تفاوت پردازنده های اسنپدراگون ۶۳۶ و ۶۳۲ چیست؟

Qualcomm Snapdragon 636 دارای ویژگی های باور نکردنی مانند هسته‌های پردازشی Kryo 260 و لیتوگرافی ۱۴ نانومتری FinFET است و دارای عملکرد و قدرت بالایی می باشد.

 Qualcomm Snapdragon 625 یکی از پرطرفدارترین پردازنده های موبایل در سری ۶۰۰ بود و اکنون Qualcomm Snapdragon 636جایگزین آن شده است.

پردازنده های اسنپدراگون 636 و 632

درسال ۲۰۱۸،چیپست جدید دیگری به نام  Snapdragon 632 به عنوان جانشین چیپست ۶۳۰ Snapdragonمعرفی شد،چیپست اسنپدراگون ۶۳۲ با ارائه هسته های بزرگ، عملکرد بهتری دارد.

Qualcomm Snapdragon 632  همراه با مودم X9 LTE با حداکثر سرعت دانلود تا ۳۰۰ مگابیت در ثانیه است. Snapdragon 636 دارای مودم LTE (مودم X12 LTE) با سرعت دانلود تا ۶۰۰ مگابیت در ثانیه می باشد.

Snapdragon 636  از فناوری جدید شارژ سریع  ۴٫۰ Quick Charge  پشتیبانی می کند و چیپست Snapdragon 632  از ۳٫۰ Quick Charge پشتیبانی می کند.

با QC 4.0 می توانید سریع تر شارژ کنید. Qualcomm ادعا می کند که با قابلیت QC 4.0 ، اگر گوشی خود را ۵ دقیقه شارژکنید ۵ ساعت شارژ خواهید داشت.

هر دو چیپست دوربینی با مشخصات تقریبا مشابهی دارند.Snapdragon 632 می تواند از تنظیمات دوربین دوگانه ۱۳ مگاپیکسلی و دوربین تک ۲۴ مگاپیکسلی پشتیبانی کند.

Snapdragon 636می تواند یک دوربین ۲۴MP یا دو دوربین ۱۶MP را پشتیبانی کند.

پردازنده های اسنپدراگون 636 و 632

Snapdragon ۶۳۶ دارای پردازشگر سیگنال تصویر (ISP) و پردازشگر سیگنال دیجیتال (DSP) بهتر و پیشرفته تر است.

با استفاده از کوالکام Spectra 160 ISP، کاربران می‌توانند از قابلیت‌های دوربین نظیر رزولوشن تا ۲۴ مگاپیکسل، سرعت بالای شاتر، زوم نرم و سریع، فوکوس اتوماتیک و رنگ‌های طبیعی بهره ببرند.

Snapdragon 636 بالاترین عملکردSoC در سری ۶۰۰، پس از Snapdragon 660 دارد.این پردازنده با هسته‌های پردازشی Kryo 260 و لیتوگرافی ۱۴ نانومتری FinFET  طراحی شده است.

به واسطه داشتن Qualcomm Kryo 260 در این چیپست، کوالکام ادعا می‌کند که اسنپدراگون ۶۳۶ ارائه کننده بهبود قابل توجهی در بخش گیمینگ همراه با نمایشگر و عملکرد کلی دستگاه است.

  اگر چه هر دو تراشه از همان ترکیب هسته های Cortex A73 و هسته Cortex A53 استفاده می کنند، آنها دارای فرکانس های مختلف CPU هستند.

پردازنده ۶۳۲ به عنوان اولین محصولی شناخته می‌شود که هسته‌های بزرگ این کمپانی را به نمونه‌‌های اقتصادی‌تر می‌آورد و از ۴ هسته‌ی Kryo 250 با فرکانس کاری ۱٫۸GHzبهره می‌برد.

پردازنده گرافیکی Adreno 509 نیز عملکردی حدود ۱۰ در صد بهتر از Adreno 508 دارد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.