومیایی بوده، و همانند یک قنداق به دور شما پیچیده می‌شود. از ویژگی های این نوع کیسه خواب می‌توان به افزایش و کاهش مقاومت در برابر سرما اشاره کرد.

معیب و مزایای ژلیش ناخن

مستطیل: از این کیسه خواب می‌توانید به عنوان تشک نیز استفاده کنید. یکی از ویژگی های این نوع کیسه خواب فضایی کافی آن است، به این صورت که شما می‌توانید به راحتی دست و پاهای خود را دراین نوع کیسه خواب جای دهید.

نیمه مستطیل: این کیسه خواب هم بسیار گرم و هم بسیار راحت می‌باشد. شکل ظاهری این نوع کیسه خواب مانند بشکه است و در اشکال مختلف قابل خریداری می‌باشد.

کیسه خواب کودکان: این کیسه خواب زیبا نسبت به کیسه خواب های دیگر کوتاه تر، راحت تر و کوچک تر است که مناسب کودکان می‌باشد. کیسه خواب مخصوص کودکان در انواع مختلف و با قیمتی مناسب تولید می‌شود.

کیسه خواب دوقلو: این کیسه خواب دارای سایزی بزرگ است که برای استفاده برای دو نفر می‌باشد. همچنین شما می‌توانید به جای استفاده از کیسه خواب دوقلو از کیسه خواب های مستطیلی که به یکدیگر متصل می‌شوند، استفاده کنید؛ البته جالب است بدانید که مارک دو کیسه خواب باید مانند هم باشند. نکته ای دیگر که در مورد اتصال دو کیسه خواب مستطیلی باید بدانید این است که زیپ کیسه خواب ها یکی در سمت چپ و دیگری در سمت راست باید قرار گیرد، به این دلیل که در هنگام خواب بتوانید آن را ببندید.

انتخاب کیسه خواب بر اساس میزان تحمل دما

شما می‌توانید حتی در هوایی سرد در درون کیسه خواب خود گرم بمانید، به شرط اینکه انتخابی درست در کیسه خواب داشته باشید. شما باید کیسه خوابی را انتخاب کنید که در دما کم باز هم بدن شما را در هنگام استراحت گرم نگه دارد. کیسه خواب های مناسب زمستان دمایی حدود منفی ۹٫۵ و حتی کمتر، کیسه خواب های مناسب سه فصل از منفی ۱ تا منفی ۹٫۵ و کیسه خواب های مناسب تابستان تا منفی ۱ از شما در برابر هوای سرد حفاظت می‌کند. میزان متوسط دمای قابل تحمل در سرما بر روی همه کیسه خواب ها درج شده است، که شما می‌توانید بسته به سلیقه خود کیسه خواب ها را مقایسه و خریداری کنید. از ویژگی های دیگر کیسه خواب می‌توان به مقاومت در برابر باد و رطوبت نیز اشاره کرد. جالب است بدانید که شما باید در هنگام خرید کیسه خواب باید لباسی که در هنگام خواب استفاده می‌کنید، میزان سوخت و ساز بدن و تشک مورد نظر خود را برای استفاده از کیسه خواب در نظر بگیرید.

انتخاب کیسه خواب بر اساس میزان تحمل دما

انتخاب کیسه خواب بر اساس نوع مواد داخلی آن

همه کیسه خواب ها برای محافظت در برابر سرما با دو نوع عایق مصنوعی و طبیعی تولید می‌شوند. ویژگی های مواد طبیعی به کار رفته در کیسه خواب عبارتند از: مقاومت بسیار زیاد در برابر رطوبت، ارزان تر بودن، حساسیت زا نبودن و به سرعت خشک می‌شوند. ویژگی های مواد مصنوعی به کار رفته در کیسه خواب شامل وزن سبک، عملکرد مناسب در برابر هوای سرد و خشک، مقاومت در هوای مرطوب می‌شود و کمترین جای ممکن را اشغال می‌کند و ماندگاری بسیار بالایی دارد. همچنین کیسه خواب هایی که با استفاده از مواد مصنوعی پر شده اند برای چندین سال مقاومت و شکل خود را در برابر هوا سرد حفظ می‌کنند. برخی از کارخانه های تولید کیسه خواب برای مواد طبیعی به کار رفته در کیسه خواب های خود از، پر اردک و غاز استفاده می‌کنند، زیرا پر این پرندگان بسیار نرم بوده و برای خواب در کیسه خواب بسیار راحت است؛ اما باید توجه داشت که این کارخانه ها با برنامه ریزی دقیق این کار را انجام می‌دهند و آسیبی به زندگی و حیات این پرندگان وارد نمی‌کنند.

انتخاب کیسه خواب بر اساس نوع مواد داخلی آن

درمان خانگی ورم پلک چشم

ویژگی های مهم یک کیسه خواب خوب

دارا بودن پوشش بیرونی برای محافظت بیشتر در برابر آب و رطوبت

بعضی از کیسه خواب ها علاوه بر مواد عایق درون خود که باعث گرما و نرمی می‌شود، دارای یک عایق بیرونی بوده که از جنس پلیمر یا نایلون است، و از عایق داخلی کیسه خواب محافظت می‌کند.

داشتن کلاه

توجه داشته باشید که کیسه خواب شما دارای کلاه باشد، زیرا کلاه در هنگام خواب باعث کمتر وارد شدن هوای سرد به داخل کیسه خواب می‌شود.

برخورداری از چندیدن زیپ

دارا بودن کیسه خواب از چندین زیپ باعث می‌شود که شما بتوانید هوایی که به داخل کیسه خواب نفوذ می‌کند را کنترل کنید. جالب است که بدانید بعضی از کیسه خواب ها برای خراب نشدن زیپ دارای یک محافظ هستند.

داشتن جیب در کنار کیسه خواب

از ویژگی های مهم کیسه خواب ها می‌توان به جیب کناری اشاره کرد. شما می‌توانید وسایل کوچک خود ماند ساعت، تلفن همراه و… را در این جیب قرار دهید.

لوازم جانبی کیسه خواب

کیف: کیف باعث می‌شود که کیسه خواب فضای کمتری را اشغال کند و همچنین باعث حمل راحت تر کیسه خواب می‌شود.

کیف نگهداری: برخی از شرکت های تولید کیسه خواب علاوه بر کیف اصلی، کیف دیگری را تولید می‌کنند. کیف نگهداری باعث می‌شود شما بتوانید کیسه خواب را در زمان زیاد نگهداری کنید؛ همچنین این کیف از مواد عایق داخل کیسه خواب محافظت می‌کند. کیف نگهداری معمولا از جنس کتان یا تور می‌باشد.

روکش کیسه خواب: روکش باعث می‌شود که گرما کیسه خواب بیشتر شده و نرمی آن حفظ شود.

 

این نوشته تا چه حد مفید بود؟
[Total: 0 Average: 0]

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.