درمان فوری دندان درد

راههای فوری و خانگی درمان دندان درد

برای پیدا کردن راههای فوری و خانگی درمان دندان درد باید نکاتی را در رابطه با این مشکل بدانید. دندان درد یکی از شایع ترین دردهایی است که هر فردی ممکن است به آن دچار شود. دندان دردها انواع مختلفی دارند و دلایل بسیاری می تواند باعث ایجاد این مشکل طاقت فرسا شود. معمولاً شروع دندان درد ها بدون علائم و هشدار قبلی است و می تواند در هر زمانی رخ بدهد. درد دندان گاهی خفیف است و گاهی اوقات شدید و آزار دهنده. دلایل دندان درد می تواند مختلف باشد اما مهمترین دلیل آن پوسیدگی دندان و عفونت لثه است. عدم استفاده منظم از مسواک و یا نخ دندان می تواند باعث پوسیدگی و یا عفونت دندان ها و لثه شود و در نهایت منجر به از بین رفتن دندان شود. سن و سال در بروز دندان درد بی تاثیر است و ممکن است افراد در هر سنی دچار آن شوند. تقریبا در همه موارد پوسیدگی و درد شدید دندان و یا عفونت لثه باید به دندانپزشک مراجعه کنید.

دندان درد
درمان خانگی دندان درد
در بسیاری از موارد دندان درد در هنگام شب رخ می دهد که دلیل قطعی آن مشخص نشده اما احتمالا شما نیز دچار این مشکل شده اید. در اکثر این مواقع امکان مراجعه به پزشک و دندانپزشکی نیست و تنها راه حل، درمان خانگی آن است. درمان هایی که شاید به طور قطع و دائم این مشکل را برطرف نکند اما برای ساعاتی و شاید هم چند روزی می تواند درد آن را کاهش دهد.

۱- روغن گل میخک
گاهی اوقات پوسیدگی دندان به گونه ای است که باعث درد دندان می شود. برای رفع موقتی این مشکل می توانید یک یا دو قطره روغن گل میخک را بر روی قسمت پوسیده دندان قرار دهید و چند دقیقه صبر کنید تا درد کاهش یابد.

۲- چای کیسه ای
قرار دادن چای کیسه ای رو دندان می تواند به آرام کردن درد دندان کمک کند. در این روش کافیست چای کیسه ای را با آب خیس کنید و آنرا روی دندان بگذارید و بعد از مدتی کوتاه درد کاهش می یابد. دقت کنید اگر دندان شما به آب سرد حساس است در این روش از آب سرد استفاده نشود.
دندان درد
۳- جوش شیرین
با استفاده از جوش شیرین و مقداری آب و مخلوط کردن آنها می توانید دهان شویه ای بسازید تا با آن دهان را شستشو دهید. این کار می تواند به کاهش درد دندان کمک کند. همچنین می توانید پنبه را خیس کرده و به کمی جوش شیرین آغشته نمایید و روی دندان قرار دهید.

۴- روغن زیتون
با آغشته کردن پنبه به روغن زیتون و قرار دادن آن روی دندان آسیب دیده درد دندان آرام شده و التیام می یابد. این کار را ۲ الی ۳ بار در روز انجام دهید. این روش از قدیمی ترین راه های درمان دندان درد در یونان باستان بوده است.

دندان درد
۵- جوشانده نعنا
مقداری برگ نعنای خشک شده را در کمی آب جوش به مدت ۲۰ دقیقه بجوشانید و سپس جوشانده ی نعنا را به صورت دهان شویه استفاده کنید. طبع خنک و خاصیت آنتی باکتریال نعنا به کاهش درد و از بین رفتن عفونت دندان کمک می کند.

دقت داشته باشید که در مواقع دندان درد از مصرف قند و شکر و یا استفاده از نوشیدنی های خیلی سرد و خیلی گرم استفاده نکنید، چرا که می تواند باعث تحریک دندان شود، ضمن اینکه قند و شکر از بهترین منابع غذایی باکتری های موجود در دهان و دندان هستند.

این نوشته تا چه حد مفید بود؟
[Total: 0 Average: 0]

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.